середа, 28 грудня 2016 р.




Дорогі краяни Ходорівської об’єднаної територіальної громади!
 Блакитна світанкова тиша вимережена зорянистими переливами колядок:
В Вифлеємі новина –
Діва Сина породила…
Бог Предвічний Народився –
Прийшов десь із небес,
Щоб спасти люд свій весь…
Різдво Христове – це не тільки оповіщення про прихід Господнього Сина, це живий заклик до єднання, до вміння слухати й розуміти одне одного, по-справжньому любити і через призму чистоти цієї любові прощати.
Як часто ми просимо Всевишнього: «Боже, нам єдність подай!». І ось:
В Вифлеємі Народився
Месія, Христос наш
І Пан наш для всіх нас…
Народилася суть нашого єднання, адже всі ми у Христі брати і сестри! У душі кожного з нас ясніє іскорка світла Різдвяної ночі – вогник Христової віри. Живить цю віру всеосяжна Божа Любов – любов, якій немає рівних, як на землі, так і на небі.
У чудовий час Різдвяних Свят спішимо від хати до хати, сповіщаючи:
Во Вифлеємі нині  новина –
Пречиста Діва зродила Сина.
В яслах сповитий поміж бидляти
Спочив на сіні Бог необнятий.
Єднаймося, зустрічаймося сім'ями, родинами, одне з одним, як близькі, друзі, знайомі! Прощаймося з надією зустрітися знову. Не скупімось на щирі привітні слова та добрі безкорисливі вчинки для тих, хто нас оточує, адже поруч…брат, сестра в Імені Христовім. Вмійте і не соромтесь дарувати свою любов ближнім. Вона до всіх повернеться рясним Божим благословенням та повсякчасною опікою всіх небесних сил.
Христос Народився, щоб увійти у кожного з нас, у кожне місто й село, у кожну громаду. Христос Народився, щоб зробити нас добрішими, світлішими, сильнішими для спільної праці, боротьби, пам’ятаючи Франкове «нам пора для України жить!».
Христос Народився!
Славімо Його!
З повагою та побажаннями
веселих свят
народний депутат України
Андрій Кіт


Достойна громадо Ходорівщини!
Свята ніч,тиха ніч,
Ясність б'є від зірниць…
Оця пречиста зоряна тиша – тиша Різдва огорнута вірою, надією та любов'ю. Вірою, адже Слово Господнє стало тілом – Христос Народився! Надією, бо прийшов у світ Той, хто має силу і владу захистити від найстрашнішого зла, витерти найпекучіші сльози, вигоїти невиліковні рани, бо Христос Народився! Любов'ю, адже без неї життя кожної окремої людини та всієї громади – сіра, сліпа суєта. Любов'ю, яка живить віру й окриляє надію – Христос Народився!
Очима душі загляньмо до вертепу, де «на рученьках Марії почиває Божий Син». Це найглибший безцінний скарб, який дарував нам Всевишній! Будьмо вдячні Господеві за такий дарунок і достойними його прийняти. Бережімо спокійний сон Ісусика-Дитятка, як кожної дитини на землі. Для цього дозвольмо Йому Народитися у наших серцях, огорнімо Його своєю ласкою й теплотою.
Нехай світло Христового Різдва освітить і просвітить наші думки, навчить розуміти і прощати! Нехай сила, що прийшла у світ із Народженням Ісуса, стократ помножить наші тілесні та духовні сили для захисту рідної землі, злагоди у громадській спільноті, самоочищення й самовдосконалення, а нагородою за ці зусилля буде ясний спокійний сон маленького Ісусика та усіх наших дітей!
Нехай тиха ніч, свята ніч плавно перейде у чистий прозорий світанок, а кожен світанок - у щасливий сонячний день! Сонячний від радісних усмішок і щирих привітань: «Христос Народився!», а стоголоса луна повторить: «Славімо Його!»
Веселих, затишних Різдвяних Свят, смачної куті, зустрічей із рідними та близькими, радісної дзвінкої коляди бажають Вам Ходорівська об’єднана територіальна громада та міський голова
 Олег Коцовський

Віхола колисоньку гойдає
Поміж віт високих яворів,
Ніжно колискової співає –
Тиху нічку огортає спів:

 «Люлі, люлі, Божеє Дитятко,
Квітко, що з Любові проросла…
Подивися: пастушків з ягнятком
Вифлеємська зірка привела.

В них немає срібла ані злота…
Тільки щиру віру у серцях,
Як найбільшу цінність і чесноту,
В дар принесли Синові Творця.

Хай Тебе, Ісусику, зігріє
Доброти і ласки теплота,
Хай колядка і Тобі, й Марії
З хором ангеляток приліта.

Хай в душі у кожного озветься
Все, що є, високе і святе,
Хай же світом вістка рознесеться,
Що Христос Родився! Славіте!»
 Г.Охоцька

Шановні читачі та дописувачі народного часопису «Ходорівщина»!

Щиро вітаємо Вас з наступаючим Новим 2017 роком та світлим Різдвом Христовим!
Нехай Різдвяні свята увійдуть у Ваш дім духмяною кутею, величною колядою, а  прийдешній рік буде сповнений щастям, радістю та добром, миром та любов'ю.
Нехай народжений Ісус обійме Ваші оселі, Вифлеємська зірка зігріє теплом, а Всевишній додасть життєвої наснаги. Нехай торжествують Небо і Земля, славлячи сина Божого. Міцного Вам здоров'я, родинного затишку, щастя та добробуту!
Редколегія часопису


Відкриття новорічної ялинки
25 грудня на майдані Шевченка у Ходорові відбулося урочисте відкриття міської новорічної ялинки. Дійство, ведучими якого були В.Кобзар та Ю.Маркова, розпочалося із подячної молитви настоятелів міських храмів. З вітальним словом до ходорівчан звернулася секретар Ходорівської об’єднаної територіальної громади М.Гавінська, яка привітала усіх присутніх із католицьким Різдвом, новорічними та різдвяними святами, побажала миру та благополуччя.

Гуртківці Центру дитячої та юнацької творчості подбали про те, аби перетворити відкриття ялинки на справжнє свято, яке б забезпечило новорічний настрій. Юні актори під керівництвом С.Ленишин та В.Мотрука підготували казку «Рукавичка» на новий лад. Персонажі дійства – Казка (С.Марків), Зима (Ю.Медюх), дідусь (В.Кобзар), Сорока (В.Долинчук), Жабка (С.Олійник), Мишка (Т.Вернер), Лисиця (Л.Долик), Вовк (С.Татомир), Їжак(Р.Буняк), Білка (Д.Атаманів), Заєць (П.Долик), Ведмідь (А.Боднар), Старий рік (Н.Буняк), Новий рік (Д.Лесів) та Півень (А.Зварич), захопили глядачів майстерною грою та оригінальними костюмами. Спочатку у холодні зимові дні звірята шукали собі прихистку у рукавичці, а потім весело водили танок та прикрашали ялинку, вкотре доводячи, що дружба - це велика сила. Старий та Новий рік побажали ходорівчанам добра, радості, щастя і миру.


