вівторок, 8 листопада 2016 р.

Випуск 21


Народний часопис «Ходорівщина»,
вип.21 (362) від 05.11.2016р.

День, що змінив хід історії
Останньою «романтичною війною» назвали історики події, що відбулися на Галичині дев’яносто вісім років тому. Ця війна закінчилася не на користь українців, але міф про неї виховував сотні поколінь галичан. Про «Листопад» писали поети і прозаїки. Ця подія в ХХ столітті дала одну із найяскравіших перемог та одну із перших надій на Державність. Листопадовий чин (так ще називають це свято) - військовий переворот, організований в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою, силами Українських Січових Стрільців у Королівстві Галичини і Волині - коронній землі Австро-Угорської імперії, з метою встановлення влади Української Держави. Це золота сторінка нашої історії, на якій довічно закарбовані велика жертовна праця і боротьба провідників й натхненників становлення Української держави.
1 листопада 1918 року було відновлено історичну справедливість: українці в Галичині перебрали владу в свої руки, продемонструвавши світові невпинне прагнення мати власну державу - на Львівській ратуші гордо замайорів синьо-жовтий прапор. За одну ніч усього півтори тисяч українських військових блискавично та без пролиття крові взяли владу в 200–тисячному Львові. Поляки «проспали» українське національне відродження, адже мешканці Львова, останнього дня жовтня лягали спати підданими Австрійської імперії, на ранок прокинулися у зовсім новому державному утворенні.


Кожного року перший день листопада для Західної України є найбільшим святом бездержавної нації. Панахиди та мітинги, демонстрації та відвідини стрілецьких могил рік у рік формували національну свідомість громадян. Не забуваючи про чин і честь героїв Листопадового зриву, ходорівчани щорічно вшановують світлу пам’ять усіх тих, хто ціною власного життя виборов право бути українцями в незалежній державі. 1 листопада на міському цвинтарі біля могили Січових Стрільців була проведена панахида, присвячена 98-річниці збройного повстання у Львові та проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Директор Центру дитячої та юнацької творчості С.Ленишин нагадала листопадові події 1918 року: «У буремні роки УНР-ЗУНР Ходорівщина стала центром активних дій у боротьбі за незалежність. 3 листопада 1918 року у місті відбулося віче, на якому виступили з промовами Кирило Троян, священик Денис Поліщук, доктор Білинський. У ніч з 10 на 11 листопада того ж року на вулиці Тернопільській відбувся нерівний бій між невеликим загоном січових стрільців та вояками польської армії. Після двохгодинного бою українці відступили до Новосільців. На місці бою – вулиці Тернопільській, встановлений пам’ятний знак «Борцям за волю України»…» Душевно звучала стрілецька пісня «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали» у виконанні церковного хору храму свв. Безсрібників і Чудотворців Косми і Дам’яна, поезії у виконанні Ю.Маркової та Н.Буняка розчулили присутніх.
Вітер розвівав синьо-жовті прапори, мерехтіли запалені лампадки, священики – о.Микола Прунак, о.Тарас Гриців, о.Степан Рипньовський у спільній молитві за душі померлих відправили чин поминальної панахиди. Отець Степан Рипньовський звертаючись до присутніх, наголосив - сучасне покоління повинно пам’ятати та бути гідним жертви, принесеної за майбутні покоління, тому кожен із нас повинен перейнятися відповідальністю - криком душі за волю свого народу, за добробут.

Злий жарт історії: події 1918 року ніби повторилися - вільну незалежну державу знову треба захищати від ворога. Тисячі АТОвців, як і Січові Стрільці 98 років тому, ризикують своїм життям на Сході держави заради волі, свободи і миру. Історичні факти попри все залишаються фактами і спонукають до роздумів. Така сумна сторінка існування ЗУНРу повинна стати уроком – якщо не зумієм об’єднатись і захиститись, то знову опинемось у «лапах» ворога.
Як ніякий інший народ, українці заплатили за своє право на волю життям мільйонів синів і дочок. Вони гинули по світах за ту ідею, без якої будь-який народ перестає так називатися. Кожна епоха української історії народжувала нових героїв, готових до самопожертви. Січові Стрільці стали рушійною силою славетного Листопадового Чину, показали світу прагнення до свободи і незалежності. «Золотий листопад» сколихнув приспану десятиліттями мрію нашої нації про відновлення Української Держави, а її герої - тисячі молодих людей, залишились у пам’яті українців як символ незламності духу. Їхня самопосвята та відвага служать молодому поколінню українських патріотів взірцем для наслідування.
Я.Мочарська


