пʼятниця, 29 грудня 2017 р.


Народний часопис «Ходорівщина»,
вип.23 (388 ) від 23.12.2017р.

Дорогі краяни Ходорівської об’єднаної територіальної громади!
Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим.
 Нехай яскраві зимові свята, вісники оновлення, мрій і сподівань, ступивши на поріг Вашої оселі, принесуть родинне тепло та злагоду, добробут і затишок, мир і процвітання, впевненість у майбутньому.
Нехай наступний рік буде успішним для кожного з Вас і для всієї країни, а щедра доля подарує міцне здоров’я, додасть наснаги і невичерпної енергії.
Зичу Вам і Вашим родинам Божого благословення, щастя та достатку, оптимізму, здійснення мрій!
З повагою і побажанням веселих свят
народний депутат України А.Кіт


Шановні жителі
 Ходорівської об’єднаної територіальної громади!
Чути дзвінок:
“Дзень-дзелень-дзелень!”-
Дзвонить дзвінок...
 Сотні, тисячі, десятки тисяч сріблястих дзвіночків сколихнули тиху ніч, святу ніч. То прилетіли ангелятка, мов пташатка, з неба сповістивши, що:
Христос ся днесь Рождає,
На якого світ чекає.
Небо і Земля об'єдналися радісними переливами храмових дзвонів:
Веселая нам новина -
Породила Діва Сина!
І понеслося від міста до села, від хати до хати:
Вістка гарна, вістка мила
Люд хрещений звеселила.
Провіщала нову радість Вифлеємська зоря:
За світлом зірки
Ген, аж зі Сходу,
Йдуть три владики
Княжого роду.
Сильні світу цього зрозуміли, що новонароджене Дитятко - це Син Божий, це - Месія, Цар царів. Схиливши в поклін голови, склали перед Ним символи земної влади - золото, ладан і миро.
Як зараз потрібно, щоб теперішні, так би мовити, впливові особи прийшли до думки, що не вони є вершителями людських доль, не від них залежить одвічне бути чи не бути, що:
В людськім тілі Божий Син
Прийшов нині в Вифлеєм,
Щоб спасти цілий світ.
Як важливо їм відчути внутрішню потребу захистити Пресвяте Дитятко і кожне дитинча від розбурханої стихії сучасного життя, від воєн, зла та фальші.
Нехай у прекрасних Маріїних очах, як в очах кожної матері, бринять тільки сльози щастя та гордості за свою дитину. Для цього треба зовсім небагато: просто зробити у власному серці колиску для Ісусика, зігріти Його теплом і ласкою власної душі. Тільки тоді віра, надія та любов вихлюпнеться із чаші почуттів радісним:
Христос Народився!
І все живе на землі та небесах вдячно відповість:
Славімо Його!
Веселих Різдвяних Свят, смачної куті, рум'янощоких пампушків, приємних зустрічей у родинному колі та дзвінкої коляди Вам бажають
депутатський корпус,
виконавчий комітет,
міський голова
Ходорівської ОТГ
Олег Коцовський

Струменіє зоряниста тиша
Поміж віт калини молодих...
Тут зима казкові сни колише
У вітрів колисках голубих.

Їх беруть в долоні ангелятка,
Трепетно несуть дарунок цей
Чарівному Божому Дитятку,
Що прийшло в тривожний світ людей.

Перший сон Марії - колискова,
Другий сон - то херувимський спів,
Неба і Землі свята розмова -
То десятки кольорових снів.

Бог Предвічний нині народився!
Тож забудьмо горе і біду!
Мов звізду предвічну Вифлеємську,
Привітаймо щиро коляду.

Райську квітку віри та любові
В сни Ісуса ніжно заплетім...
Прославляймо і Різдво Христове,
І Христа Рожденного славім!


Шановні читачі і дописувачі
народного часопису «Ходорівщина»!
Прийміть найщиріші вітання з прийдешніми новорічними та різдвяними святами, побажання міцного здоров'я, натхнення, родинного благополуччя, добробуту, тепла, здійснення надій та бажань!
Нехай у новорічно-різдвяні дні замовкнуть гармати, не пролетить жодна ворожа куля. Нехай Бог дасть тишу і відпочинок нашим солдатам.
Нехай горе і нещастя обходять стороною кожен дім, а в кожне українське серце увійде любов і співчуття до ближнього.
 Вірмо, що у наступному році запанує мир і спокій в Україні!
Щастя, удачі і гараздів Вам і  Вашим родинам!
З Новим Роком!
З Різдвом Христовим
Редакційна колегія


Вітаємо з Новим 2018 роком та Різдвом Христовим
талановиті колективи художньої самодіяльності та
працівників Палацу культури Ходорівської ОТГ.
Висловлюємо теплі та щирі слова подяки аматорам художньої самодіяльності за вагомий внесок у розвиток культурно-мистецької спадщини, професійну майстерність, високий професіоналізм, за те, що підтримують вогник культури та духовність.
Бажаємо Вам, шановні працівники культури, у Новому 2018 році натхнення, успіху, здоровˊя, щастя, достатку, миру, невичерпної енергії, творчих злетів. Нехай Ваша самовіддана праця приносить щедрі плоди на ниві аматорського мистецтва.

Г.Кадюк, Л.Баторик, директор і художній керівник
Палацу культури міста Ходорова


Дорогі жителі Ходорівськоі ОТГ,
шановний міський голово, старости, депутати Ходорівськоі міської ради!
Щиросердечно вітаємо вас з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!!!
Ці свята - найулюбленіші, бо вони дарують надію на світле і щасливе життя!
Бажаємо, щоб у Новому році у кожного з Вас здійснилися найзаповітніші мрії та реалізувалися найамбітніші проекти!
Віримо, що Україна і українці заслуговують на кращу долю, і в наступному році всім нам обов‘язково пощастить! Любові, родинного затишку та Божого благословення!
Голова та члени Ходорівськоі ППО ВО «Батьківщина»


Схили в скорботі голову, народе!
16 грудня у селі Бортники Ходорівської ОТГ вшанували пам'ять Героя – Володимира Андрешкова, 1969 р.н., молодшого сержанта першої роти 25 окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь» із позивним «Жара», який загинув рік тому - 19 грудня 2016 року під час артобстрілу на Світлодарській дузі, залишивши сиротами трьох синів.
Володимир Андрешків з Майдану добровольцем пішов на фронт, воював у батальйоні «Київська Русь» від початку його створення, пройшов бої за Дебальцеве. 5 листопада 2016 року уклав контракт із Збройними Силами України - повернувся у підрозділ, у якому служив під час мобілізації. Через півтора місяця його не стало… Нагороджений медалями «За жертовність та любов до України», «За оборону рідної держави», орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Пам'ять Героя вшанували рідні, друзі, односельчани, побратими з Львівської брами, 25 батальйону "Київська Русь", воїни-ветерани АТО Ходорівщини, міський голова Ходорівської ОТГ О.Коцовський, заступник міського голови О.Мельник.
Не було гучних промов, партійних гасел, звучало тільки слово Боже у храмі Собору Пресвятої Богородиці села Бортники, щира молитва і співчуття рідним, котрі досі не змирилися з втратою дорожчої людини – сина, батька, чоловіка, товариша, і гордість за Героя, який віддав своє життя за мирне небо над Україною. Палахкотіли свічки пам’яті…
Герої не вмирають! Героям слава!
М.Краївська


Один, два, три: «Ялинко, гори!»
На порозі довгоочікувані улюблені з дитинства свята - Новий рік, Різдво Христове, наповнені веселощами, душевним теплом, новорічно казкою. Яке ж свято без ялинки, її яскравих вогнів і блискучих прикрас?!
19 грудня, у день святого Миколая, на центральному майдані Ходорова відбулося урочисте відкриття головної новорічної красуні об’єднаної громади, у якому взяли участь представники влади, духовенства, жителі міста і навколишніх сіл Святкування розпочалося за давнім християнським звичаєм – молитвою, яку прочитали отці Тарас Гриців та Микола Прунак. Отець-іменинник Микола Прунак роздав усім дітям образки Святого Миколая й окропив свяченою водою.
Міський голова Ходорівської ОТГ привітав присутніх із прийдешніми великими християнськими святами з надією на те, що у наступному році закінчиться кровопролитна війна, яка забирає найкращих, і в Україні запанує мир. О.Коцовський висловив захоплення творчістю мистецьких колективів, учасників святкового дійства, і побажав жителям Ходорівщини миру, достатку в родинах, гараздів і співчуття один до одного у такі нелегкі для України часи.
Пісенним розмаїттям самобутніх українських колядок вітав глядачів народний аматорський ансамбль «Любисток» Народного дому села Новосільці. Багаті етнічні костюми та новорічні колядки створили святковий різдвяний настрій усім глядачам.
Жвава танцювальна хореографічна композиція «Лісові звірята» молодшої групи народного ансамблю танцю «Наддністрянка» Палацу культури міста Ходорова (кер.Л.Семчій) сподобалася і дорослим, і малим. Запальні рухи маленьких зайчиків, ведмедиків, лисичок і білочок зігрівали душу і милували око. Під час святкування присутні попрощалися зі Старим 2017 (М.Гой) і вітали прийдешній 2018 рік (М.Біда).
Українські колядки, танці і новорічні віншування ведучих С.Марків і С.Микитин сподобалися всім. Глядачі отримали заряд хорошого настрою на весь день. Талановиті самодіяльні артисти Ходорівської громади підготували чудове свято, за яке задоволена публіка нагородила їх гучними аплодисментами. Новорічна зелена красуня чекає гостей, особливо у вечірній час, коли яскраві новорічні вогні дарують радість і веселощі, і надіється, що гості і жителі міста не позбиткуються над нею.
Р.Урус


Духовний спів – особливий спосіб величання Творця
19 грудня хор «Лілея» церкви святих рівноапостольних Володимира й Ольги та блаженної мучениці Тарсикії міста Ходорова урочисто відсвяткував свій ювілей. Два десятиліття тому щиро закоханим у духовну пісню людям різного віку і професій (багато з них – не мають музичної освіти) спільними зусиллями вдалося створити монолітний колектив із гармонійним звучанням всіх голосових партій. Вперше духовний хоровий колектив співав святу Літургію у День Святого Миколая-Чудотворця - 19 грудня 1997року.




 Хор «Лілея» церкви святих рівноапостольних Володимира й Ольги та блаженної мучениці Тарсикії, названий на честь регента Лілії Ворони-Кобрин, є осередком духовності та патріотизму у Ходорівському краю. Колектив з благословення отця-пароха Тараса Гриціва неодноразово представляв свою творчість жителям Ходорівщини, супроводжував Богослужіння у храмах Ходорівського та сусідніх деканатів, духовних святинях УГКЦ – Войнилові, Гошеві, Зарваниці, виступав на фестивалях і конкурсах духовної пісні. Своїм успіхом церковна хорова спільнота завдячує регентам Л.Вороні, І.Вороні, І.Смолину й О.Мельник.
Міський голова Ходорівської ОТГ О.Коцовський, який був присутній на святковому Богослужінні, подякував хористам і незмінній ведучій колективу Г.Охоцькій за невичерпне джерело духовності, яке вони дарують парафіянам, передав ювілярам щирі побажання наснаги і духовного злету від народного депутата А.Кота.
Неповторний спів парафіяльного духовного колективу храму святих рівноапостольних Володимира й Ольги та блаженної мучениці Тарсикії запалює у серцях вірних іскру любові, непохитної віри у Божу ласку і милість.
М.Краївська


ХОДОРІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ХХ (позачергова) сесія VІІІ-го скликання

РІШЕННЯ №1446
від 30 листопада 2017р. м. Ходорів
Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами на території Ходорівської об’єднаної територіальної громади
Керуючись ст. 143 Конституції України, Законами України «Про рекламу», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», ст.25, підпунктом 13 п.«а» ст.30, ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003р. № 2067 (із змінами), з метою створення прозорої системи прийняття рішень щодо надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами, упорядкування відносин із суб’єктами господарювання, що виникають у процесі розміщення зовнішньої реклами на об’єктах, які перебувають у комунальній власності територіальної громади, беручи до уваги висновок депутатської комісії, міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Правила розміщення зовнішньої реклами на території Ходорівської об’єднаної територіальної громади (додаються).
2. Уповноважити виконавчий комітет Ходорівської міської ради затвердити Порядок визначення розміру плати за тимчасове користування місцем розміщення засобів зовнішньої реклами, що перебуває у комунальній власності Ходорівської об’єднаної територіальної громади.
3. Визнати таким, що втратило чинність Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами у місті Ходорові, затверджене рішенням XII сесії VI скликання Ходорівської міської ради № 1201 від 23.03.2012 р.
4. Рішення набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань господарського комплексу, комунальної власності, транспорту, зв’язку, сільських територій та АПК (П.Панат).