Під час свята пролунала колядка «Добрий вечір тобі, пане господарю», а також пісні «Щастя тобі, щастя мені», «Нічка-новорічка» у виконанні І.Миндюк та вихованців гуртка «Джерельце».
Новий Рік та Різдво - це свята, які наповнюють оселю радістю, обличчя людей - щирими посмішками, а душі - незгасним вогнем любові до ближнього. Творімо дива для інших у ці різдвяно-новорічні дні і диво неодмінно станеться з нами. Надії усім нам, віри у себе та приємних несподіванок.
С.Ленишин



Страшенно дорога ціна свободи
19 грудня під час артобстрілу на Світлодарській дузі загинув воїн першої роти 25-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь» наш земляк Володимир Степанович Андрешків, 1969 року народження, із позивним «Жара», уродженець села Бортники Ходорівської ОТГ, активний учасник Революції Гідності. Сиротами залишилися троє синів, 2001рн, 2003рн, 2005рн.
Володимир Андрешків з Майдану, де разом із Героєм Небесної Сотні Романом Точином і побратимами з Львівської Брами відстоював європейський вибір нашого народу, добровольцем пішов на фронт. У батальйоні «Київська Русь» воював від початку його створення, пройшов бої за Дебальцеве. 5 листопада 2016 року уклав контракт із Збройними Силами України і повернувся служити у підрозділ, у якому був під час мобілізації. Нагороджений медалями «За Жертовність та любов до України», «За оборону рідної держави».
22, 23, 24 грудня 2016 року були оголошені днями скорботи у Ходорівській об’єднаній територіальній громаді – на всіх установах висіли приспущені Державні прапори зі чорними стрічками.
З поля бою тіло Володимира Андрешківа перевезли у Бахмутку, потім - у Дніпро. З почестями прощалися побратими з Героєм 22 грудня на Київському Майдані. Незважаючи на мороз і пізню пору, на шляху додому люди зустрічали полеглого воїна на колінах із запаленими лампадками в руках і сльозами на очах. За мужнім Героєм безперервно дзвонили церковні дзвони. На Майдані, у Львівському гарнізонному храмі Петра і Павла, біля храму святих Володимира й Ольги у Ходорові священики відправляли панахиди.
24 грудня відбувся похорон Володимира Андрешківа у його рідних Бортниках. Провести в останню путь Героя зібралися тисячі людей - мешканці його рідного села та навколишніх населених пунктів, майданівці з Львівської брами, бойові побратими. Похоронна процесія розтягнулася на сотні метрів. Не можна описати горя, яке чорним птахом увірвалося до цієї родини. Серця рідних не витримували болю непоправної втрати.








Прощаючись з Героєм, його побратими відзначали, що Володимир Андрешків був веселим та жартівливим, безкорисним товаришем, говорив завжди правду в очі, був справжнім патріотом і безстрашним бійцем, висловлювали слова вдячності матері, співчуття і підтримки рідним. Мужньому воїну, який з честю виконав свій громадянський обов’язок поклав життя у боротьбі за Вітчизну побратими віддати всі військові почесті. «Герої не вмирають!» - скандували люди.
Схили в скорботі голову, народе.
За тих, хто з бою в вирій полетів.
Вшануй молитвою страшну ціну свободи,
Розрадь хоч пам'яттю тугу сиріт-батьків...
М.Краївська


Сесія Ходорівської міської ради
22 грудня відбулася ІХ сесія Ходорівської міської ради. Присутні в залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблого 19 грудня на Світлодарській дузі Героя АТО, уродженця с. Бортники  Володимира Андрешківа. Одне з найважливіших питань, які були представлені до розгляду – затвердження міського бюджету на 2017 рік. Під час обговорення основних показників бюджету найбільшу увагу було зосереджено на проблематиці  розвитку освіти та медичної галузі громади. Було внесено низку пропозицій, які депутати обговорили й узгодили відповідні рішення.
За бюджет на 2017 рік депутати проголосували одноголосно.
Також було внесено зміни до показників бюджетів на 2016 рік, затверджено структуру виконавчих органів міської ради, перелік об’єктів комунальної власності, які пропонуються для продажу та передачі в оренду, перелік регуляторних актів на 2017 рік, положення про списання майна, яке перебуває в комунальній власності громади,розглянуто земельні питання.
Депутати попередньо заслухали Стратегію сталого розвитку Ходорівської ОТГ до 2025 року та прийняли звернення до Львівської обласної ради про передачу в комунальну власність громади приміщення аптеки, яка розміщена на вулиці Грушевського,1 в м.Ходорові.
За матеріалами сайту Ходорівської міської ради


ХОДОРІВСЬКА МІСЬКА РАДА
ІХ сесія VІІІ-го скликання
РІШЕННЯ № 656
від 22 грудня 2016 року
 м. Ходорів
Про затвердження протоколу № 3 від 01.12.2016р. засідання комісії з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель на конкурсних засадах на території Ходорівської міської ради для обслуговування слюсарно-заготівельного цеху та цеху металообробки, площа земельної ділянки 0,2346 га, яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій,13, Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки 4621510500:01:009:0075
Розглянувши Протокол № 3 від 01.12.2016р. щодо засідання комісії з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель на конкурсних засадах на території Ходорівської міської ради для обслуговування слюсарно-заготівельного цеху та цеху металообробки, площа земельної ділянки 0,2346 га, яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 13, Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки 4621510500:01:009:0075, керуючись ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.09.2012 року № 579, беручи до уваги висновок депутатської комісії, міська рада В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити протокол № 3 засідання комісії з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель на конкурсних засадах Ходорівської міської ради.
2. Визнати переможцем конкурсу з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель для обслуговування слюсарно-заготівельного цеху та цеху металообробки, площа земельної ділянки 0,2346 га, яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 13, Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки 4621510500:01:009:0075 – Товарну біржу «Українська міжрегіональна» (юридична адреса: 79026, м. Львів, вул. Ак. Лазаренка, буд.2, ідентифікаційний код ЄДРПОУ - 35621343).
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регулювання земельних відносин, екології, архітектури та адміністративно-територіального устрою (О.Ревер).
Міський голова Олег КОЦОВСЬКИЙ