Незабаром у Ходорів прийде потужний інвестор
Не секрет, що Ходорів, славний своєю історією і розвинутою промисловістю, через соціально-економічні потрясіння і перетворення останніх десятиліть переживає непрості часи – більшість підприємств, раніше відомих своєю продукцією в усій державі й за кордоном, припинили діяльність - люди у пошуках роботи змушені були виїхати за кордон.
Міська влада активно працює над пошуком шляхів виходу із кризи. Один із них – залучення інвестора, що зовсім непросто. Нещодавно «з легкої руки» нашого земляка Р.Штиня, що тепер проживає у Німеччині, до міської влади звернулися представники швейцарсько-польсько-австрійської фірми з проханням про виділення земельної ділянки для розташування екологічно-чистого виробництва сонячних батарей у районі вулиць Шептицького, О.Вишні, Богуна.
Дана земельна ділянка, орієнтовною площею 6.5 га, згідно із Генеральним планом міста Ходорова відноситься до категорії «Землі промисловості». Раніше вона використовувалася цукровим заводом для кагатування цукрових буряків, потім була передана ТзОВ «Дунапак Україна» для розширення виробництва. Підприємство з часом відмовилося від її використання.
Залучення такого потужного інвестора дасть можливість не тільки працевлаштувати понад 80 жителів Ходорівської громади, а й вирішити ряд важливих соціально-економічних проблем, у тому числі – жителів масиву, у якому планується розмістити екологічно-чисте виробництво. Більш того, йде мова про виділення 55 га землі на території колишньої Загірочківської сільської ради для розміщення підстанції сонячної електростанції потужністю 35 МВт. Іноземні підприємці обіцяють подавати Ходорівській ОТГ електроенергію по нижчій ціні,  від сьогоднішньої. Погоджуючись на дану пропозицію, міська влада діяла в інтересах всієї громади, адже залучення інвестиції є однією з основних умов успішного розвитку її територій. Кошти, інвестовані у Ходорівську ОТГ європейсько-українською компанією, що має свої філії у Польщі, Австрії, Німеччині, будуть спрямовані на розвиток освіти, медицини, культури, спорту, прокладення доріг і тротуарів, вирішення проблем водопостачання і водовідведення, складування, переробки твердих побутових відходів, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. 
Усі подальші дії влади щодо розміщення виробництва сонячних батарей та розміщення сонячної електростанції будуть обговорюватися з громадами міста Ходорова, сіл Добрівляни і Загірочко після розроблення детального плану території згідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».
 На даний час міська рада виготовляє технічну документацію із землеустрою і проводиться підготовка документації для проведення аукціону продажу оренди земельної ділянки для виробничих потреб згідно із чинним законодавством. Хочу зазначити, що вилученню підлягають всі тимчасово-зайняті громадянами городи - від вулиці Стрілецької до вулиці О.Вишні. Проте міська рада передбачила можливість надання земельних ділянок для городництва (замість вилучених) у районі вулиці Богуна.
Для розвитку міста і громади, ми не повинні стояти на місці - під лежачий камінь вода не тече. Про такі інвестиції мріє не одне місто нашої країни. Надіємось на розуміння громади - ціна питання однієї грядки не повинна бути перешкодою розвитку всієї Ходорівської громади.
Ходорівська міська рада