РІШЕННЯ №1471
від 30 листопада 2017р. м. Ходорів
Про внесення змін до рішення VI сесії VIII-го скликання Ходорівської міської ради від 27.10.2016р. №424 «Про затвердження переліку земельних ділянок, які перебувають у комунальній власності на території м. Ходорова, призначених для продажу у власність або права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах)»
З метою підвищення ефективності використання земель, які перебувають у комунальній власності на території м. Ходорова, наповнення місцевого бюджету шляхом продажу земельної ділянки комунальної власності під об'єктом нерухомого майна у власність, враховуючи звернення громадян щодо викупу земельних ділянок несільськогосподарського призначення комунальної власності під об'єктами нерухомого майна у власність, керуючись ст.144 Конституції України, ст.ст.12, 128, п.2 ст.134 Земельного кодексу України, п.34 ч.1 ст.26, ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги висновок депутатської комісії, міська рада В И Р І Ш И Л А:
1. Внести зміни до рішення VI сесії VIII-го скликання Ходорівської міської ради від 27.10.2016р. № 424 «Про затвердження переліку земельних ділянок, які перебувають у комунальній власності на території м. Ходорова, призначених для продажу у власність або права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах)» та доповнити перелік земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Ходорова, призначених для продажу у власність або права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах), зокрема:
1.1 земельна ділянка по вул. Стрілецькій,5а,5б, орієнтовною площею 0,1350га із земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення для продажу у власність.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську  комісію з питань регулювання земельних відносин, екології, архітектури та адміністративно-територіального устрою (О.Ревер).

РІШЕННЯ №1473
від 30 листопада 2017р. м. Ходорів
Про внесення зміни до рішення ХVІ сесії VІІІ-го скликання Ходорівської міської ради від 11.07.2017р. №1088 «Про встановлення плати за оренду землі на території Ходорівської міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік»
З метою ефективного та раціонального використання земельних ділянок, а також  наповнення місцевого бюджету Ходорівської міської ради,  керуючись ст. 288 Податкового кодексу України, п. 34 ч. 1 ст. 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги висновок депутатської комісії, міська рада ВИ Р І Ш И Л А:
1. Доповнити рішення сесії VІІІ-го скликання Ходорівської міської ради від 11.07.2017р. №1088 «Про встановлення плати за оренду землі на території Ходорівської міської об’єднаної територіальної громади на 2018 рік», а саме:
1.1. доповнити пункт 5 підпунктом 5.1. та викласти його в наступній редакції:
«Встановити ставку орендної плати для фізичних та юридичних осіб за земельні ділянки для обслуговування нежитлових приміщень (будівель) із кодом класифікації видів цільового призначення - земель сільськогосподарського призначення у розмірі 3 (три) відсотки від нормативно грошової оцінки земель на території міста Ходорова».
2. Доручити секретарю Ходорівської міської ради:
- довести до відома про прийняте рішення Відділ Держгеокадастру в Жидачівському районі Львівської області та Жидачівське відділення Стрийської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області.
- оприлюднити дане рішення на офіційному сайті Ходорівської міської ради та в народному часописі «Ходорівщина».
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні депутатські комісії з питань бюджету та фінансової політики (О.Деляновський) та з питань регулювання земельних відносин, екології, архітектури та адміністративно – територіального устрою (О.Ревер).
Міський голова Олег КОЦОВСЬКИЙ

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення ХХ сесії VIIІ-го скликання
Ходорівської міської ради
30.11.2017 року № 1446
ПРАВИЛА
розміщення зовнішньої реклами на території
Ходорівської об’єднаної територіальної громади
1. Правила розміщення зовнішньої реклами на території Ходорівської ОТГ (далі - Правила) розроблені відповідно до Закону України “Про рекламу” та Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003р. № 2067 (із змінами).
2. Ці Правила регулюють відносини, що виникають у зв'язку з розміщенням зовнішньої реклами у населених пунктах Ходорівської ОТГ, та визначають порядок надання дозволів на розміщення такої реклами.
3. У цих Правилах терміни вживаються у такому значенні:
алея - дорога в парку, саду, сквері, лісопарку, на бульварі, обсаджена, як правило, з обох боків деревами та чагарниками;
виконавчий орган ради - виконавчий комітет Ходорівської міської ради;
дозвіл - документ установленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого органу ради, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк та у певному місці;
місце розташування рекламного засобу - площа зовнішньої поверхні будинку, споруди, елемента вуличного обладнання або відведеної території на відкритій місцевості у межах населеного пункту, що надається розповсюджувачу зовнішньої реклами в тимчасове користування власником або уповноваженим ним органом (особою);
пішохідна доріжка - елемент дороги, призначений для руху пішоходів, облаштований у її межах чи поза нею і позначений дорожнім знаком;
спеціальні конструкції - тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та неназемні (повітряні), плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, троли, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції, аеростати, повітряні кулі тощо), які використовуються для розміщення реклами;
вивіска чи табличка - елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб’єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою.
Інші терміни застосовуються у значенні, наведеному в Законі України "Про рекламу".
4. Зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчим органом ради відповідно до Закону України “Про рекламу”, Типових правил розміщення зовнішньої реклами та цих Правил.
Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на розміщення зовнішньої реклами здійснюється відповідно до Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.
Справляння плати за видачу зазначених дозволів виконавчим органом ради забороняється.
5. На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою територій населених пунктів.
6. Функції з регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами покладається на КП “Ходорівське УКГ” (далі - робочий орган). Робочий орган не вправі подавати заяву та одержувати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.
У процесі регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами робочим органом залучаються на громадських засадах представники галузевих рад підприємців, об'єднань громадян та об'єднань підприємств, які провадять діяльність у сфері реклами.
7. До повноважень робочого органу належать:
розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами на надання дозволу, внесення змін у дозвіл, переоформлення дозволу та продовження строку його дії;
надання у разі потреби розповсюджувачам зовнішньої реклами архітектурно-планувальних завдань на опрацювання проектно-технічної документації для розташування складних (дахових) рекламних засобів;
прийняття рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову в установленні такого пріоритету;
підготовка проекту рішення виконавчого органу ради щодо надання дозволу (у тому числі погодження з органами та особами, зазначеними у п.10 цих Правил) чи про відмову у його наданні;
видача дозволу на підставі рішення виконавчого органу ради;
ведення інформаційного банку даних місць розташування рекламних засобів, плану їх розміщення та надання в установленому порядку інформації для оновлення даних містобудівного кадастру населених пунктів;
подання територіальним органам спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів у Львівській обл. матеріалів про порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами;
підготовка і подання виконавчому органу ради пропозицій щодо розмірів плати за надання послуг робочим органом на підставі калькуляції витрат для прийняття відповідного рішення.
Робочий орган здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
8. Для одержання дозволу заявник подає робочому органу заяву за формою згідно з додатком 1, до якої додається фотокартка або комп'ютерний макет місця (розміром не менш як 6х9 см), на якому планується розташування рекламного засобу, та ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням.
9. За наявності документів, передбачених п.8 цих Правил, відомості про заяву у той же день вносяться робочим органом до внутрішнього реєстру заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (журналу), який ведеться у довільній формі.
Робочий орган протягом двох робочих днів з дня реєстрації заяви перевіряє місце розташування рекламного засобу, зазначене у заяві, на предмет надання на заявлене місце зареєстрованого в установленому порядку дозволу за формою згідно з додатком 2.
У разі прийняття рішення про відмову у видачі дозволу робочий орган надсилає заявникові вмотивовану відповідь із зазначенням підстав, передбачених законом.
Строк видачі дозволу або надання письмового повідомлення про відмову у його видачі становить 10 робочих днів.
10. Видача дозволу погоджується робочим органом з власником місця або уповноваженим ним органом (особою), а також з:
Мінкультури - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках національного значення, в межах зон охорони цих пам’яток, історичних ареалів населених місць;
Львівською ОДА - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках місцевого значення, а також в межах зон охорони цих пам’яток;
утримувачем інженерних комунікацій - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій;
Укравтодором або власниками автомобільних доріг та Національною поліцією - у разі розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг.
Перелік органів та осіб, з якими погоджується видача дозволу, є вичерпним.
Дії щодо отримання зазначених погоджень вчиняються робочим органом без залучення заявника протягом строку, встановленого для отримання дозволу.
Для здійснення погодження робочий орган не пізніше дня, що настає за днем одержання документів від заявника, надсилає їх копії у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді органам, зазначеним в абзацах 1-5 цього пункту, та встановлює строк розгляду зазначених документів.
За результатами дозвільної (погоджувальної) процедури органи, зазначені в абзацах 1-5 цього пункту, надають погодження, які у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді надсилаються робочому органу.
У разі ненадання органами, зазначеними в абзацах 1-5 цього пункту, протягом встановленого строку погоджень вважається, що видачу дозволу погоджено.
11. Під час надання дозволу втручання у форму рекламного засобу та зміст реклами забороняється.
12. Робочий орган протягом не більш як 2 робочих днів з дати одержання від органів та осіб, з якими погоджується видача дозволу, подає виконавчому органу ради пропозиції та проект відповідного рішення.
13. Виконавчий орган ради протягом 1 робочого дня з дати одержання зазначених пропозицій приймає рішення про надання дозволу або про відмову у його наданні.
Дозвіл або відмова у його видачі видається не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після прийняття відповідного рішення.
14. Робочий орган протягом 10 днів з дати реєстрації дозволу надає органам державної податкової служби інформацію про розповсюджувачів зовнішньої реклами, яким надано дозвіл.
15. Дозвіл надається строком на п'ять років, якщо менший строк не зазначено у заяві.
16. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов'язаних з розташуванням рекламного засобу.
17. Після розташування рекламного засобу розповсюджувач зовнішньої реклами у 5-денний строк зобов'язаний подати робочому органу фотокартку місця розташування рекламного засобу (розміром не менш як 6х9 см).
18. У разі зміни містобудівної ситуації, проведення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування рекламного засобу, які зумовлюють необхідність зміни місця розташування рекламного засобу, робочий орган у 7-денний строк письмово повідомляє про це розповсюджувача зовнішньої реклами. У 10-денний строк з початку зміни містобудівної ситуації, реконструкції, ремонту, будівництва робочий орган надає розповсюджувачу зовнішньої реклами інформацію про інше рівноцінне місце. У разі досягнення згоди щодо нового місця розташування рекламного засобу вносяться зміни у дозвіл.
Відшкодування витрат, пов'язаних з демонтажем та монтажем рекламного засобу на новому місці, здійснюється відповідно до договору з власником місця розташування рекламного засобу.
Плата за надання робочим органом послуг, пов'язаних із зміною місця розташування рекламного засобу, не справляється. Строк дії дозволу продовжується на час, необхідний для вирішення питання про надання рівноцінного місця. Після закінчення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування рекламного засобу розповсюджувач зовнішньої реклами має пріоритетне право на розташування рекламного засобу на попередньому місці.
19. Плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності Ходорівської ОТГ, встановлюється у порядку, визначеному виконавчим органом ради, а місцем, що перебуває у державній або приватній власності, - на договірних засадах з його власником або уповноваженим ним органом (особою). При цьому площа місця розташування рекламного засобу визначається як сума площі горизонтальної проекції рекламного засобу на це місце та прилеглої ділянки завширшки 0,5 м за периметром горизонтальної проекції цього засобу. Для неназемного та недахового рекламного засобу площа місця дорівнює площі вертикальної проекції цього засобу на уявну паралельну їй площину.
20. Розмір плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу не може встановлюватися залежно від змісту реклами.
21. Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам:
розміщуватися з додержанням вимог техніки безпеки, зазначених у пунктах 25-28 цих Правил;
розміщуватися із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків;
освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків;
фундамент наземної зовнішньої реклами, що виступає над поверхнею землі, може бути декоративно оформлений;
на опорах наземної зовнішньої реклами, що розміщується вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, за вимогою уповноваженого підрозділу Національної поліції наноситься вертикальна дорожня розмітка із світлоповертаючих матеріалів заввишки до 2м від поверхні землі;
нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною вулиць і доріг, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менш як 5м від поверхні дорожнього покриття;
у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.
22. Забороняється розташовувати рекламні засоби:
на пішохідних доріжках та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;
у населених пунктах на висоті менш як 5м від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини.
23. Розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках історії та архітектури і в межах зон охорони таких пам'яток, в межах об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду.
24. Реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, не повинна розміщуватися на рекламних засобах ближче ніж за 300м прямої видимості від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років.
Перелік обмежень та заборон щодо розміщення зовнішньої реклами, встановлений п.п. 21-24 цих Правил, є вичерпним.
25. Розроблення необхідної технічної документації, монтаж (демонтаж) рекламного засобу здійснюється спеціалізованими підприємствами, установами та організаціями.
26. Розташування дахових рекламних засобів забороняється без попередньої технічної експертизи спеціалізованих підприємств, установ та організацій.
27. Підключення рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, передбачених законодавством.
28. Розташування рекламних засобів у межах охоронних зон інженерних комунікацій дозволяється за погодженням з утримувачем зазначених комунікацій.
29. Відповідальність за технічний стан рекламних засобів, порушення вимог техніки безпеки під час розташування та експлуатації рекламних засобів несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно із законодавством.
30. Розташування рекламних засобів на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування дозволяється за погодженням з уповноваженим підрозділом Національної поліції.
31. Рекламні засоби забезпечуються маркуванням із зазначенням на каркасі рекламного засобу найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії.
32. Контроль за додержанням правил розміщення зовнішньої реклами здійснює робочий орган та інші органи відповідно до законодавства.
33. У разі виявлення порушення під час розміщення зовнішньої реклами, уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням правил розміщення зовнішньої реклами, складає акт виявлення порушення правил розміщення зовнішньої реклами (додаток 3) та звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою про усунення порушення правил розміщення зовнішньої реклами (додаток 4 ) у визначений строк.
У разі невиконання цієї вимоги орган, який здійснює контроль, подає інформацію спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. 
34. Розповсюджувач зовнішньої реклами, винний у порушенні правил розміщення зовнішньої реклами, несе відповідальність згідно із законодавством.
35. Вивіски чи таблички:
повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов’язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються;
не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків;
не повинні розміщуватися на будинках або спорудах - об’єктах незавершеного будівництва;
площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв.м.
Забороняється вимагати від суб’єктів господарювання будь-які документи для розміщення вивісок чи табличок, не передбачені законодавством.
36. Демонтаж вивісок чи табличок, розміщених з порушенням вимог цих Правил, здійснюється у разі:
припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичної особи - підприємця;
невідповідності розміщення вивіски чи таблички вимогам щодо її розміщення, наданим у визначенні, та архітектурним вимогам, державним нормам, стандартам і правилам, санітарним нормам;
порушення благоустрою території.
Розміщені вивіски чи таблички підлягають демонтажу за рахунок коштів юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців, якими вони були встановлені.