Рішення виконавчого комітету
15 грудня відбулося засідання виконавчого комітету Ходорівської об’єднаної територіальної громади, на якому розглядались заяви, звернення громадян, установ, організацій і були прийняті рішення:
* Погодити ДП «Водоканал»:
 - кошторисну документацію «Капітальний ремонт водопроводу по вулиці 16 Липня в місті Ходорові» в сумі 37 990 гривень;
- проект рішення щодо коригування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в місті Ходорові.
*Встановити з 01.12. 2015 року скориговані тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії вартістю 1983,06 грн. за 1 Гкал, в тому числі ПДВ, що надаються ДП «Водоканал». Визнати таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету № 54 від 28.04.2015 року «Про коригування тарифів на виробництво, транспортування та постачання  теплової енергії в місті Ходорові».
*Передати у власність квартиронаймачам квартиру № 3 державного житлового фонду на вулиці Львівській, 6б у місті Ходорові (Масич І.З.).
*Узаконити самовільну забудову на вул. Ходорівська,14 у селі Піддністряни (Онім Р.В.).
*Присвоїти поштову адресу:
- новозбудованому житловому будинку – будинок № 18 а, вулиця С. Калинця, місто Ходорів (Пастух О.З.);
- житловому будинку – будинок № 19, вулиця Центральна, село Загірочко (Завойований А.І.).
*Прийняти на баланс Бортниківської сільської ради безгосподарне майно, що знаходиться у селі Бортники: водонапірна вежа – 1шт; водогін - 1800 м.п,  в селі Буковина – водонапірна вежа – 1шт; водогін - 1400 м.п.
*Затвердити протокол зборів ініціативної групи для участі в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на 2016-2020 рр. Призначити керівником:
-проекту «Капітальний ремонт із заміни фізично зношених вікон в Дев’ятниківській ЗОШ І-ІІІ ступенів» - Бабій Ю.М.;
-проекту «Капітальний ремонт із заміни фізично зношених вікон в Загірочківському НВК» - Чорній Л.О.;
-проекту «Капітальний ремонт фасаду Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. Героя України Романа Точина» - Витрикуш В.С.;
- проекту «Капітальний ремонт із заміни фізично зношених вікон в Ходорівській районній лікарні» - Вакулюка В.П.;
-проекту «Капітальний ремонт із заміни фізично зношених вікон в Підністрянському НВК ім. братів Олійників» - Гая М.В.
А.Батирняк, заступник міського голови


Загірочківчани вшанували пам’ять провідника ОУН-УПА
Кожен куточок землі, найменший її клаптик, багатий на видатні постаті та особистості. Зовсім не обов’язково, щоб це була талановита художниця чи мудрий політичний діяч, письменник чи драматург. Часто відбиток в історії залишають прості люди, котрі закарбовуються у пам’яті земляків на віки. У числі яскравих постатей українського національно-визвольного руху нашого краю 40-50-х років минулого століття належне місце займає Василь Краївський, який поклав життя на олтар незалежності Батьківщини.
12 грудня у селі Загірочко відбулися урочистості з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження Василя Краївського (псевдо «Легінь»).
Хто такий «Легінь» і чому в селі святкують його столітній ювілей? Василь Краївський народився у 1916 році у селі Загірочко на Ходорівщині. Після смерті батька хлопець з семи років допомагав матері господарювати. Закінчив сільську школу, займався самоосвітою у читальні «Просвіта», брав активну участь у хорових та драматичних гуртках. У 30-их роках Василь вступив в ОУН. Двічі був арештований польською поліцією. З 1947 по 1951 був кущовим провідником ОУН-УПА Ходорівщини. 3 березня 1951 року у с.Станківці Миколаївського району в урочищі «Мошинка» повстанців оточили війська НКВД. У нерівному бою загинуло багато провідників УПА серед них і наш «Легінь» - Василь Краївський.



У заході взяли участь жителі Загірочківського старостату, представники влади, учні Загірочківського навчально-виховного комплексу та сільський хор. Розпочалось торжество з молебеня, який відправив отець Іван Вовк. Керівник Загірочківського Народного дому Я.Семигінівська та учасники хору - Д.Процікевич, Л.Шевців, О.Дук, Л.Піняк, Л.Сохан, Л.Рій, виконали патріотичні пісні: «Про Гонту», «Зоріла золота заграва», «Сонце сходить і заходить», «Раз в березневий тихий ранок», «Нічка була темна». Учні Загірочківського НВК – В.Кухарська, А.Війтів, Р.Богун, А.Чорненька, Д.Шинальський, натхненно декламували вірші. Закінчилось святкування виконанням Гімну України.
Г.П.Краївська, староста сіл Загірочко і Добрівляни, відзначила всіх учасників заходу: грошовою винагородою і подарунками - учнів, грамотами - учасників хору.
Ім’я Василя Краївського назавжди закарбувалося у пам’яті односельчан. Його життя - це приклад того, як простий галичанин прийшов до усвідомлення необхідності боротьби за незалежність України і, перебуваючи в лавах ОУН у період польської, німецької та більшовицької окупації, пройшов шлях патріота до кінця.
Г.П.Краївська,
староста сіл Загірочко, Добрівляни


Свято людей активної життєвої позиції
Самоврядні органи у демократичному суспільстві є важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальної громади. Вони покликані створювати умови для реалізації суспільних та приватних інтересів, сприяти розв’язанню життєво важливих проблем не тільки місцевого, а й державного значення, налагоджувати зв’язки між громадянами та їх об’єднаннями, сприяти реальній участі людей в управлінських процесах. Пріоритетним напрямом у стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні є розширення прав органів місцевого самоврядування, наділення їх правом визначати головні цілі у розвитку українських місцевих громад, свідченням чого є об’єднання 27 березня 2016 року одинадцяти сільських і міської ради у найбільшу в Україні Ходорівську об’єднану територіальну громаду.
День місцевого самоврядування єднає людей активної життєвої позиції, лідерів територіальних громад, організаторів втілення у життя їх волі. 13 грудня у міському Палаці культури відбулася святкова нарада з нагоди Дня місцевого самоврядування, на яку запросили голів і спеціалістів колишніх сільських рад Ходорівської ОТГ. Дійство благословили священики декан Ходорівський УГКЦ о.Мар»ян Черепанич й о.Микола Прунак.
Голова Ходорівської ОТГ О.Коцовський привітав присутніх із професійним святом, відзначив велику роль голів сільських громад, які приймали доленосне рішення про об’єднання у Ходорівську громаду – М.Візного, А.Хомута, М.Нагірняка, П.Мандрика, О.Гавінського, В.Кузишина, подякував за важку, не завжди вдячну працю, побажав міцного здоров’я, благополуччя, миру, злагоди, добра й відзначив за наполегливу і самовіддану працю, високий професіоналізм і компетентність, відповідальність та активну громадську позицію грамотами й подяками сільських голів, спеціалістів органів місцевого самоврядування колишніх сільських рад