VІ сесія VIII скликання
Ходорівської міської ради
     27 жовтня 2016 року відбулася VІ сесія VIII скликання Ходорівської міської ради. Розглянуто питання та прийнято відповідні рішення:
– про внесення змін до показників Ходорівського міського та Вербицького, Жирівського, Бортниківського, Отиневицького, Вибранівського, Молодинчецького, Загірочківського сільських бюджетів на 2016 рік;
– про затвердження кошторисних документацій «Капітальний ремонт дороги по вулиці Чорновола від будинку №14 до будинку №22 в м.Ходорові» (200 тис.грн.), «Капітальний ремонт тротуару по вул.Грушевського в м.Ходорові» (113,751 тис.грн.,), «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень Центру дитячої та юнацької творчості у місті Ходорові» (92,993 тис.грн.) Фінансування даних робіт буде проводитися за кошти Ходорівської міського бюджету;
– про внесення змін до штатного розпису Ходорівської міської ради (введено посаду програміста-системного адміністратора (одна штатна одиниця) та юрисконсульта (одна штатна одиниця);
– про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у безоплатну власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, для ведення особистого селянського господарства, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, для ведення фермерського господарства;
– про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд;
– про надання дозволів на виготовлення детальних планів території визначення параметрів забудови та планувальних обмежень;
– про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд;
– про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства;
– про клопотання щодо передачі бюджетних установ та майна із спільної власності територіальних громад міста і сіл Жидачівського району Львівської області у комунальну власність Ходорівської міської ради об’єднаної територіальної громади;
– про припинення права користування земельною ділянкою управління магістральних газопроводів «Львівтрансгазу» на території Вербицької сільської ради;
– про затвердження протоколу засідання комісії з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель на конкурсних засадах на території Ходорівської міської ради;
– про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель сіл Жирова, Заліски, Городище, Бородчиці;
-про затвердження переліку земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м.Ходорова, призначених для продажу у власність або передачі в користування (оренду) на конкурентних засадах (земельних торгах);
– про надання дозволу на виготовлення детального плану території для влаштування спортивної площадки на вулиці Замковій в місті Ходорові Жидачівського району Львівської області;
– про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування міському комунальному підприємству «Ринок» Ходорівської міської ради для влаштування тимчасових споруд по реалізації продтоварів;
– про надання дозволу на сервітутне користування земельною ділянкою Мікаеляну Азату Мікаеловичу (м.Ходорів, вул. Стрийська, 98);
– про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у комунальну власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (с.Ятвяги Жидачівського району Львівської області);
– про продаж права оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на земельних торгах (с. Ятвяги Жидачівського району Львівської області);
– про депутатські запити (інформація про депутатський запит М.Гавінської щодо оренди водних об’єктів (ставків) та депутатський запит А.Філатова щодо ситуації по закриттю стічних нечистот ТзОВ «Ходорівський м’ясокомбінат”
М.Гавінська, секретар ради



         ХОДОРІВСЬКА МІСЬКА РАДА
          VІ сесія VІІІ скликання
          РІШЕННЯ № 421
              від 27 жовтня 2016 року
 м. Ходорів
Про затвердження протоколу №2 від 07.10.2016р. засідання комісії з відбору виконавця послуг з виконання  робіт з оцінки земель на конкурсних засадах на території Ходорівської міської ради для обслуговування станції техобслуговування автомобілів, площа земельної ділянки 0,1219га., яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 11а, Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки: 4621510500:01:009:0076 та для обслуговування слюсарно-заготівельного цеху та цеху металообробки, площа земельної ділянки 0,2346 га., яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 13, Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки 4621510500:01:009:0075
       Розглянувши Протокол № 2 від 07.10.2016р. щодо засідання комісії з відбору виконавця послуг з виконання  робіт з оцінки земель на конкурсних засадах на території Ходорівської міської ради для обслуговування станції техобслуговування автомобілів, площа земельної ділянки 0,1219га., яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 11а, Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки: 4621510500:01:009:0076 та для обслуговування слюсарно-заготівельного цеху та цеху металообробки, площа земельної ділянки 0,2346 га., яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 13, Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки 4621510500:01:009:0075, керуючись ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.09.2012 року № 579, беручи до уваги висновок депутатської комісії, міська рада В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити протокол № 2 засідання комісії з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель на конкурсних засадах Ходорівської міської ради.
2. Визнати переможцем по проведенню конкурсу з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель для обслуговування станції техобслуговування автомобілів, площа земельної ділянки 0,1219га., яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 11а, Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки: 4621510500:01:009:0076 - Колективне підприємство «Львівське бюро експертів-оцінювачів» (юридична адреса: 79021, м. Львів, вул. Петлюри С., буд.23, кв.26 ідентифікаційний код ЄДРПОУ - 22385041).
     3. Конкурс з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель на конкурсних засадах для обслуговування слюсарно-заготівельного цеху та цеху металообробки, площа земельної ділянки 0,2346 га., яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 13, Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки 4621510500:01:009:0075, вважати таким,  що не відбувся.
4. Виконавчому комітету Ходорівської міської ради провести повторний конкурс з відбору виконавця послуг з виконання  робіт з оцінки земель на конкурсних засадах для обслуговування слюсарно-заготівельного цеху та цеху металообробки, площа земельної ділянки 0,2346 га., яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 13,  Жидачівського району, Львівської області, кадастровий номер земельної ділянки 4621510500:01:009:0075.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську  комісію з питань регулювання земельних відносин, екології, архітектури та адміністративно-територіального устрою (О.Ревер).
Міський  голова  О.КОЦОВСЬКИЙ