Проект Положення
про порядок надання компенсації за гаряче харчування дітей пільгових категорій, які навчаються в  закладах загальної середньої освіти Ходорівської міської ради
1                      Дане Положення відповідає вимогам Закону України від 24.13.2015р. №911/13 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»,  постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2016р. №16 «Про внесення змін до Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2002р. №856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах».
2                         Положення регулює порядок виплати компенсації за гаряче харчування учням 1-11 класів закладів загальної середньої освіти Ходорівської міської ради пільгових категорій, а саме:
- дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківської опіки та піклування;
- дітям з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону № 1768;
 - дітям, батьки яких є (були) учасниками АТО;
- дітям, батьки яких були призвані на військову службу під час мобілізації, в особливий період (крім тих, що проходять службу у військовому резерві).
3                       Положення передбачає порядок використання коштів, розроблений з урахуванням подання відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради.
Порядком передбачена:
- грошова компенсація за гаряче харчування батькам або опікунам дітей пільгових категорій (перерахованих в п.2 Положення), які навчаються в 1-11 класах закладах загальної середньої освіти, де відсутнє гаряче харчування;
- компенсація учасникам організації харчування (підприємства, які організовують гаряче харчування в закладах загальної середньої освіти) та харчують дітей пільгових категорій (перерахованих в п.2 Положення) безкоштовно.
4                       Для отримання компенсації потрібно надати до відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міськї ради відповідний пакет документів:
4.1. Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування:
- копія рішення суду про статус дитини;
- копія розпорядження РДА про встановлення опікунства;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для опікуна);
- номер рахунку в банку опікуна для отримання соціальної допомоги на дитину.
4.2. Для дітей з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону № 1768:
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для батьків);
- номер рахунку в банку для отримання соціальної допомоги;
- копія  довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для батьків);
- копія довідки з органу соціальної служби про отримання допомоги відповідно до Закону № 1768;
- розрахунковий рахунок одного з батьків, відкритий в банківській установі;
4.3. Для дітей, батьки яких є (були) учасниками АТО:
- завірена військомматом копія довідки (посвідчення) учасника антитерористичної операції;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для одного з батьків);
- розрахунковий рахунок одного з батьків, відкритий в банківській установі;
4.4. Для дітей, батьки яких були призвані на військову службу під час мобілізації, в особливий період (крім тих, що проходять службу у військовому резерві):
- завірена військоматом довідка з військової частини по місцю проходження служби;
-  копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для одного з батьків);
- розрахунковий рахунок одного з батьків, відкритий в банківській установі.
5. Директори закладів загальної середньої освіти повинні надати до відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради табелі відвідування дітей закладів загальної середньої освіти Ходорівської міської ради з підписом керівника установи та завірений мокрою печаткою (керівники установи несуть особисту відповідальність за достовірність заповнення табеля) до 03 числа наступного місяця, а за грудень місяць до 20-го числа поточного місяця. У разі зміни місця реєстрації або вибуття чи прибуття нових осіб керівники закладів загальної середньої освіти зобов’язані надати в термін до 10 днів коригуючу довідку (список) із зазначенням відомостей про дитину.
6. Нарахування коштів відбувається за фактом відвідування дитини загальноосвітнього навчального закладу.
Безоплатне харчування учнів у закладах загальної середньої освіти з денною формою перебування здійснюється тільки в робочі дні. У разі відсутності учнів під час навчання компенсація за харчування не проводиться.
7.                   Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради готує заявку до відділу фінансів, обліку, звітності та контролю Ходорівської міської ради на виділення необхідних коштів для виплати компенсації, після надходження коштів на рахунок відділу освіти, молоді та спорту протягом 4 календарних днів подає пакет документів в орган Державного казначейства для подальшого зарахування виділених коштів на рахунки одержувачів компенсації – підприємців, які харчують дітей пільгових категорій, зазначених у п.2 даного Положення безкоштовно та батьків або опікунів, де відсутнє гаряче харчування.
8. Фінансування видатків оплати гарячого харчування дітей пільгових категорій, які навчаються в 1-11 класах закладах загальної середньої освіти Ходорівської міської ради здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
9.Сума компенсації за гаряче харчування пільгових категорій дітей в закладах загальної середньої освіти Ходорівської міської ради становить 12 (дванадцять) гривень за один день харчування на одну особу з 1 січня по 31 грудня 2018 року. На наступні роки, починаючи з 1 січня 2019 року, сума компенсації може бути змінена в залежності від бюджетного фінансування.
Ходорівський міський голова О.Коцовський


Місцеве самоврядування –
найбільш ефективна форма народовладдя
Самоврядування у демократичному суспільстві є важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальної громади. Саме органи місцевого самоврядування покликані створювати умови для реалізації суспільних та приватних інтересів, сприяти розв’язанню життєво важливих проблем не тільки місцевого, а й державного значення, налагоджувати зв’язки між громадянами та їх об’єднаннями, сприяти реальній участі людей в управлінських процесах, прикладом чого є Ходорівська ОТГ.
Під час святкової наради, приуроченої до Дня місцевого самоврядування, міський голова Ходорівської ОТГ О.Коцовський підвів підсумки року минулого й окреслив перспективи розвитку Ходорівщини: «Півтора року тому на наші плечі лягла велика відповідальність за 27-тисячне населення Ходорівщини. Переконаний - об’єднання дало позитивний результат: тільки у 2017 році вдалось залучити в ОТГ 18 млн.грн., реалізувати 9 мікропроектів в освітній та медичній галузі. Такої уваги культурі, освіті, спорту, медицині, як у 2017 (з часу, коли почали працювати за одним бюджетом), роками не надавалося. Відкрились філії Школи мистецтв, ДЮСШ, ЦДЮТ, придбали три «Школярики». Влада і надалі не шкодуватиме коштів для розвитку сільських дітей».
Міський голова наголосив, що завдяки виваженому рішенню старост, депутатського корпусу понад 5 млн.грн. були скеровані на відновлення Ходорівської міської лікарні (благоустрій території, перекриття головного корпусу, придбання апаратури), 3 млн.грн. – на придбання для комунальної служби екскаватора і двох сміттєвозів, що забезпечать вивезення сміття з усієї громади. Проводяться роботи з освітлення сільських населених пунктів Ходорівської ОТГ. Розпочався ремонт дороги Ходорів-Ходорківці через Дев»ятники, який буде завершений у 2018р., як і дороги Ч.Острів-Вибранівка. Влада працює над тим, щоб включити у план наступного року ремонт дороги Ходорів-Молодинче.
О.Коцовський запевнив, що влада вирішуватиме соціальні проблеми жителів всіх територій ОТГ: «Ми об’єднались і працюємо тільки для того, щоб людям жилось краще». У 2018 році планують відкрити ТЕРцентр соціального обслуговування немічних людей, ЦНАП розміститься у відремонтованому зручному для людей приміщенні Народного дому ім.З.Кецала, повноцінно будуть працювати відділення пенсійного фонду і соціального захисту. Міська влада клопотатиме про відкриття відділення міліції у Ходорові
Голова Ходорівської ОТГ подякував депутатському корпусу, старостам, виконавчому комітету, керівникам підрозділів за злагоджену не завжди вдячну і зовні непомітну працю на благо жителів Ходорівської громади, побажав міцного здоров’я, благополуччя, миру, злагоди, добра.
З вітальним словом до присутніх звернулися отець Т.Гриців, староста Дев»ятниківського старостинського округу З.Соколик, заступник міського голови з гуманітарних питань О.Мельник.
Оркестр викладачів Ходорівської дитячої школи мистецтв (кер. Т.Качор), учасники студії «Акорд» клубу спортивного танцю Р.Буняк та В.Брич, Г.Вавричин, І.Афтаназів, О.Баковський, О.Гатала, Х.Вівчар, О.Мельник подарували присутнім чудові хвилини спілкування з мистецтвом танцю, музики, пісні, художнього слова.
Основа сучасного суспільства - самоврядна громада є об’єднуючим імпульсом у спільному прагненні зробити нашу державу заможною і квітучою.
М.Краївська