З 1 січня 2017 року Ходорівська ОТГ вестиме господарсько-економічну діяльність за єдиним бюджетом. Міський голова запевнив, що зароблені громадами кошти розподілятимуться чисто, прозоро: «Будуть створені належні умови для розвитку всіх територій об’єднаної громади. У найвіддаленішому куточку об’єднаної громади розвиватимуться дитячі таланти – вже у цьому році у селах ОТГ відкрили відділи спортивної і школи мистецтв».
Михайло Степанович Качор виховав не одне покоління свідомих українців – патріотів рідного краю, у числі яких – міський голова Ходорівської ОТГ О.Коцовський, якому громада впродовж двадцяти років довіряє владу. Поважному освітянину виконавчий комітет Ходорівської ОТГ виділив адресну грошову допомогу на оздоровлення. Зворушливо звучали слова вітання з уст міського голови на адресу свого вчителя – Михайла Степановича Качора з нагоди його 80-ліття.
Аматори художньої самодіяльності Ходорівського Палацу культури - народні ансамблі «Візерунки», «Ромашка», «Наддністрянка», учні відділу хореографії Ходорівської дитячої школи мистецтв, О.Мельник, П.Андрушків подарували представникам місцевої влади чудовий концерт. Глядачів зачарував неперевершений голос, достойний найпрестижніших оперних сцен, заступника міського голови з гуманітарних питань О.Мельник, полонили пісні «Ромашки» й П.Андрушківа, збентежили мелодії троїстих музик «Візерунки», заставили серця присутніх битися у ритмі запального «Гопака» і «Жоку» танцюристи «Надністрянки».
М.Краївська


Оселя для сироти

15 грудня у Ходорові Юрію Андрійовичу Співаку вручили ключі від однокімнатної квартири на вулиці Чорновола, яку придбали для юнака у рамках реалізації Регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Львівській області на 2014-2018 роки. На придбання житла для дитини-сироти Ю.Співака із обласного бюджету виділено 151 900 грн, із районного - 90 000 гривень, 11 тисяч 300 гривень –з бюджету колишньої Вербицької сільської ради. Загальна вартість придбаного помешкання складає 253 тисячі 200 гривень.



Юрій Співак, 1998 року народження, зареєстрований у селі Вовчатичі Ходорівської ОТГ. Мати хлопця – Надія Володимирівна Співак померла у вересні 2006 року. До 18 років юнак перебував під опікою рідної сестри, - Мар'яни Ігорівни Співак-Курчук, яка, за словами старости колишньої Вербицької сільської ради Юрія Степановича Добуша, турбується про нього, як рідна мати. Юрій навчається на другому курсі Львівського автодорожнього коледжу НУ «Львівська політехніка», разом із сестрою проживає у Львові, у квартирі родички, що перебуває в Італії. Будинок, у якому вони з сестрою зареєстровані, аварійний і не підлягає ремонту.
У події взяли участь заступник голови Ходорівської ОТГ з гуманітарних питань О.Мельник, заступник голови РДА С.Самсонова, керівник служби у справах дітей РДА Н.Гавдик, староста Ю.Добуш. Житло освятив отець-декан Ходорівський УГКЦ Мар’ян Черепанич. Приватний підприємець І.Солук подбав про те, щоб облаштування квартиру
Юрій Співак скромний, вихований, наполегливий відповідальний і працьовитий хлопець. Надіємося, що придбане житло стане для юнака затишною оселею, наповненою добром, радістю і людським теплом – всім тим, чим був обділений у дитинстві, й дасть змогу у майбутньому прислужитися рідній землі та віддячити добрим людям, які допомогли й підтримали його.
М.Краївська


Портрет солдата
17 грудня у Львівському історичному музеї відкрилась фотовиставка «Портрет солдата» журналістки і фотографа Віки Ясинської. В експозиції 39 фотопортретів учасників антитерористичної операції на сході України. Світлини бійців, погляди яких пронизують саме єство, поєднані з висловами воїнів, які розкривають їх внутрішній світ - характер чоловіків, котрі називають і відчувають себе українцями.
Серед портретів «героїв нашого часу», як їх називає сама Вікторія, можна вловити волошковий погляд патріота ходорівчанина капітана Петра Мотрука, який з перших днів на фронті. На відкриття виставки були запрошені батьки героя. Наш земляк приїхати не зміг – він на передовій у зоні АТО.
Біля світлини цитата з інтерв’ю В.Ясинської з тоді ще старшим лейтенантом Петром Мотруком (вип. 10 н.ч.«Ходорівщина» від 23.05.2015р): «Я раніше завжди казав батькові, що коли стану старим, то хотілося б десь іти по коридору з паличкою і чути, як позаду люди шепочуть, що от пішов військовий, тобто почути за своєю спиною повагу до армії. Коли я згадую своїх офіцерів-викладачів, які пройшли Афганістан, Чечню, то в нас до них була величезна повага, ми їх слухали з півслова. Тому я завжди кажу, що військовий повинен воювати, а не просто форму носити. А от суспільству з перших років Незалежності потрібно було б створювати сильну і боєздатну армію, а не таку, яка у нас зараз. Хоча ми показали, що щось можемо…»

Виставка після презентації весною у Києві мандрує найбільшими містами України, а також рідними містечками і селами бійців-героїв. Також експозиція з успіхом була представлена у Конгресі США.
Віка Ясинська висвітлює проблему воєнних дій на сході України з липня 2014 року. Вона є автором серії інтерв’ю із українськими військовими. За її словами, «фотовиставка - це спроба познайомити суспільство з людьми, які не залишились байдужими до подій на сході і ризикували своїм життям, керуючись власними переконаннями… Це люди не інертні, ідейні. У кожного з них є свій стержень… Це люди з бажанням щось міняти і щось робити, не заплющувати очі і не опускати рук».
 Виставка «Портрет солдата» у Львівському історичному музеї триватиме до 4 січня.
Я.Мочарська


Відповідальність за створіння
Починаючи з 2011 року, Бюро УГКЦ з питань екології щорічно проводить конкурс «Відповідальність за створіння» задля популяризації екологічно-екуменічного свята – Дня Бога Творця, який всесвітня християнська спільнота відзначає 1/14 вересня, як день молитви та відповідальності за природне довкілля.
Бути відповідальними за Боже Створіння – це ніщо інше, як навчитись бути милосердними до природи і наших ближніх у повсякденному житті. Бути відповідальними за Боже Створіння – це навчитись з трепетом і залюбуванням споглядати красу природи, зберігаючи її та всі Божі дари – природні ресурси для теперішніх і прийдешніх поколінь. Бути відповідальними за Боже Створіння – це конкретними, відповідальними вчинками навчитись прославляти Творця всього сущого.
Мета конкурсу – плекання та поширення свідомості щодо християнської відповідальності за створений Богом світ – природу.
Конкурс проводиться у п’яти номінаціях: «Вірш», «Роздуми», «Проповідь», «Малюнок», «Молитва». Учасників не ділять на вікові категорії - участь беруть небайдужі люди різного віку, різних професій. Журі розглядає зашифровані роботи, не знаючи прізвищ авторів.


 Ось і підведено підсумки VI Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння». Серед переможців - наші земляки: перше місце у номінації «Малюнок» здобула Лілія Краївська, учасниця гуртка «Дивосвіт» Жирівської ЗОШ І – ІІІ ступенів, друге – у цій же номінації посів Богдан Луців, гуртківець студії живопису «Мальва» Центру дитячої та юнацької творчості м. Ходорова. Ще дві дівчинки здобули спеціальні призи від Міжнародного екологічного об’єднання «Відповідальність за створіння» та Бюро УГКЦ з питань екології. Це - Павліна Краївська з гуртка «Дивосвіт» Жирівської школи та Христина Стеців зі студії живопису «Мальва». У номінації «Роздуми» перше місце посіла Марія Походжай, керівник гуртка «Дивосвіт» та студії живопису «Мальва».
Усі нагороджені цінними екологічними призами, але справа не в нагородах, а в тому, щоб навчитися оберігати Боже створіння, користуватися багатствами природи з вдячністю й любов’ю.
Оголошуючи результати, організатори конкурсу написали: «Щороку тішимося всіма роботами, які присилають нам з різних куточків України, а іноді й з-за кордону. У них видно, що люди різних вікових категорій, професій і навіть конфесій переймаються станом нашого спільного дому – Землі, бачать наше вкрай негативне ставлення до всього Божого створіння і переживають за наше спільне майбутнє, а особливо за ті покоління, які прийдуть після нас. Люди шукають у своїх роботах також можливості вирішення цих проблем, намагаються достукатися до людського сумління та у своїх молитвах просять у Господа змилосердитися над усім Його створінням, а головне – над людиною, і допомогти їй навернутися».
С.Ленишин

Ой, хто, хто Миколая любить…
Вже на початку зими діти і дорослі задумуються над тим, що просити у Святого Миколая. Всім відомо, що список має бути невеликим, щоб помістився у конверт, адже резиденція Чудотворця приймає тільки паперові листи. Діти старанно вимальовують на аркуші кожне слово, намагаючись писати чітко і без помилок, щоб святий дідусь бува не подумав, що вони погано вчаться. Найменші зосереджено диктують мамі чи татові список своїх побажань. Лист, як і годиться, залишають на вікні і з нетерпінням чекають, поки святі ангели його заберуть.
У казкову ніч, з 18 на 19 грудня, коли доріжки між будинками встелені білим снігом, дітвора біля вікна виглядає свого гостя, який завжди затримується. Під ранок обов’язково трапляється диво: неможливо описати радості від того, як дітвора поспіхом розпаковує подарунки Миколая, хвалиться ними перед рідними. Солодкий аромат мандаринок заповнює кімнату, а за вікном сніг замітає сліди нічного гостя.
Таємничість і краса цього свята повертається до нас у всій своїй величі. Цього року Чудотворець був особливо щедрим до ходорівської дітвори. Палац культури міста Ходорова був переповнений відвідувачами, 17 та 18 грудня тут відбулись надзвичайно теплі, радісні заходи – «Доброта святого Миколая» та «Миколай іде». Скільки щирих дитячих посмішок, захопливих поглядів дорослих можна було побачити у залі!
Новорічно-різдвяне театральне дійство «Доброта святого Миколая», яке відбулося 17 грудня, підготували учні та викладачі хореографічного (кер. Л.Семчій), театрального (кер. В.Гураль), художнього (кер. Г.Романів) відділень мистецького відділу Ходорівської дитячої школи мистецтв. Глядачі немов поринули у справжню зимову казку: мудра українська мати, роль якої майстерно виконала керівник театрального відділення В.Гураль, навчала дітей народних традицій, молитов, а чортенята з Антипком підбурювали дітвору на недобрі вчинки. Завітавши у Ходорівську школу мистецтв чортенята були вкрай розчаровані – вихованці майстерно виконували пісні та вірші, присвячені Миколаю, а танцювальних композицій, яких вони б не знали, годі було й знайти! Як не старались нечистивці, на терезах справедливості добрі вчинки значно переважили злі.



Впродовж дійства вітер розганяв хмари, місяць освічував дорогу святому чудотворцю, у танку кружляли зірочки, сніжинки, звірята. Наступила довгоочікувана мить – перед дітворою з’явився отець Миколай. Наймолодші глядачі затамували подих – бракує слів, щоб описати їх щирі зацікавлені погляди! Це ж їх улюбленець - той, кому з поспіхом писали листи, кого боялись розчарувати негідними вчинками, хто для них - справжнє втілення дива і новорічної казки!
У фойє Палацу культури присутні мали змогу переглянути виставку дитячих новорічно-різдвяних малюнків вихованців художнього відділення Школи мистецтв (кер.Г.Романів). Гордість пройняла кожного, адже у нашій громаді ростуть надзвичайно талановиті дітки! Їх малюнки зачарували своєю красою, яскравістю фарб, дитячою фантазією.




18 грудня у Палаці культури зібралася дітвора з різних куточків Ходорівської громади на святкове дійство «Миколай іде» за участю заслуженого артиста України Левка Бебешка, що відбулось за сприяння нродного депутата України Андрія Кота. Зал був переповнений глядачами – всі з нетерпінням очікували на зустріч із загадковим та веселим Левком Бебешком на прізвисько Левко Дурко і, звичайно, із святим отцем Миколаєм.
Глядачі поринули у світ казки про Чудотворця, яку підготували вихованці Центру дитячої та юнацької творчості міста Ходорова (творчий задум С.Ленишин, музичне оформлення В.Мотрук). У дивовижному дійстві вдало переплітались вірші та розповіді з піснями та музичними мелодіями. Інсценізація була дуже повчальна – щоб отримати подарунки від Миколая, слід бути слухняним протягом всього року. Вихованці ЦДЮТ зачарували глядачів майстерністю виконання ролей та яскравими казковими костюмами.