Рішення виконавчого комітету
24                листопада відбулося засідання виконавчого комітету Ходорівської ОТГ, на якому розглядались звернення громадян, установ, організацій і були прийняті рішення:
·                    У зв’язку з відсутністю житла зарахувати на квартирний облік позачергового забезпечення при Ходорівській міській раді матір військовослужбовця, який загинув під час військової служби в АТО, гр. Березку С.А., жительку с.Бринці-Церковні.
·                     Присвоїти адресу:
-                     житловим будинкам: №33, вул. Набережна, с.Кам’яне (Бучковська В.М.); №11«а» (взамін№7) вул. Сагайдачного, м.Ходорів (Комаринська М.О.); №40 «а» (взамін №40), вул. Шевченка, м.Ходорів (Кравець О.М.); №14, вул. Шевченка, с.Ліщин (Михей-Канц О.В.); № 2«д», вул. І.Франка, с.Дев’ятники (Магуня М.В.); №11, вул. Сковороди, м.Ходорів (Паньків О.П.); № 57, вул. Героїв Євромайдану, м.Ходорів (Щуйка Г.А.);
-                     приміщенню комунального НВК «Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» Ходорівської міської ради Львівської області №10 імені братів Олійників с.Піддністряни, – будинок №50«а» (взамін №5), вул. Ходорівська, с.Піддністряни.
·                    У зв'язку з кадровими змінами, які відбулися в апараті міської ради, внести зміни до рішення виконавчого комітету Ходорівської міської ради від 26.01.2017р. №12 «Про визначення територій обслуговування населених пунктів, закріплення їх за спеціалістами-землевпорядниками відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Ходорівської міської ради», у пунктах Додатку №1 та №2 з спеціаліста «Шмаюн О.Я.» на «Завада Н.О.»:
Графік прийому громадян спеціалістом-землевпорядником відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Ходорівської міської ради Завадою Н.О., на територіях обслуговування населених пунктів (з 9.00-17.00год):
Кожен другий і четвертий понеділок місяця - с.Піддністряни, с.Кам'яне, с.Рудківці (в приміщенні колишньої сільської ради с.Піддністряни
Кожен другий і четвертий  вівторок місяця с. Жирова, с.Бородчиці, с.Городище, с.Заліски (в приміщенні колишньої сільської ради с.Жирова
Кожна друга і четверта середа місяця с.Бортники, с.Букавина, с.Молотів, с.Демидів (в приміщенні колишньої сільської ради с.Бортники».
·                    Встановити з 01.11.2017р. скориговані тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії вартістю 2215,54 грн. за 1 Гкал, в тому числі ПДВ, що надаються ДП «Водоканал». Визнати таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету №215 від 15.12.2016р. «Про коригування тарифів на виробництво, транспортування та постачання  теплової енергії в місті Ходорові».
·                    Затвердити персональний склад комісій при виконавчому комітеті Ходорівської міської ради згідно з додатком.
·                    Прийняти у комунальну власність Ходорівської міської ради на баланс:
- відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради незавершене будівництво школи у с.Дуліби;
- відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Ходорівської міської ради - незавершене будівництво клубу в с.Ліщин, с.Рудківці;
- КЗ ОЗ «Ходорівська міська лікарня» Ходорівської міської ради Львівської області» -незавершене будівництво ФАПу в с. Чорний Острів.
* Передати об’єкт комунальної власності територіальної громади міста Ходорова – ІІ-й корпус КНЗ Ходорівської міської ради Львівської обл. «Загальноосвітня школа І ступеня №19 с.Рудківці», з балансу відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Ходорівської міської ради на баланс КЗ ОЗ «Ходорівська міська лікарня», згідно з актом приймання-передачі. Змінити цільове призначення об’єкта - під приміщення ФАПу.
·                    Погодити проект розподілу земельних ділянок між суміжними землекористувачами гр.Павлишин О.Р. та гр.Балацко Л.І. в с.Бортники згідно з актом розмежування меж земельних ділянок від 24.11.2017р. Гр.Павлишин О.Р. та Балацко Л.І. звернутися до землевпорядної організації щодо виготовлення правовстановлюючих документів на право володіння земельними ділянками. У разі незгоди сторін щодо розподілу земельних ділянок, спір вирішувати в судовому порядку.
·                    Погодити Перелік заходів щодо покращення стану благоустрою на території Ходорівської ОТГ:
- Капітальний ремонт дороги на вулицях м.Ходорова - Гоголя, І.Франка, Героїв Євромайдану,Стрілецька, Кривоноса, Б.Хмельницького, Шевченка, Богуна.
- Капітальний ремонт тротуарів на вул.Грушевського, Б.Хмельницького.
- Капітальний ремонт прибудинкової території школи в с. Чорний Острів.
- Поточні ремонти доріг комунальної власності старостинських округів Ходорівської міської ради.
- Встановлення спортивних та дитячих майданчиків у сільських територіях.
- Встановлення автобусних зупинок у сільських територіях.
- Озеленення міста Ходорова.
*Погодити проектно-кошторисну документацію «Капітальний ремонт дороги по вул. Гоголя в м.Ходорові. КП «Ходорівське УКГ» провести державну експертизу проектно-кошторисної документації.
А.Батирняк, заступник міського голови


ПЕРСОНАЛЬНИЙ СКЛАД КОМІСІЙ
ПРИ ВИКОНКОМІ
ХОДОРІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Адмінкомісія
1. Кручак Б.О – голова комісії.
2. Носик С.Ф. – заступник голови.
3. Мосій Г.В. - секретар комісії, спеціаліст міської ради.
4. Сушайло С.О. – член комісії, державний реєстратор речових прав.
5. Староста відповідної території – член комісії.

Житлово-побутова комісія
1. Коцовський І.І. – голова комісії, підприємець.
2. Швед Т.В. - заступник голови, директор МКП «Ринок».
3. Сорока О.П. - секретар комісії, спеціаліст міської ради.
4. Петрів В.І. – член комісії, інженер КП «ХУКГ».
5. Староста відповідної території – член комісії.

Комісія в справах дітей
1. Калинець М.П. голова комісії, голова товариства «Милосердя».
2. Чорний Р.М. - заступник голови, голова ГО «Інтелігенція Ходорівщини».
3. Носик М.І. – секретар, голова товариства «Просвіта».
4. Сомик Н.І. - член комісії, завідувач ДНЗ «Вишеньки».
5. Староста відповідної території – член комісії.

Комісія з обстеження аварійних дерев
1. Мосій Г.В. – голова комісії,спеціаліст ЖКГ.
2. Кравчук Г.О. – член комісії, директор КП «Ходорівське УКГ».
3. Лаб’як О.І. – член комісії, начальник відділу земельних ресурсів.
4. Швед Т.В. – член комісії,член виконкому Ходорівської міської ради.
5. Староста відповідного старостинського округу-член комісії.
6. Держінспектор ОНПС у Львівській області – член комісії (за згодою).


Військова служба – найпочесніша місія
Після Революції Гідності та початку воєнних дій на Сході нашої країни, розпочалась нова сторінка літопису Українських Збройних сил. Українські воїни, віддані присязі, є обличчям нової Української армії з її незнищенним духом мужності, пам’яттю про героїчне минуле та орієнтацією на майбутнє.
День Збройних сил України у Ходорові з належними почестями і повагою вшанували героїв-захисників. Святкування розпочалися з круглого столу за участю Спілки ветеранів АТО Ходорівщини, голови Ходорівської ОТГ О.Коцовського, заступника міського голови О.Мельник, голови ГО «Спілка ветеранів АТО Жидачівщини» Т.Стефаніва, волонтерів, небайдужих жителів Ходорова. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та учасників АТО, наших земляків – Героя України Р.Точина, М.Роговського, В.Андрешківа, В.Князева, М.Березки.
О.Коцовський привітав мужніх захисників Вітчизни зі святом, подякував за проявлену мужність і відвагу. Міський голова наголосив, що влада надає належну увагу і допомогу учасникам АТО та їх сім»ям: кожен учасник бойових дій впродовж року отримав фінансову допомогу. Задоволено 112 з 145 заяв учасників АТО про виділення земельних ділянок для ведення сільського господарства площею 207.3 га в межах населених пунктів, виділено 41 ділянку площею 4,2 га АТОвцям для будівництва та обслуговування житлового будинку, задоволено 1 з 6 заяв про виділення землі під будівництво гаражів, зареєстровано 2 заяви про виділення землі під дачне будівництво і 2 – для ведення садівництва. Голова громади підкреслив: «Оскільки Головне управління Держгеокадастру у Львівській області відмовило у виділенні земельних ділянок за межами населених пунктів учасникам АТО, ми будемо звертатися до голови Львівської ОДА, Головного управління Держгеокадастру у Києві, щоб ті добровольці, які були під кулями, отримали належне їм згідно з законом».
Відповідаючи на запитання щодо стану доріг та використання коштів на їх ремонт, О.Коцовський пояснив, що через недобросовісне ставлення підрядника до виконання своїх зобов’язань (за фрезерування виконавець не отримав жодних коштів) ремонтні роботи продовжаться весною. Охочим дізнатися більш докладніше про використання коштів на ремонт доріг порадив заглянути на офіційний сайт Ходорівської міської ради або подати інформаційний запит у КП «Ходорівське УКГ».
З вітальним словом до побратимів звернувся лікар-анестезіолог С.Осадчук, голова Спілки ветеранів АТО Ходорівщини, яка налічує 120 захисників Вітчизни. Він ознайомив присутніх зі статутом, метою, напрямками діяльності організації, наголосив, що медична допомога для атовців є безкоштовною, і додав: «Наша організація допоможе усім бійцям знайти роботу. Ми вже зустрічалися з підприємцями, і ніхто нам не відмовив. Співпрацюємо з соцзахистом, щоб кожен боєць разом з сімˊєю могли оздоровитися. Держава дала нам пільги, але ми не вміємо ними користуватися через незнання законів». С.Осадчук подякував за підтримку матерям, дружинам, волонтерам, заради яких вони йшли воювати.
Голова Спілки ветеранів АТО Жидачівщини Т.Стефанів наголосив: «Єдність веде до перемоги - у нас усіх є спільні проблеми і вирішувати їх ми повинні разом. Памˊятайте тих, кого з нами нема, зателефонуйте тим, хто від нас зараз далеко. Шукайте позитив між собою, не опускайте руки, допомагайте тим, хто стоїть на краю прірви».
Учасник Майдану Р.Тітик, вітаючи АТОвців, побажав їм гідно носити високе звання захисника України.
Військовослужбовців привітали кращі творчі колективи, сольні виконавці: вокальний ансамбль «Росинка» ЗОШ І-ІІІст. №3 ім. Героя України Р.Точина (кер.В.Мотрук), молодша група ансамблю танцю «Барви Ходорова» ХДШМ (кер. Л.Семчій), А.Пашко (ЗОШ І-ІІІст. №1), О.Баковський, ансамбль баяністів-акордеоністів ХДШМ (кер.І.Афтаназів), вокальний дівочий ансамбль ЗОШ І-ІІІст. №1 (кер.М.Костур), народний ансамбль троїстих музик «Візерунки» (кер.Т.Качор).
Присутні переглянули світлини із зони бойових дій та фільм про героїзм наших воїнів у протистоянні агресору.
Вже майже чотири роки на сході нашої країни йде неоголошена війна – АТО. Чимало українських сімей відчули її жахливі наслідки, втративши рідних і близьких. Ми всі розуміємо їх біль і щиро їм співчуваємо. Пам’ятаймо всіх, живих і тих, хто вже не з нами - солдатів й активістів Майдану, лікарів і волонтерів. Вони боролися за наше мирне життя. Закарбуймо їхні імена у вічності!
Слава Україні! 
Героям слава!
Р.Урус