Неабияк розвеселив усіх улюбленець публіки - заслужений артист України Левко Бебешко та чарівна Аеліта. Спершу Левко з’явився перед глядачами в образі чортика-Антипка, потім перевтілився у веселого Левка Дурка. Разом з Аелітою вони запросили найменших глядачів на сцену, де всі разом танцювали, співали, грали в ігри. Згодом влаштували сюрприз – дитячу дискотеку з солодкою назвою «Цюця». Танцювали не тільки діти, навіть дорослі підтанцьовували. У залі панував хороший настрій та святкова атмосфера. Усіх учасників концерту пригостили солодкими подарунками від народного депутата Андрія Кота.
Свято вдалося на славу! Насміявшись досхочу, батьки з дітками поспішили додому, щоб зазирнути, чи побував вже Миколай у них в гостях.
Святий Отець Миколай впродовж життя відзначався чистотою помислів і вчинків, милосердям і благодійністю, за що мав від Бога дар чудотворення. Очільники Церкви й богослови, встановлюючи свято, закликали вірних пам’ятати саме про ту взірцеву чистоту й щедру доброчинність, брати їх за приклад. Миколай, оцінюючи поведінку дітей, заохочує їх бути порядними, чесними і слухняними, милосердними, безкорисливими, щедрими та допомагати іншим.
Наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, Доброти, Прощення, Любові до ближніх.
Я.Мочарська


Святий Миколай, нас усіх оберігай!
Чудове свято доброти, милосердя, дитинства пройшло у Народному домі «Просвіта» села Бортники у День Чудотворця Миколая. З казково прибраної сцени до присутніх звернулися юні чарівні ведучі Оля Тітик та Назар Гнатів, які побажали всім миру, доброти, мудрості, розуміння і щедрості, подякували організаторам заходу – О.Гурді та В.Цукорнику.
Піснями «Україна колядує», «Зима» звеселили присутніх аматори сцени Марта Павлишин та Оксана Пакіш, і найменші зірочки, які недавно засвітились на бортниківській сцені – Мартуся Павлишин, Оксана Луців, сестрички Юліана та Мар'яна Ратич.
У гості до своєї ще нічної оселі запросили господиня Галина Мартинів з донечкою Марічкою Стахів, які з нетерпінням чекали приходу Святого Миколая. І ось у супроводі ангелів – сестричок Роксолани та Божени Сенів та маленьких зірочок-дівчаток завітав найбажаніший гість – Святий Миколай (Іван Александрів).
Під ноги сиплеться біленький сніжок, яскраво поблискують зорі, мережиться чарівна мелодія пісень. Все це зливається з чарівним повільним танцем зірочок-дівчаток. Піснею про Святого Миколая порадував присутніх вчитель музики Бортниківської школи, учасник АТО Борис Мосій. Найцікавішим акордом святкування був танець «Веселі сніжки». У яскравих костюмах з веселими усмішками діточки відтворили на сцені зимові дитячі забави: сніжки, ліплення сніговика.
На закінчення всі учасники та присутні заспівали пісню «Ой, хто, хто Миколая любить». Староста села Бортники О.Гурдя подякувала учасникам свята та привітала громаду, побажала миру, злагоди, доброти кожній людині, кожній дитині, виділивши спонсорів дійства – місцевих підприємців Світлану Подвадцятник та Валентину Триндяк за подарунки, якими обдарував Святий Миколай всіх присутніх та учасників свята.
Свято Миколая у селі Бортники стало яскравим прикладом співжиття, взаєморозуміння між людьми. Жителі, наче одна велика родина, зібрались у залі Народного Дому. Кожен з них – від малого до великого, щиро вірили, що святий отець Миколай опікуватиметься їх селом, громадою, їх державою. Тож, хай панує мир і добро між усіма людьми і всіма народами.
Ірина Баторик


Гуртуймося разом!
18 грудня у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбувся гала-концерт аматорських колективів Львівщини «Гуртуймося разом».
Слова вдячності і захоплення багатством, різнобарв’ям, самобутністю і високим професійним рівнем аматорських колективів висловили голова Львівської ОДА Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.
Своїм співом, танцем та мистецькою майстерністю глядачів полонили кращі колективи Львівщини. Приємно, що у їх числі – народний ансамбль танцю «Наддністрянка» Ходорівського Палацу культури під керівництвом заслуженого працівника культури України Ю.Коцовської. Хореографічну композицію «Стрілецька сюїта» у їх виконанні глядачі вітали гучними оплесками.
Вражаючим був початок дійства – виступ зведеного хору у складі народних хорових капел “Боян” - Бродівського, “Надбужанка” - Кам’янка-Бузького, Радехівського народних домів та Радехівської школи мистецтв ім. І.Білозіра.
Коштовний мистецький дарунок на головній сцені області презентувало суцвіття найкращих самодіяльних артистів Львівщини: хореографічні колективи - “Первоцвіт” (Дубляни), “Зорепад” (Рудки), Миколаївського та Дрогобицького народних домів, капела бандуристок “Червона калина” (Золочів), вокальні ансамблі - “Любисток” (Любінь Великий), “Вишиваночка” (Золочів), “Надбужанка” (Буськ), фольклорні народні ансамблі Стрийського РНД, “Відлуння Карпат”(С. Самбір), Криниченька” та “Гоп зі смиком” (Броди), “Дримбарі” (Бітля), “Древо” (Золочів), “Бойки” (Підгородці) та ін.



Гала-концерт самодіяльних колективів Львівщини «Гуртуймося разом» продемонстрував багатство і розмаїття талантів нашого краю.


Перемога, здобута знаннями
Шкільне життя - це основа інтелектуального процесу розвитку кожного, хто прагне до чогось нового та непізнаного. Завдяки небайдужим людям кожного року проводяться різні конкурси, зібрання, з'їзди, квест-ігри та батли. Цей рік виключенням не став.
У Львівському Національному університеті ім. І.Франка під егідою Департаменту освіти і науки Львівської ОДА та Львівської обласної МАН відбувся обласний чемпіонат з брейн-рингу. Ініціатор свята інтелекту, енергійності та швидкості мислення – ректорат ЛНУ ім. І.Франка та представники Дрогобицького педагогічного ліцею, гостинно запросили учнівську молодь з усієї області для того, щоб позмагатись за титул найерудованішої команди області.
За це достойне звання до Львова приїхали конкурувати десять команд з усієї області. Серед них були дві команди із Стрийського та Сокальського району, по одній - із Кам'янки-Бузької, Мостиськ, Мединич, Пустомит, Львівської МАН та Ходорівської ЗОШ І-Ill ст. №1. Така честь випала ходорівській команді недарма - вона вже неодноразово була призером подібних змагань .