Розвиток медицини у Ходорівській ОТГ
Створення Ходорівської об’єднаної територіальної громади у березні 2016 року дало можливість вирішувати соціальні проблеми, які накопичувались роками, і на які постійно не вистачало коштів, прикладом чого є медична галузь. До слова, медичні послуги у громаді надають Ходорівська міська лікарня, Бортниківська, Вибранівська, Дев»ятниківська амбулаторії і 24 ФАПи.
 У 2017 році завдяки виваженому підходу депутатського корпусу, виконавчого комітету, старост, громадськості, міського голови О.Коцовського у медицину Ходорівщини було вкладено понад 31 мільйон гривень: крім 19 млн.715 тис.грн. державної субвенції, у галузь з різних джерел фінансування було залучено понад 11 млн. грн.
КЗ ОЗ «Ходорівська міська лікарня» Ходорівської міської ради Львівської області у 2016-2017рр. пережив складний процес реорганізації, внаслідок чого за погодженням керівників підрозділів, профспілкового комітету медичних працівників та незалежної профспілки Ходорівської лікарні було впорядковано відповідно до штатного розпису загальну чисельність працівників медичної установи. Одночасно, у 2017 році, без залучення додаткових людських ресурсів, відновили дитяче, відкрили анестезіологічне відділення з палатами інтенсивної терапії та пункт переливання крові. На даний час у міській лікарні працюють 64 лікарі (в т.ч. – 14 сімейних), 148 медсестер і 58 молодших медичних сестер, 43 ін. працівників. Важливим є той факт, що у Ходорівській ОТГ працівники ФАПів надають невідкладну медичну допомогу (у разі потреби) протягом доби, оскільки більшість з них проживають на території, яку обслуговують.
У 2017 році левову частку державної субвенції на розвиток інфраструктури громади (5 з 9-и млн.грн.) після обговорення з громадськістю спрямували на розвиток КЗ ОЗ «Ходорівська міська лікарня», в т.ч.: на благоустрій території – 983тис. 693грн, придбання медичного обладнання – 2млн. 995тис. 292 грн., ремонт покрівлі – 862тис. 692 грн. Крім того, на ремонт покрівлі з бюджету Ходорівської міської ради виділили ще 693тис.382 грн.
Всі відділення Ходорівської міської лікарні поповнились сучасним обладнанням.
За рахунок державної субвенції придбали:
·                    3 ШВЛ (апарат для підтримання газообміну в легенях в умовах порушеного природного дихання) - для хірургічного та анестезіологічного відділень;
·                    5 концентраторів 02 (кисню) (для виділення молекул кисню із оточуючої атмосфери, концентрації їх і подачі у вигляді потоку чистого кисню для хворих різних вікових категорій з пневмоніями, бронхітами, цукровим діабетом, серцево-судинною патологією та ін.) - для всіх відділень;
·                    2 апарати ЕКГ - для терапевтичного і приймального відділень;
·                    4 відсмоктувачі (для відсмоктування рідин патологічного вмісту з ран, порожнин і санації верхніх дихальних шляхів) - для хірургічного, терапевтичного та анестезіологічного відділень;
Для анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії придбали:
·                                                                                                                                                                                                                                                                                     монітор пацієнта (для спостереження за станом пацієнта в клінічних умовах в операційній, післяопераційній палаті, в палатах інтенсивної терапії - на монітор виводяться необхідні параметри життєдіяльності пацієнта (ЕКГ, ЧСС, Sр02, ЧД, АТ, температура));
·                                                                                                                                                                                                                                                                                     інфузомат (дозатори медпрепаратів) - спеціальна система для точного дозування медичних препаратів, завдяки якій ліки вводяться краплинним, болюсним чи об'ємним способом;
ефібрилятор (для ліквідації порушень серцевої діяльності шляхом впливу на серце електричного імпульсу).
Для пункту переливання крові закупили центрифугу для пробірок (для відділення сироватки крові, плазми і ферменних елементів крові).
Для відділу акушерства і гінекології придбали:
·                    фетальний монітор з функцією контролю матері (для контролю стану дитини у лоні матері);
·                    безтіньова лампа (для якісного освітлення операційного поля).
Хірургічне відділення:
·                    3 ультрафіолетові камери (для зберігання стерильних інструментів);
* стіл операційниий;
* світильник операційний;
 *переносний рентгенапарат (для обслуговування важких хворих травматологічного та хірургічного профілю з метою проведення ургентної рентгендіагностики). '
Централізована стерилізаційна: паровий стерилізатор (для швидкої й ефективної стерилізації медичного інструментарію).
Поліклінічне відділення:
·                                           сухожарова шафа (для стерилізації інструментарію);
·                                           щілинна лампа (для комплексного мікроскопічного дослідження переднього і заднього відділів ока), набір шкелець (для підбору окулярів) - для офтальмологічного кабінету.
Клініко-діагностична лабораторія:
·                                                                                                                                          гематологічний аналізатор (для проведення кількісного дослідження клітин крові - в лабораторії);
·                                                                                                                                          аналізатор електролітів (для вимірювання електролітів (К+,Na+,С1-,Са2+ рН) крові, сечі, сироватки крові у невідкладних станах);
·                                                                                                                                          напівавтоматичний хімічний аналізатор (лаборатор).
Рентгенвідділення - УЗД апарат (для обстеження внутрішніх органів, датчиком для обстеження щитовидної залози і поверхневих органів, проведення внутрішньо-вагінального обстеження).
У 2017 році у Ходорівській ОТГ в медицині реалізували два мікропроекти.
Мікропроект «Капітальний ремонт покрівлі Бортниківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини» на суму 299тис. 656грн., в т.ч.: субвенція обласного бюджету – 117тис. 356грн, кошти місцевого бюджету – 130 тис.грн, спонсорські – 22,3 тис.грн, кошти громади – 30 тис.грн.
Завдяки реалізації мікропроекту «Капітальний ремонт по заміні фізично зношених вікон у Ходорівській районній лікарні» замінили 67 вікон на суму 399тис. 757 грн., т.ч.: субвенція обласного бюджету – 200 тис.грн, місцевого бюджету – 131тис. 457грн, спонсорська допомога НДУ А.Кота – 38 тис.грн, кошти, зібрані працівниками лікарні - 30,3 тис.грн.
Благодійники, які просили не називати своїх імен, подарували відділенням Ходорівської міської лікарні:
 * 10 пульсометрів (прилад для вимірювання насиченості крові киснем) - сімейній медицині;
* 3 фетальні доплери (для визначення внутрішньоутробного серцебиття дитини) - відділу акушерства і гінекології;
* мікроскоп бінокулярний – лабораторії;
* 2 дозатори перемінного об’єму – лабораторії;
* 5 дитячих, 10 дорослих тонометрів (приладів для вимірювання артеріального тиску);
* рентгенкасету;
* 10-літровий концентратор кисню.
До відновлення Ходорівської міської лікарні долучилися: БФ «Милосердя Ходорівщини» (медичний інвентар, постільна білизна, рушники, холодильник (для терапевтичного відділення)), гміна Стравчин (35 ковдр), Тетяна Ніл, волонтерська організація Unaited help Ukraine та «Україна понад усе» і її представники в Україні Р.Волицький, Н.Кухарська.
З-за сприяння завідуючого акушерсько-гінекологічного відділення Ходорівської міської лікарні І.Бегея Американський допомоговий комітет України подарував анестезіологічному відділенню 5 спеціалізованих ліжок, загальною вартістю 25 тис. доларів.
Депутат Ходорівської міської ради М.Кутний придбав для терапевтичного відділення ксерокс, члени виконавчого комітету І.Богачевський - холодильник для пункту переливання крові, В.Ревер долучився до придбання дверей в лабораторію, підприємець Н.Кухарська подарувала інгалятор Вибранівській амбулаторії, підприємці – П.Юськів, Р.Тітик, Р.Романів, В.Яскерський, І.Богачевський, М.Кутний, Т.Мочарський, А.Бурцева, П.Панат, В.Бабин, О.Белей, О.Бабій, О.Чорненька, Р.Жуковський, Б.Михальчишин, Л.Легін, І.Герасимів, Б.Данилейко придбали реанімаційний кардіомонітор для анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії.
Жителі всіх старостинських округів Ходорівської ОТГ зібрали овочі для забезпечення повноцінного харчування хворих.
Тільки за рік існування об’єднаної громади медицину Ходорівщини вдалось піднести на значно вищий рівень. Такої підтримки і розуміння влади у вирішенні кардинальних проблем охорони здоров’я Ходорівська лікарня не відчувала впродовж десятиліть.
В.Жигало, головний лікар КЗ ОЗ «Ходорівська міська лікарня»


Мистецький рік
Рішенням VIII сесії VIII скликання Ходорівської міської ради №536 від 24 листопада 2016 року затверджено та зареєстровано Положення про відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ходорівської міської ради, який почав працювати з 3 січня 2017 року.
Мережа закладів культури Ходорівської ОТГ налічує: 34 Народні доми та КЗ «Палац культури м. Ходорова» (59 працівників), КЗ «Ходорівська міська публічна бібліотека» та 27 бібліотек-філій, які входять в структуру даного закладу (34 працівники) та КПСМНЗ «Ходорівська дитяча школа мистецтв» (44 працівники).
Галузь культури фінансується місцевим бюджетом, із якого виділено 10млн.472 тис.300грн, в т.ч.: кошти на заробітну плату, енергоносії та комунальні послуги, поточні та капітальні видатки. Щоб ознайомитись із роботою всіх установ культури нашої громади, відділ культури щомісяця проводить із працівниками виїзні наради, транспортні послуги для яких також оплачуються коштами громади.
Цьогоріч на нашій території відбулось 402 заходи: 29 – у Палаці культури міста Ходорова, 201 – у Народних домах ОТГ, 24 – у Ходорівській міській публічній бібліотеці, 17 – у бібліотеці для дітей, 119 – у бібліотеках-філіях громади, 12 – у Ходорівській дитячій школі мистецтв. Зокрема, у вересні 2017 року, за участю всіх старостинських округів Ходорівської ОТГ, відбулось святкування першої річниці об’єднання громади. Цього року на Ходорівщині започатковали три фестивалі, які традиційно проходитимуть у населених пунктах об’єднаної громади: фестиваль зимового фольклору «Різдвяна феєрія» («Прощання з колядою»), фестиваль духовної пісні «Хваліте Господа з небес» та фестиваль патріотичної пісні «Згадаймо славу ту, що в пісню перейшла». Слід зазначити, що вперше колективам громади для концертних поїздок надаються кошти на оплату транспортних видатків.
У народних домах та бібліотеках Ходорівської ОТГ проведено поточні ремонти на суму 493тис.грн. Виконано капітальний ремонт покрівлі Народного дому с.Вибранівка (443тис.921грн.) і капітальний ремонт системи опалення Народного дому с.Бортники (375тис.129грн.). Для установ культури придбали комп’ютерну техніку (78тис.300грн.), сценічний одяг (22тис.760грн.), звукову апаратуру (60тис.грн.), стільці (45тис.грн.). Для народних аматорських колективів громади - фольклорного «Барвінок» Народного дому с.Грусятичі, ансамблю народної пісні «Любисток» Народного дому с.Новосільці, дівочого вокального ансамблю «Ромашка» та ансамблю танцю «Наддністрянка» Палацу культури міста Ходорова придбали сценічні костюми (110тис.700грн.) та музичний інструмент – акордеон для Народного дому с.Новосільці (10тис.635грн.).
Гордістю громади є КПСМНЗ «Ходорівська дитяча школа мистецтв», яка входить у п’ятірку кращих шкіл естетичного виховання Львівщини. У травні 2018 року Школа мистецтв відзначить 45-річний ювілей. Одним із найстарших колективів установи є капела бандуристів «Ходорівчанка» (кер. О.Вавричин), яка у квітні наступного року святкуватиме 40-річний ювілей. Завдяки професійності своїх наставників учні школи займають призові місця на конкурсах та фестивалях.
 Взявши участь в конкурсі на придбання музичних інструментів, що входив до «Комплексної програми розвитку культури Львівщини», школа отримала кошти в сумі 25тис.грн., на які придбала електричне піаніно (14тис.650грн.) та акордеон (10тис.350грн.).
Для того, щоб діти із сільських територій мали більше можливостей навчатися мистецтву, з вересня 2016 року відкрилися філії Ходорівської дитячої школи мистецтв у старостинських округах: клас бандури - с.Чорний Острів, клас баяну - с.Грусятичі. Із вересня 2017-2018 навчального року розпочали роботу філії Школи мистецтв: Чорноострівський старостинський округ (с.Чорний Острів) – клас хореографії; Піддністрянський старостинський округ (с.Піддністряни та с.Кам’яне) – клас бандури; Бортниківський старостинський округ (с.Бортники) – клас фортепіано, хореографії та образотворчого мистецтва. На інструменти із міського бюджету додатково було виділено 59тис.200грн., на які придбали чотири бандури, баян, гітару, чотири скрипки, дві віолончелі, двадцять пюпітрів, два метрономи механічні, 6 чохлів для бандур, 5 комплектів ременів для баяна (акордеона), комплект струн та смичок для віолончелі та комплект струн для бандури.
Громада пишається тим, що на її теренах працюють дванадцять аматорських колективів, які носять звання «народний»: ансамбль танцю «Наддністрянка», незмінним керівником якого є заслужений працівник культури України Ю.Коцовська (концертмейстер – Р.Лельо); хорова капела «Мрія» (кер. О.Гатала, концертмейстер – У.Гульцьо); ансамбль троїстих музик «Візерунки» (кер. Б.Баковський); оркестр народної музики «Заграва» (кер. І.Вільшанецький); дівочий вокальний ансамбль «Ромашка» (кер. У.Абрамів, концертмейстер – О.Федан); чоловічий вокальний ансамбль «Діброва» (кер. Б.Катола); кіно-фото-відеостудія «Луг» Палацу (кер.Б.Бирич) культури міста Ходорова; хор «Дністряни» Народного дому с.Піддністряни Піддністрянського старостинського округу (кер. І.Максимців); фольклорний ансамбль «Юшківчанка» Народного дому с.Юшківці Дев’ятниківського старостинського округу (кер.А.Медвідь); жіночий вокальний ансамбль «Горлиця» Народного дому с.Сугрів Вербицького старостинського округу (кер. Г.Катола).
Аматорські колективи - ансамбль народної пісні «Любисток» Народного дому с.Новосільці Молодинчецького старостинського округу (кер.І.Костишин) та народний аматорський фольклорний ансамбль «Барвінок» Народного дому с.Грусятичі (кер. О.Кресан), звання «народний» отримали у травні 2017 року.
Ходорівщина, завдяки художнім аматорським колективам, підтримує та популяризує свій опільський етнос.
Х.Кісіль,
керівник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини


В'ячеслав Чорновіл: Україна розпочинається з тебе!


Героїзмом можна назвати тільки таке діло,
де мука і терпіння одиниці здобуває або окуплює добро цілого народу
Іван Франко
Завжди усміхнений, позитивний, енергійний, щирий з іскрами в очах В’ячеслав Чорновіл народився на Шевченковій землі, зростав у вчительській родині, де шанували історичну пам’ять та національні традиції. Від батька успадкував козацьку кров. Мати походила з славетного роду меценатів Терещинків.
Під час випускного вечора в університеті на Володимирській гірці дав клятву все життя боротися за Україну. Маючи непересічні здібності, В.Чорновіл міг побудувати кар’єру, стати успішним науковцем, але обрав шлях мученика, борця за волю, демократію України - став початком відродження українства у другій половині ХХ століття: започаткував рух шістдесятництва, дисиденства, як нові форми протесту, ініціював створення УГС.
Мордовські заслання не зламали борця, а загартували дух, зміцнили характер, утвердили переконання та цілі: "Я у своїй неволі вільніший за вас, і життя моє ніби цікавіше й змістовніше. І це більш ніж компенсує всякі невигоди й фізичні труднощі". Лідер Народного Руху України з однаковим завзяттям працював робітником на будівництві Київської ГЕС, землекопом археологічної експедиції в Одеській області, вагарем на станції Скнилів у Львові, кочегаром на будівельному заводі.
У Верховній Раді кров’ю і потом домагався визнання національної символіки, проголошення Декларації про держаний суверенітет, Акту Незалежності України. Ниці вороги і зрадники, відчуваючи свою неспроможність чесно боротися з В.Чорноволом за трибуною, на виборах, вирішили знищити національного лідера фізично.
Ці та інші грані особистості видатного українського громадсько-політичного діяча, великого подвижника української нації В.Чорновола обговорили за круглим столом "В'ячеслав Чорновіл: життя, як спогад" працівники бібліотечних установ Ходорівщини і представники громадських організацій напередодні 80-річчя з дня народження Героя України у Ходорівській міській публічній бібліотеці
Працівники установи підготували виставкову експозицію "Він гартував національний дух" та бібліографічний огляд "Твоє ім'я - то символ перемоги". Голова ГО "Союз українок" І.Лозинська провела паралелі співпраці, життєвих та світоглядних позицій В.Чорновола та нашого земляка М.Гориня.
В’ячеслав Чорновіл був і залишається прикладом українця для кожного з нас: «Дай Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».
О.Джус


Тільки обрані можуть творити пісню
Маестро Богдан-Юрій Янівський вивів українську галицьку естраду на світові обрії. Перед його творчим доробком схиляють голови і молоді, і знані майстри. Б.Янівський - автор опер «Олеська балада» (за романом Р.Іваничука), «Царівна Жаба», мюзиклу «Лис Микита», симфонічних, фортепіанних творів, ста солоспівів на слова Л.Костенко, Р.Кудлика, Р.Лубківського, І.Франка, П.Шкраб’юка, Д.Павличка, Р.Братуня, П.Лехновського, І.Драча, Г.Охоцької та ін., музики до понад двохсот театральних постановок, телефільмів.
Хоч видатний український композитор, піаніст та педагог Б.Янівський народився (4 липня 1941 р.) у Львові, його доля тісно пов’язана із Ходорівщиною. Дружина композитора наголошувала, що Ходорівщина ніби дарувала йому крила для лету. Зачарований неповторністю нашого краю митець придбав будинок у селі Добрівляни, поблизу Ходорова.
Колектив викладачів Ходорівської дитячої школа мистецтв, поетеса Г.Охоцька, керівник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Х.Кісіль ініціювали клопотання про присвоєння Ходорівській дитячій школі мистецтв імені Богдана-Юрія Янівського, що, на їх думку, сприятиме відродженню українських традицій, національно-патріотичному вихованню юних музикантів, піднесенню розвитку освіти та культури.
3 грудня у Палаці культури міста Ходорова відбувся вечір пам’яті Б.Янівського, який розпочався із духовного шедевру композитора - «Отче наш», покладеного на музику напередодні візиту в Україну Папи Римського Івана Павла II, у виконанні вокального ансамблю викладачів Школи мистецтв.
Натхненником, організатором і ведучою дійства була співавтор його піснеспівів – ходорівська поетеса, лікар за фахом Г.Охоцька. Незважаючи на те, що з Богданом Ярославовичем впродовж десяти років зустрічалася Галина Ярославівна всього лише вісім разів, спогади про спілкування з відомим композитором залишилось у її пам’яті на все життя. Простий, відвертий він був не тільки автором музики до її віршів, він навчив її - людину, яка не знала нотної грамоти, писати музику, «жити сценою», «бути завжди собою, а не чиєюсь блідою копією», оскільки вважав Г.Охоцьку обдарованою особистістю, у якої «пісня  живе у душі».
Із розповіді викладача Дрогобицького педагогічного університету ім.І.Франка Х.Голубінки присутні дізнались, що Б.Янівський працював музичним редактором Львівського обласного радіо, завідувачем музичної частини Львівського театру юного глядача, викладав у Донецькій, Львівській консерваторіях, Вищому музичному інституті. Він – лауреат обласної премії ім. О.Гаврилюка та Державної премії України ім. Т.Шеченка (1997), заслужений діяч мистецтв України, народний артист України (1991), був головою правління Львівської організації Спілки композиторів України, Івано-Франківського осередку НСКУ, входив до національної спілки журналістів і театральних діячів України, професор, президент асоціації «Світ культури», організатор і голова Міжнародного конкурсу сучасної української пісні «Золоті трембіти», який у жовтні 1996 року відбувся у Ходорові.
Цікавими були спогади літературного редактора Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім.С.Крушельницької заслуженого працівника культури України нашої землячки Надії Труш про співпрацю із відомим композитором. Вона наголосила, що опера «Олеська балада», за свідченням сучасників, завоювала глядача щирістю, безпосередністю, «оперка» «Царівна жаба» привчала дітей до серйозної музики, і висловила надію, що незабаром пісні композитора стануть такими ж популярними, як у 90-і роки. Н.Труш подарувала ходорівчанам перші експонати до експозиції Б.Янівського – програму опери «Олеська балада» та світлину, на якій Б.Янівський зображений разом із Л.Мельник та І.Нагірним, першими виконавцями пісні «Червона калина», що, на думку Н.Труш, принесла композитору світову славу.
Н.Труш висловила захоплення далекоглядністю місцевого керівництва, яке, турбуючись про мистецьке виховання дітей, прийняло рішення про увіковічнення імені Б.Янівського у назві Школи мистецтв міста, де розквіт і закріпився талант композитора. На її думку, продовженням цієї справи може бути проведення спільних акцій – концертів, виставок, відвідини музею С.Крушельницької, де зберігається архів Б.Янівського. Пані Надія наголосила: «Тепер Б.Янівський отримав велику родину, а Ходорів, по праву, може гордитися тим, що має такого славетного композитора».
Ходорівчани із захопленням слухали хвилюючу розповідь бібліотекаря Ходорівської дитячої бібліотеки Л.Магац про спілкування з Б.Янівським, його творчий вечір за участю народних художників З.Кецала, В.Патика у Народному домі села Добрівляни.
Глядачі з піднесенням сприйняли написану до 125-річчя від дня народження Каменяра «Червону калину» (1981) Б.Янівського у виконанні ансамблю викладачів Школи мистецтв - пісню, що увійшла до скарбниці української пісенної класики.
Всі тонкощі людських почуттів донесли до присутніх О.Гатала та Г.Вавричин, виконавці пісні “Не забудь” (сл. Б.Стельмаха). Вміле використання елементів фольклору і вдале поєднання із цікавим поетичним текстом пісні «Гуси-лебеді» зуміли передати учасниці народного вокального ансамблю «Ромашка».
За свідченням сучасників, Б. Янівський дуже уважно ставився до вибору текстів для пісень, вважаючи їх не лише складовою жанру, але й магічним стимулом до творчості. Тож не випадково композитор обрав поезії Г.Охоцької, які органічно зливаються в одне ціле із створеною ним музикою. Пісня «Сторононько моя», що дала назву пісенній збірці, створеній Б.Янівським у співавторстві з Г.Охоцькою, прозвучала у виконанні ансамблю викладачів Школи мистецтв. У цьому творі автор звеличує красу Ходорівщини, куди «душа, мов на сповідь у храм, поспіша і котра обігріє і сльозу його, і сивину».
З великим почуттям відповідальності – помолившись, висповідавшись, писала ходорівська поетеса слова до пісні «Відповідь України на пісню Шевченка «Думи мої, думи» для народної хорової капели «Мрія». Цей твір здобув широке визнання в Україні та діаспорі. На концерті твір виконав Г.Вавричин. За словами Г.Охоцької, Б.Янівський зумів відтворити зміст її літературного тексту у мелодії пісні «Їде Хмельницький на білім коні», яка стала обличчям епохи й провісником перемоги. Твір прозвучав у виконанні Г.Вавричина та І.Афтаназіва.
Захопила присутніх розповідь поетеси про створення «Пісні про Ходорів». До 600-річчя Ходорова були написані три пісні: на слова І.Калинця - «Ходоростав», О.Дудина - «Ходорів квітне, Ходорів сяє», Г.Охоцької - «Пісня про Ходорів». Піснеспів Б.Янівського на слова Г.Охоцької вперше прозвучав 16 вересня 1994 року у виконанні подружжя Лесі і Григорія Вавричинів, яким акомпанував сам маестро – Б.Янівський. На вечорі пам’яті пісня прозвучала у виконанні народного вокального ансамблю «Ромашка», соліст - Г.Вавричин.
Впродовж дійства звучали поезії Г.Охоцької, які хвилювали глядачів не менш, ніж музичні шедеври знаного маестро.
На завершення вечора заступник міського голови з гуманітарних питань О.Мельник подякувала глядачам, гостям, організаторам й учасникам вечора пам’яті Б.Янівського, які осягнули істинну красу непересічної творчої особистості великого маестро, для якого Ходорівщина була джерелом любові і натхнення, і вручила Н.Труш, Х.Голубінці, Г.Вавричину, Г.Охоцькій подячні грамоти Ходорівської міської ради.
О.Мельник вказала на символічність присвоєння імені Б.Янівського Ходорівській школі мистецтв у рік її 45-річчя і повідомила, що з ініціативи Ходорівської міської ради у 2018 році буде відновлений Міжнародний конкурс сучасної української пісні «Золоті трембіти».
Тільки вибрані люди можуть творити пісню. У своїй творчості Б. Янівський звертався до утверджених, класичних засад пісенно-романсового мистецтва й одночасно творив виразні елементи власного художнього стилю, основу якого склали нерозривний зв’язок між музикою і словом.
М.Краївська


Чорний біль українців
Понад три десятиліття тому «мирний атом» Чорнобиля за лічені секунди перетворив українське Полісся на зону відчуження, змінив долі мільйонів людей не тільки в Україні, а й у всьому світі. У результаті Чорнобильської катастрофи померли 60 тисяч ліквідаторів, 165 тисяч - стали інвалідами. В Україні сьогодні живе понад два мільйони «чорнобильців» – це люди, які ліквідовували наслідки техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС та потерпілі від трагедії.
Щорічно з 2006 року 14 грудня (на згадку про завершення будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС14 грудня 1986 року) ми з особливою повагою вшановуємо учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, серед яких чимало ходорівчан. Цьогоріч у Ходорівській міській публічній бібліотеці працівники установи обладнали куточок пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС «Чорнобиль: трагедія і пам’ять».
Із нестихаючим болем у серцях ми згадуємо усіх, хто усвідомлено жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Їхній подвиг назавжди записаний у літописі людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Р.Урус