Ведучі обласного чемпіонату та викладачі ЛНУ розпочали інтелектуальну гру з представлення команд та жеребкування, у результаті якого наша команда у складі Богдана Іваськевича, Дзвенислави Точ, Надії Кузик, Дениса Шевчука, Марії Балян, Дмитра Пахолківа та Ростислава Точа стала учасником третьої групи, де вже перебували команди Мединич та Старого Самбору (команда не змогла прибути через погодні умови). У першій грі ходорівські школярі не залишили жодних шансів своїм суперникам, обігравши їх з рахунком 3:0, у другій - було важче. За сумою двох матчів наша команда стала лідером групи і вийшла у півфінал, після чого стала фіналістом гри.
У поєдинку за третє місце ходорівчани зустрілись з своїми однолітками з Кам'янки - Бузької. Фінальний поєдинок як розпочався феноменально (дві точні відповіді від ходорівчан), так і завершився вражаюче (4:1) - третє місце у наших руках! Ходорівські школярі прославили місто, успішно конкуруючи з найкращими загальноосвітніми закладами області.
Учні сповна використали свій шанс самореалізуватися та відкрити нові сторони своїх можливостей. Такі інтелектуальні змагання ще більше розпалили жагу до знань та прагнення перемагати щоразу. Окрему подяку висловлюю керівнику команди - Світлані Ярославівні Бардигулі, супроводжувачу - Наталі Ігорівні Гой та юним інтелектуалам Ходорівської ЗОШ I- III ст.№1.
Б.Іваськевич


Змагалися інтелектуали
11 грудня 2016 року на базі Львівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат №1 відбувся відкритий Кубок ЛОЦЕНТУМ з гри брейн-ринг «Еко-брейн – 2016».
Організатори - департамент освіти і науки ЛОДА, КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», провели турнір з метою розширення екологічної компетентності учнів, поширення серед них змістовних форм дозвілля, залучення шкільної молоді до участі в інтелектуальних іграх. У змаганнях взяли участь 13 команд загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області: Миколаївського (Рудниківський НВК), Радехівського (Нововитківська ЗОШ І-ІІІ ст., Стоянівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Кам'янка-Бузького (Новояричівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Жовківського (Рава-Руська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2), Яворівського (Старицька ЗОШ I-III ст.) районів, міст Старий Самбір (ЗОШ І-ІІІ ст. імені Героя України Богдана Сольчаника), Львів (СЗШ № 50, Львівська класична гімназія, Львівський фізико-математичний ліцей, Центр науково-технічної творчості учнівської молоді Львівської міської ради), команда КЗ ЛОР «ЛОЦЕНТУМ» (Вузлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей» Радехівського району), а також команда «Едельвейс» учнів Ходорівської ЗОШ №3 ім. Героя України Р.Точина.
Переможцем відкритого Кубка ЛОЦЕНТУМ з гри брейн-ринг «Еко-брейн – 2016» стала команда «Капітан в шоці» Львівського фізико-математичного ліцею, ІІ місце зайняла команда «Фікус» Львівської класичної гімназії, ІІІ місце – команда «Unitiecology» СЗШ № 86 м. Львова. Наша команда «Едельвейс» продемонструвала свою ерудицію та знання високого рівня, але, на превеликий жаль, спритності у натисканні кнопки для оголошення відповіді нашим учням бракувало, напевно тому, що це їх перший турнір такого рівня.
Від адміністрації школи велике СПАСИБІ всім учасникам: Любові Сич, Анастасії Харчос, Дарині Данилко, Олегу Микитину, Ользі Манишин, Марті Закорчемній та вчителю біології, екології Марії Георгіївні Туряниці.
В.Витрикуш,
завуч з виховної роботи
ЗОШ 1-111ст.ім.
Героя України Р.Точина №3


Форум молоді подарував Львівщині три кращі проекти!
З 16 по 18 грудня у місті Львові відбувався «Форум молоді», у якому взяли участь 25 школярів зі всієї області – переможці першого етапу проекту «Львівщина починається з тебе».
 У перший день учасники побували на профорієнтаційних екскурсіях, зокрема в Управлінні патрульної поліції Львова, компанії SofteServe, ТРК «Львів» та ПАТ «Кредобанк». 17-18 грудня учасники Форуму вивчали основи проектного менеджменту та працювали над власними ідеями. У цьому їм допомагали мотивуючі спікери – Катерина Тимощук (AISEC) та Володимир Соколовський (ФРІ Plus), а також тренери навчальних сесій - Арсен Яценко, Андрій Фендик, Василь Шатрук та Софія Курман. Останній день заходу був насичений презентаціями ідей та визначенням кращих проектів для втілення їх в життя. Приємно, що у числі кращих названо проект учениці 8-Б класу Ходорівської ЗОШ №3 ім.Героя України Р.Точина Оксани Лінської.



Переможцями Форуму стали:
І місце - Юля Дашинич з проектом «Україна в Street-art», незабаром на вулицях м.Самбора з’являться вишиванкові орнаменти.
ІІ - Оксана Лінська, учениця Ходорівської ЗОШ №3 ім.Героя України Р.Точина, проект «Ми зможемо зберегти життя»: вкрай важливо кожній людині вміння надавати якісно першу медичну допомогу.
ІІІ - Анна Моряк, проект «Відчуй смак благодійності», ярмарка у Новокалинівці.
З нетерпінням очікуємо на втілення цих чудових проектів і пам’ятайте - Львівщина починається з тебе!
В.Витрикуш,
завуч з виховної роботи
ЗОШ 1-111ст. №3
ім. Героя України Р.Точина


Ходорівський школяр –
номінант Всеукраїнського огляду творчих робіт
Учень 9б класу Ходорівської ЗОШ №3 ім. Героя України Романа Точина А.Лук’янчук під керівництвом вчителя історії Є.Б.Плахцінської став номінантом Всеукраїнського огляду творчих робіт «Забуті пам’ятки історії та культури України». Його робота - «Опис школи, забутої пам’ятки історії» була представлена 19 грудня у виставковому залі Галереї «Печерська» Українського товариства охорони пам’яток історії та культури міста Києва.
За підсумками Огляду Оргкомітет розглядає можливості та розробляє пропозиції щодо популяризації маловідомих пам’яток, втілених у творчих роботах; сприяє взяттю нововиявлених пам’яток на державний облік; розробляє проекти цільових комплексних програм, концепцій та рекомендацій щодо їх збереження і використання; надсилає свої пропозиції до відповідних компетентних органів; організовує шефство підприємств, установ, організацій над цими пам'ятками історії та культури з метою забезпечення їх схоронності та благоустрою прилеглої до них території.
Надіємося, що Оргкомітет цього конкурсу зарахує до переліку споруд, які посідають неабияке місце не лише в історії Галичини, а й всієї України, приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 ім. Героя України Р.Точина у нашому містечку.
В.Витрикуш,
завуч з виховної роботи
ЗОШ 1-111ст. №3 ім.
Героя України Р.Точина


ВЕЧОРНИЦІ НА АНДРІЯ
Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив у число 12-ти апостолів Христа. Згідно з переказами, був братом апостола Петра і покровителем жителів України. Напередодні цієї дати з давніх-давен молодь збиралась на Андріївські вечорниці, які  супроводжувалися ворожіннями, веселими співами, дівочими посиденьками, знайомствами і заграванням молоді. Вечорниці тривали всю ніч, оскільки наступного разу молоді люди могли поспілкуватися тільки на гуляннях напередодні Різдва. Андріївські забави святкують без особливих змін і тепер.
«Ой Андрію, Андрію, даруй нам надію!» - гучно лунало 12 грудня з вуст дівчат, учасниць Андріївських вечорниць, які відбулися у Ходорівській ЗОШ І-ІІІст. №1. Організаторами та учасниками вечорниць були вчителі О.М.Баторик, Н.Ю.Ястремська та учні 9-А класу.
На початку обрядового дійства ведучі звернулися до присутніх з вітальними словами, розповіли про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів. Прийняла вечорниці дбайлива господиня та її вправна дочка Галина. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони взялися до приготування та випікання головного атрибута свята – калити, символу Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керувала досвідчена господиня. Не забули дівчата й про ворожіння, які перейняли від своїх бабусь та матерів: на свічку, на люстерко, на пампушки, на чоботи та інші.