В усьому світі налічується близько 140 млн волонтерів. Роком народження українського волонтерства можна вважати зиму 2013-2014. Саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких випадків виросло у потужний громадянський рух. З часу окупації Криму Росією і початку проведення АТО на сході України в державі посилився волонтерський рух.
Більше трьох років жителі нашого міста через волонтерів добровільно жертвують на потреби армії, добровольчих батальйонів, правоохоронців, що захищають східні рубежі нашої держави від озброєних терористів, продукти харчування, спорядження, кошти, аби забезпечити найнеобхіднішим героїв-захисників. Боротьба триває, і діяльність волонтерів Ходорівщини не припиняється.
З нагоди Міжнародного дня волонтерів, який у з ініціативи ООН святкують понад 30 років, учні школи №3 ім. Героя України Р.Точина спільно з міською публічною бібліотекою та Школою мистецтв підготували літературно-музичну світлицю "Волонтери - мирні воїни світла". Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять учасників Майдану, воїнів АТО, волонтерів, які свідомо обрали шлях боротьби за свободу та незалежність нашої держави. Серед полеглих героїв - колишній учень Ходорівської ЗОШ 1-111ст.№3 ім. Героя України Р.Точина 30-річний Володимир Шелудько, безстрашний волонтер, доброволець 8 окремого батальйону Української добровольчої армії "Аратта" з позивним "Карась", який загинув 26 серпня 2016 року від кулі снайпера терористів у Широкіно Донецької області.
Слова вдячності волонтерам – НДУ А.Коту, голові Ходорівської ОТГ О.Коцовському, С.Осадчуку, О.Опенько, А.Синишину, Ю.Юревичу, Р.Тітику, Н.Гісь, П.Юськіву, Ганні і Наталі Кухарським, М.Калинець, М.Носик, І.Лозинській, Ю.Коцовській, П.Костіву, О.Сохан, М.Рожко, від імені Ходорівської громади висловила керівник відділу культури, туризму й охорони культурної спадщини Х.Кісіль, наголосивши: «Саме завдяки таким патріотам, як Ви, Україна захистить свою незалежність, вистоявши у важкій боротьбі проти окупантів».
Артистична майстерність школярів, які підготували різножанрові номери, символічні солодкі подарунки, щирі усмішки і вдячність у дитячих очах стали найвищою нагородою присутнім волонтерам. Працівники Ходорівської міської публічної бібліотеки підготували добірку друкованих видань на тему «Волонтери врятують світ».
Хочеться ще раз подякувати всім добровольцям. Сьогодні вони сприяють перемозі України та збереженню її державності, а завтра, переконана, допоможуть кожному з нас у біді. Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності, буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі .
Р.Урус


Конкурсні здобутки Ходорівської школи мистецтв
Наприкінці року відбулося багато мистецьких обласних конкурсів та фестивалів-оглядів, які проходили під егідою Львівського департаменту з питань культури, національностей та релігій.
 У Стрию пройшов обласний фестиваль-огляд хореографічних колективів «Танцюймо разом», у якому взяли участь наймолодші учасники танцювального колективу Ходорівської ДШМ «Барви Ходорова» (кер. Л.Семчій). Маленькі танцюристи представляли нашу  школу на гала-концерті у Львові, де нагороджені Дипломом ІІІ ст. та пам’ятним подарунком.
У Львівському коледжі культури і мистецтв відбувся І фестиваль-огляд театральних колективів мистецьких шкіл Львівщини «Театральний вулик». Колектив «Міцний горішок» Школи мистецтв запропонував увазі глядачів виставу «Пригоди мишки Доніс» (кер. Н.Ястремська) і був нагороджений грамотами. Дирекція висловлює подяку колишньому викладачу театрального відділу В.Гураль за творчий підхід у підготовці дітей до конкурсу.
Камерний хор під керівництвом О.Гатали (концертмейстер С.Добровольська) взяв участь разом із 42 колективами з різних регіонів України (понад 1400 учасників) у УІІІ відкритому дитячо-юнацькому хоровому фестивалі «Співаймо канон!» і був відзначений дипломом та солодкими подарунками.
Колектив під керівництвом Т.Качора з успіхом представив нашу установу в 1 турі обласного фестивалю-огляду фольклорних ансамблів «Прикарпатські візерунки».
Дирекція Ходорівської ДШМ висловлює щиру подяку керівнику відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету Ходорівської міської ради Х. Кісіль за сприяння у виділенні транспорту для участі у конкурсах та викладачам - за плідну працю, творчий і професійний підхід до своєї роботи.
Н. Кухарська,
 завуч Ходорівської ДШМ школи 


Шкільний музей
Як зберегти і передати нащадкам кращі надбання національної культури, виплекані українським народом впродовж століть? Що потрібно зробити нині, аби й завтра лунала пісня, не висихало життєдайне джерело народної мудрості і творчості?
Ці завдання покликані розв’язувати музеї загальноосвітніх навчальних закладів у процесі залучення молоді до культурної спадщини, збереження та примноження загальнолюдських цінностей, які виступають з’єднуючою ланкою між минулим і майбутнім, відіграють важливу роль у формуванні національної самосвідомості, духовного багатства юних громадян України.
Музей-кімната братів Олійників, відкрита у 2007 році – візитна картка Піддністрянського НВК №10. У музеї зберігаються копії документів з особистого архіву, аудіокасета з голосом Романа Олійника-Рахманного та його книги. Тут постійно ведеться краєзнавча робота. Як результат - участь дітей у конкурсах, виставках: міжнародному - «Мій рідний край», обласних – імені Мілени Рудницької, «Славетні імена України», «Історія міст і сіл України», «Моя Батьківщина – Україна», «Церква, що постала з руїни». Традиційними стали зустрічі з поетами рідного краю - Ігорем Калинцем, Анною Канич, Тетяною Фроловою, Галиною Охоцькою, Наталією Тріщ.
П’ятого грудня у кімнаті-музеї імені братів Олійників відбулося відкрите засідання за участю Л.Перейми, завідуючої відділу науково-методичної і пам’ятково-охоронної роботи Львівського історичного музею, та В.Пшика, старшого наукового співробітника Львівської національної галереї мистецтв імені В.Возниці музею гетьмана України І.Виговського.
Л.Зубрицька ознайомила гостей з розділами музею - «Історичні відомості про родину Олійників», «Іван Олійник – патріот України, член ОУН-УПА, учасник визвольних змагань», «Роман Олійник-Рахманний – публіцист, літературознавець, історик, доктор філософії», «Степан Олійник – політолог, громадський діяч, полковник армії США», що розповідають про рід Олійників, юнацькі роки видатних братів, їх військово–політичну і літературну діяльність.
Н.Попадич провела з учнями 10 класу конференцію «Література в творчому набутку Р. Олійника-Рахманного», під час якої учні презентували свої роботи: Р.Теодоровська - «Ми українці Шевченкового роду», В.Романів - «Всі ми гуртувалися у кузні Івана Франка», Р.Прокоп’як – «Покоління Лесі Українки у творчості Романа Рахманного».
Гості з цікавістю оглянули виставки робіт випускників школи - колекцію ляльок-мотанок М.Заблоцької, картини студента Львівської національної академії мистецтв Р.Прокоп’яка, вишивки, виконані під керівництвом Л.Зубрицької.
Л.Зубрицька, заступник директора школи
Н.Попадич, вчитель української мови та літератури


У надвечір’ї Святого Миколая
19 грудня в Україні відзначають одне з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду - День Святого Миколая. У цей день кожен з нас, згадуючи дитинство, сподівається на якесь маленьке диво, котре під силу лише Святому Миколаю, мріє потрапити у казку.
18 грудня святково й радісно було у Палаці культури міста Ходорова. Діти Ходорівської громади прийшли на театралізоване дійство «У надвечір’ї Святого Миколая» Центру дитячої та юнацької творчості. Гості, які завітали на свято, потрапили у справжню чарівну атмосферу доброї казки, яку підготували вихованці гуртка «Джерельце» (кер.С.Ленишин). В основі вистави - історія про братика (Р.Буняк) та сестричку (Ю.Вілінська), котрі вирушили на пошуки Святого Миколая. Діти хотіли попросити Чудотворця, щоб з АТО повернувся їхній брат та одужала старенька бабуся. По дорозі з ними трапилося багато пригод - зустріч з Бабою Ягою (Ю.Маркова), Котом (І.Духній), Вовком (Н.Буняк), Лисицею (Ю.Лотут), чортенятами (В.Луців та Л.Долик). Всі перешкоди діти подолали, й Святий Миколай (А.Лук’янчук) здійснив їх бажання.

Кожен учасник дійства майстерно демонстрував свої акторські здібності. Приємно було спостерігати за приготуванням до зустрічі Святого Миколая в окремій родині. Тато (А.Боднар), мама (С.Марків), діти (А.Боднар, Д.Грай, В.Тимків, В.Вілінська, М.Тарнавський), бабуся (Ю.Медюх) зуміли передати атмосферу сімейного затишку, показати, наскільки міцною є українська сім’я, у якій усі вболівають один за одного. Відважним патріотом постав перед глядачами син Андрій (В.Кобзар), воїн АТО.
Із захопленням присутні дивилися на витівки Кота та Баби Яги, Вовка та Лисиці, чортів, а також на танці у їх виконанні. Жваво реагувала малеча на появу маленьких Білченят (А.Марків, С.Романюк), котрі врятували хлопчика з полону.
Протягом дійства дітям допомагали Ангели (Д.Атаманів, В.Магеровська). Місяць (О.Фастівець) і Зірочки (В.Тимків, Т.Фастівець, В.Вілінська) освітлювали дорогу, Вітер (П.Долик) розчищав стежки Святому Миколаю, на появу якого усі чекали. Присутні у залі малята мали змогу розповісти вірші Чудотворцю й отримати подарунок. Кожна дитина відчувала - Святий Добродій про неї не забув.
Чудовим доповненням прекрасного дійства були виступи вихованців гуртка народного танцю «Вихиляс» (кер. В.Луців) з хореографічними композиціями «Метелиця», «Снігова казка», «Киця-кицюня». Пісні «Ой хто, хто Миколая любить», «Щедрик», «Святий, Святий Миколай» подарувала присутнім вихованка гуртка «Естрадний спів» І.Миндюк, а пісню «Я нечемний був у школі» виконали Ю.Вілінська та А.Боднар (кер. В.Мотрук). Музичне оформлення вистави, яскраві костюми допомогли передати казкову атмосферу, у яку поринули глядачі.
Свято завершилось, усі залишились задоволені, а піднесений настрій і відчуття радості глядачі понесли у свої домівки. Нехай же Святий Миколай завжди стає вам у пригоді, оберігає ваші родини, сповнить щастям і надією серця кожного з вас!
Н.Лук’янчук


В український рідний край поспішає Миколай!
Ось і настала зима зі своїми морозами, хуртовинами, заметілями. Вона привела за собою низку веселих свят. Найбільшим і найрадіснішим для дітвори є свято Миколая, яке відбулося у загальноосвітній школі І-ІІІст. №6 с.Дев’ятники саме у День Святого Чудотворця.
Дзвінким сміхом, гарними піснями про Миколая, побажаннями добра і казки та гомоном дитячих голосів наповнився актовий зал школи, прикрашений у традиційному українському стилі. На чільному місці – образ Святого Миколая.
Шкільна родина мала змогу побачити інсценізовану виставу «В український рідний край поспішає Миколай!» у виконанні вихованців гуртка акторської майстерності «Фантазія» Ходорівського ЦДЮТ (кер. Н.Лук’янчук) та школярів І-IV класів (муз. кер. Н.Новак).
Вели глядачів стежинами нашої України до Святого Миколая Ангели. Вони зазирали у домівки й спостерігали, як поводять себе діти. Розчищав їм дорогу, промітав стежки Вітер. Поряд з ангелятами на пошуки Святого Миколая вирушили й діти. Не обійшлося свято й без участі чортенят, котрі хотіли переманити малят на свій бік, та їм це, звичайно, не вдалося. І от перед глядачами постав Святий Добродій Миколай. Він привітав усіх зі святом, побажав добра, миру, процвітання громаді й усій Україні.
Учні початкових класів підготували для Святого Миколая сюрприз - вірші про Чудотворця. За це в нагороду вони отримали подарунки. Роздаючи солодощі, Святий Миколай бажав дітям бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не сваритися.
Під час дійства звучали привітання, лунали пісні, а завершилося свято спільним виконанням пісні «Ой хто, хто Миколая любить!».
Нехай Святий Миколай невидимою рукою здійснює найзаповітніші дитячі мрії, приносить у кожну родину щиру втіху й любов!
Н.Лук’янчук

Що готує нам рік Жовтого Земляного Собаки?
Згідно зі східним календарем 2018 рік буде роком Жовтого Земляного Собаки. Що принесе цікавого цей рік людству?
2018 обіцяє бути стабільним, спокійним і мирним, бо й сам собака у звичайному житті символізує вірність, відданість, чесність і мудрість. Щодо фінансового становища, то Собака буде протегувати всім тим, хто потребує його поліпшення. Покровитель року не сприймає боргів і кредитів, не терпить брехні і брудних грошей, тому сприятиме всім, хто заробляє гроші своєю працею.
Собака - знаний кар'єрист. У 2018 році він буде прихильним до тих, хто захоче побудувати свою кар'єру чесно, виключно завдяки особистим якостям. Тільки дипломатичні, наполегливі і працелюбні люди зможуть добитися висот. У цьому році всіх, хто захоплюється творчістю, чекає не просто успіх, а справжній фурор. Головне - пробувати, працювати і показувати свій талант. Скромність варто залишити у 2017 році.
Собака відрізняється міцним здоров'ям, тому багато людей будуть почувати себе значно краще протягом усього року, якщо розпрощаються з поганими звичками - алкоголізмом, курінням, азартними іграми.
У 2018 році на перший план у житті людей вийдуть сімейні цінності. Безліч пар стануть батьками, ще більше укладуть шлюб. Узаконені у 2018 році стосунки будуть міцними і тривалими, а може навіть і вічними. Дітки, народжені у період правління Земляного Собаки, будуть відрізнятися міцним здоров'ям, веселою вдачею і високим інтелектом.
Собака не може жити без друга, тому багато хто саме у цьому році заведе приємні знайомства, які переростуть у міцну дружбу.
Святкувати Новий рік варто просто, але зі смаком. Одяг для новорічної ночі повинен бути досить стриманим. Варто відмовитися від занадто коротких вражаючих суконь, надто блискучих тканин, паєток. Краще вибирати класичні моделі, витримані у кольорах символу року – жовтому, коричневому або їх відтінках. Не варто переборщувати з прикрасами: підійдуть невеликі золоті сережки або прикраси з бурштину, коричневого авантюрину, дерева. Не слід одягати одяг з "котячими" принтами. По при всі рекомендації, краще орієнтуватися на особливості своєї фігури і вік.
Пес полюбляє ситні страви і яскраве оформлення столу. Основна палітра –жовто-оранжева. Новорічне меню 2018 повинно включати якомога більше страв з картоплі, буряка, моркви, земляних горішків, т.п. М'ясні закуски – важливий елемент у списку страв. Курячі яйця теж добре підійдуть для приготування закусок. Жовтого пса можна порадувати і задобрити хлібобулочними виробами, розклавши на столі різні сорти хліба.
Собака – вірний і відданий друг, тому вимагає, щоб за святковим столом зібралося якомога більше родичів і давніх друзів.
За тиждень до Нового року варто придбати малесеньку записну книжечку і занотувати у ній усі свої сподівання на 2018 рік: спочатку - наймасштабніші, далі – менш важливі. Не повірите, але це працює: перед Новим 2019 роком - переконаєтесь.
Р.Урус


ПЕРЕМОЖНА ХОДА «ЗОРІ»
Після закінчення першості Ходорівщини з футболу на старт вийшов традиційний розіграш кубка «Золота осінь-2017р», участь у якому взяли одинадцять футбольних дружин. Команди були розподілені на три відбіркові групи, які приймали стадіони чотирьох населених пунктів: Піддністрян, Юшківців, Старих та Нових Стрілищ.
 У групі «А» (с. Піддністряни) максимальну кількість очок здобула найсильніша за складом учасників команда «Дністер» (Кам’яне), яка випередила господарів підгрупи, а також команди сіл Рудківців та Сугрова.
У групі «Б» (Юшківці) впевнено фінішували спортсмени бортниківської «Зорі», котрі провели у ворота суперників 12 м’ячів, не пропустивши жодного - зі стовідсотковим доробком набраних залікових балів, випередили команду господарів стадіону, а також колективи сіл Городищинське і Вибранівка.
У групі «В» (стадіони сіл Старих та Нових Стрілищ) перше місце посіла об’єднана команда «Промінь-Прикарпаття» (Старі –Нові Стрілища), яка обійшла на один пункт команду с. Дуліб, та на три - с.Грусятич.
Наступна стадія турніру - матчі на вибування, відбувались на стадіонах сіл Бортники та Піддністряни, де зафіксовано наступні результати:
На стадіоні с. Бортники «Сокіл» (Дуліби) зустрів гідний опір в особі юшківської «Юності», здобувши перемогу (1:0), а господарі - бортниківська «Зоря», декласувала рудківцівську «Роду» (9:1).
У Піддністрянах «Дністер » здобув нелегку перемогу над ФК «Городищинське» (2:0), а господарі стадіону впевнено подолали «Промінь-Прикарпаття» (6:0).
Вже традиційно півфінальну стадію турніру приймала основна спортивна арена нашого краю - стадіон міста Ходорова «Будівельник», матчі на якому викликали підвищений інтерес вболівальників. У першій грі «Дністер» (Кам’яне) – «Зоря» (Бортники) в основний час переможця не виявили (1:1): на м’яч у ворота «Зорі» у виконанні В.Салія, бортниківчани відповіли м’ячем наприкінці поєдинку у виконанні В.Кадюка. Серію з пробиття одинадцятиметрових ударів влучніше виконала «Зоря» (4:1).
В іншій півфінальній парі дулібський «Сокіл» завдяки настрою, проявленому характеру та самовіддачі здолав сильну команду с.Піддністряни (3:1).
Фінальну пару склали дві кращі команди цьогорічної першості - «Зоря» та «Сокіл». Перший тайм зустрічі проходив під диктовку бортниківчан, які двічі влучали у каркас воріт суперника, а у другій половині поєдинку перевага була на боці «Сокола» - лише завдяки відмінній реакції воротаря «Зорі», гравцям команди-суперника не вдавалось відкрити рахунок, в т.ч. і відбити пенальті. На останній хвилині поєдинку вже воротар «Сокола» ліквідував вихід віч-на-віч нападника команди Бортник. Отже – 0:0.
У серії пробиття одинадцятиметрових ударів вдача знову усміхнулася «Зорі» (5:4).
Після закінчення фінального матчу гравці команд-суперниць та арбітри були нагороджені медалями, а команди-фіналісти Кубком і пам’ятним сувеніром.
Р.Піпа , голова федерації футболу Ходорівщини


Шахи
17 грудня у приміщенні БК «Папірник» пройшли дитячі шахові змагання, присвячені Дню святого Миколая, у яких взяли участь понад тридцять юних шахістів: 11 - з Жидачева, 20 з Ходорівської дитячо-юнацької спортивної школи, в т.ч.: 10 - з Гніздичівського, 7 - з Ходорівського, 2 - з Вовчатицького, 1 - з Отиневицького відділень.
Свято шахів відкрив голова районної шахової федерації О. Долінський. Змагання, які проходили в окремих турнірах різних вікових груп, проводились за коловою системою. Боротьба проходила досить напружено - для визначення переможців в окремих турнірах доводилось проводити додаткові змагання.
Переможцями та призерами турнірів стали:
Дівчата
2002-2003р.н.
1місце – А.Бабій (Ходорів)
11 місце – І.Бублик (Гніздичів)
111 місце – В.Вонсович (Жидачів)
2004-2007р.н.
1 - М.Морохівська (Ходорів)
11 - А.Пеняк (Жидачів)
111 – І.Кузів (Отиневичі)
2008-2009р.н.
1 - О.Гриців (Жидачів)
11 - М.Юревич(Ходорів)
111 - О.Зубрицька(Гніздичів)
Юнаки
2003-2005р.н.
1 - Б.Терлак (Ходорів)
11 - В.Шкадар (Жидачів)
111 - Б.Драбик (Жидачів)
2006-2007р.н.
1 - Р.Тиндюк (Гніздичів)
11 - В.Терлак (Ходорів)
111 - П.Швед (Жидачів)
2008р.н.
1 – Д. Герман (Ходорів)
11 – Р.Іванів (Гніздичів)
111 – А.Іваник (Гніздичів)
2009-2010р.н.
1 - П.Купець (Жидачів)
11 - М.Драбик (Гніздичів)
111 - О.Данилець (Жидачів)
Після завершення змагань депутат районної ради, почесний голова районної шахової федерації, спонсор змагань М.Шумельда привітав юних шахістів з завершенням свята, вручив переможцям та призерам усіх турнірів грамоти та медалі. Усі учасники отримали подарунки від святого Миколая. Юні шахісти, які не стали призерами, були нагороджені в інших номінаціях. Суддівство кваліфіковано провела вчитель шахів з Жидачева М.Кухтин. Свято завершилось загальною фотографією біля ялинки. 
Учасники змагань вдячні батькам - Ю.Юревичу, А.Герману, Д.Терлаку, які забезпечили команду транспортом.
О.Гулей


ПОДЯКА

Дирекція, педагогічний та учнівський колективи, батьківський комітет ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 с.Вибранівка висловлюють щиру подяку керівництву Ходорівської об’єднаної територіальної громади і особисто її голові О.Коцовському за допомогу в реалізації мікропроекту по утепленню фасаду та ремонту школи.
Вперше за роки незалежності України ми відчули реальну допомогу з боку громади, що свідчить про правильність прийняття рішення щодо об’єднання в громаду. Сподіваємось і на майбутню співпрацю, яка допоможе реалізувати вимоги нового Закону «Про освіту», покращити умови навчання і виховання дітей
З повагою М.Павлів


Подяка
Адміністрація КЗ ОЗ «Ходорівська міська лікарня» Ходорівської міської ради Львівської області та медичний персонал анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії висловлюють щиру подяку Асоціації підприємців Ходорівщини, зокрема приватним підприємцям – П.Юськіву, Р.Тітику, Р.Романіву, В.Яскерському, І.Богачевському, М.Кутному, Т.Мочарському, А.Бурцевій, П.Панату, В.Бабину, О.Белею, О.Бабій, О.Чорненькій, Р.Жуковському, Б.Михальчишину, Л.Легін, І.Герасиміву, Б.Данилейку, які придбали реанімаційний кардіомонітор для новоствореного анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії.

Подяка 
Шановна громадо!

Від імені дирекції НВК №10 імені братів Олійників с.Піддністряни, ініціативної групи, всіх учасників освітнього процесу дозвольте висловити Вам щиру подяку за підтримку в участі у конкурсі мікропроекту (в якому ми стали одним з переможців) із заміни фізично зношених вікон.
Було встановлено 72 одиниці пластикових вікон!!! Завдяки цьому у навчальному закладі суттєво покращився температурний режим, учасники освітнього процесу стали менше хворіти - в НВК приємно навчатись і працювати.
До цієї справи долучилось дуже багато небайдужих жителів Ходорівської ОТГ: працівники НВК, батьки дошкільнят і учнів, жителі села, які, здавалося б, не мають відношення до школи.
Особлива вдячність за підтримку депутату ВР України А.Коту, міському голові Ходорівської ОТГ О.Коцовському, приватним підприємцям С.Елечку, М.Кутному, Л.Салію. Маю надію, що і надалі ми спільно ще зробимо багато добрих справ для НВК, адже діти - це наше майбутнє!
Директор НВК М.Гай

Подяка 
Адміністрація, педагогічний колектив, учні та їхні батьки  загальної середньої школи І-ІІІ ступенів №3 ім.Героя України Р.Точина м.Ходорова щиро вдячні голові Ходорівської ОТГ Олегу Теодоровичу Коцовському за співфінансування мікропроекту  «Капітальний ремонт фасаду» та за уміле керівництво і контроль за проведенням ремонтних робіт.
Завдяки Вам наш навчальний заклад став окрасою міста і гордістю усіх учасників освітнього процесу.

Немає коментарів:

Дописати коментар