З гучними та веселими піснями на вечорниці завітали й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам. Хвалилися своїми покупками з базару й господар з кумом. Жарти, сміх переповнювали зал. Найурочистіший момент свята – обряд «Кусання калити». Старший парубок  запрошував «калитинських» кусати калиту.



Насамкінець учасники дійства разом з глядачами урочисто виконали пісню «Україна колядує», у якій переплелися обрядовість, національне й патріотичне, єднання поколінь,  минувшина й сьогодення.
О.І.Марків.
вчитель української мови та літератури
Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1


Аромат новорічних свят у ДНЗ «Вишеньки»
Насичений подіями рік добігає кінця, наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. На ці дива найбільш щиро, з великим захопленням і радістю чекають діти.
У ДНЗ «Вишеньки» міста Ходорова цикл новорічно-різдвяних свят розпочався із шахового турніру з нагоди Дня Святого Миколая, який зібрав 49 вихованців.
Керівник шахового гуртка О.Гулей розповів про історію створення шахового клубу та спортивної школи в м.Ходорові, про досягнення юних шахістів, які за  сприяння міського голови О.Коцовського та народного депутата А.Кота, при постійній підтримці підприємців міста, мали змогу виступати у районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Більшість партій турніру завершились миром, однак слід відзначити декого з юних шахістів, які особливо себе проявили. Це - А.Павук, М.Тарнавський, Р.Симоненко, Д.Олеськів, Д.Калинець, Ю.Іванів, А.Совтус, А.Горленко.



Після завершення змагань відбулось підведення підсумків конкурсу розв’язання шахових задач, який тривав більше трьох місяців. Усі учасники шахових змагань нагороджені грамотами відповідних ступенів.
19 грудня ДНЗ «Вишеньки» зустрів своїх вихованців казковим настроєм – в актовому залі відбулось свято Миколая. Діти з захопленням переглянули концертну програму, яку підготували вихователі М.Панічик, Н.Декус, музичний керівник Н.Кисіль та вихованці старшої групи. Дошкільнята інших груп разом з наставниками також не пасли задніх – кожна група взяла участь у святковому дійстві. Голосно лунали пісні, вірші, дітвора водила хороводи.
Святий отець Миколай, завітавши до актового залу ДНЗ «Вишеньки» разом із своїми помічниками ангелятами, почув щирі дитячі слова і подарував солодкі подарунки за їх добрі справи і хорошу поведінку, побажав діткам, батькам та працівникам садочку здоров’я, всіх гараздів, доброї долі та наказав жити чесно й творити добро.



Завідуюча ДНЗ «Вишеньки» Н.Сомик привітала присутніх із святом, побажала наснаги у звершенні добрих вчинків та подякувала народному депутату А.Коту за солодкі подарунки для малят.
Святковий настрій не вщухав – діти й дорослі отримали справжню насолоду від побаченого. Як добре, коли у стінах рідного садочку панує атмосфера свята, затишку, тепла, хочеться повертатись туди знов і знов!
Н.Сомик, завідувач ДНЗ «Вишеньки»


Шахи
*Напередодні Дня Святого Миколая у шаховому клубі ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбулися цікаві дитячі змагання, які проводились в окремих турнірах різних вікових груп та різного рівня підготовки. Вік учасників - від 5 до 10 років, боротьба велась за 24 нагороди.
Крім учнів Ходорівських та деяких сільських шкіл Ходорівської ОТГ, участь у них взяли двоє дошкільнят. Вони до речі, непогано виступили: А.Павук (2011рн.), вихованець ДНЗ «Вишеньки», посів друге місце, Д.Медвецький зі Станковець став переможцем турніру. Поряд з шахістами, для яких ці змагання були першими чи може другими у житті, значна частина учасників турніру неодноразово перемагала або здобувала призові місця на обласних змаганнях, незважаючи на юний вік.
Стовідсотковий результат показали переможці турнірів: В.Закорчемний, Вл.Терлак, М.Деркач, В.Сотнікова, М.Іванів, С.Гриців з Ходорова, Д.Медвецький зі Станковець, О.Решітник з Сугрова.
Боротьба за друге-третє місце велась настільки напружено, що у більшості турнірів другі місця були розділені між двома чи трьома учасниками. Другі місця здобули: А.Павук, Р.Луців, О.Микитин, Р.Сотніков, У.Закорчемна (Ходорів), М.Барнась (Отиневичі), М.Левицький, Н.Рожко (Грусятичі), Н.Дуркот, П.Смик (Вовчатичі), треті - Д.Черненький, І.Петрів з Ходорова, А.Чвак, Д.Стегницький (Отиневичі), І.Завада (Вовчатичі).
Переможці та призери турнірів нагороджені грамотами та медалями. Учасники отримали сувеніри з фотографіями визначних місць Ходорова, які майстерно виготовив В.Олеськів. Змагання закінчилось солодким столом.
Шахове свято пройшло за сприяння та фінансової підтримки підприємця Тараса Мочарського, який неодноразово допомагав у проведенні дитячих шахових змагань.

*18 грудня у БК «Папірник» за сприяння та підтримки депутата районної ради М.Шумельди відбувся шаховий турнір до дня святого Миколая, на який були запрошені по 11 дітей з Ходорова, Жидачева та Гніздичева. Наша команда виступала неповним складом у шести з восьми турнірів у зв’язку з епідемією грипу та участю окремих шахістів в обласних змаганнях.
У трьох турнірах наші шахісти - А.Бабій, Б.Терлак, Р.Ілюк перемогли, другі місця здобули В.Закорчемний, М.Деркач, треті - М.Морохівська, М.Харів і Д.Медвецький. Усі учасники нагороджені грамотами різних ґатунків та подарунками від святого Миколая, а переможці та призери восьми турнірів отримали ще й медалі. Д.Медвецький отримав грамоту і як наймолодший учасник.
На завершення діти сфотографувалися на згадку біля новорічної ялинки.
Участь нашої команди у змаганнях відбулася за сприяння батьків юних шахістів А.Бабій, М.Харів, М.Юревич.
О.Гулей








Немає коментарів:

Дописати коментар