Конкурс з відбору виконавця робіт 
з експертної грошової оцінки земель
     Відповідно до п. 3.6. Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.09.2012 року № 579 «Про затвердження Порядку закупівлі послуг з виконання робіт із землеустрою, оцінки земель та визначення виконавця земельних торгів на конкурентних засадах», у зв’язку з наявністю одного учасника конкурсу з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель на конкурсних засадах на території Ходорівської міської ради для обслуговування слюсарно-заготівельного цеху та цеху металообробки, яка розташована в м. Ходорові на вул. Стрілецькій, 13, Ходорівська міська рада оголошує повторний конкурс з відбору виконавця послуг з виконання  робіт з оцінки земель на конкурсних засадах на вищезгадану земельну ділянку.

Інформація Ходорівської міської ради Жидачівського району Львівської області про проведення конкурсу з відбору виконавця послуг із виконання робіт з експертної грошової оцінки земель

02.11.2016р.

1.                      Мета проведення робіт: розроблення та погодження в установленому законодавством порядку експертної грошової оцінки земельної ділянки.

2.                      Дані про земельну ділянку: земельна ділянка площею 0,2346га, яка розташована в м.Ходорові на вул.Стрілецькій, 13, кадастровий номер 4621510500:01:009:0075, для обслуговування слюсарно-заготівельного цеху та цеху металообробки.

3.                      Умови конкурсу:

 Конкурсна документація подається в запечатаному конверті, на якому, крім поштових реквізитів, робиться відмітка «На конкурс з відбору виконавця послуг з виконання робіт з оцінки земель» із зазначенням об’єкту та дати проведення конкурсу.

У конверті мають міститися підтвердні документи з їх описом та окремий запечатаний конверт з конкурсною пропозицією.

Конкурсна пропозиція претендентів подається в запечатаному конверті і має містити пропозицію про вартість виконання робіт з урахуванням податку на додану вартість, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням робіт, строк виконання робіт (у календарних днях), а також кількість звітів про експертну грошову оцінку земель, що складені за попередні 24 місяці учасником конкурсу.

Прийняття заяв припиняється за п’ять робочих днів до дати проведення конкурсу.

У разі неповноти, невідповідності наданих підтвердних документів або несвоєчасності їх подання претендент до участі у конкурсі не допускається.

Конверти претендентів з конкурсною пропозицією розпечатуються на засіданні комісії.

4.                      Перелік підтвердних документів, які подаються на конкурс з відбору виконавців:

-заява про участь у конкурсі з відбору виконавців послуг з виконання робіт із оцінки земель за формою згідно з додатком 1 Порядку закупівлі послуг з виконання робіт із землеустрою, оцінки земель та визначення виконавця земельних торгів на конкурентних засадах, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 25.09.2012р. № 579, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2012р. за № 1655/21967 (далі – Порядок);

– копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб платників податків, або копія сторінок паспорта для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті (для претендента – фізичної особи – підприємця);

– згода на обробку персональних даних (для претендента – фізичної особи – підприємця) згідно з додатком 2 Порядку;

– копії установчих документів претендента та довідки про присвоєння йому ідентифікаційного коду згідно з ЄДРПОУ (для претендента – юридичної особи);

– копії ліцензії;

– копії кваліфікаційних документів оцінювачів претендента, яких буде залучено до проведення оцінки та підписання звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки;

-проект завдання на виконання послуг з виконання робіт з оцінки земель, у якому, зокрема, має бути зазначено вид документації з оцінки земель, яку пропонує робити претендент, перелік вихідних даних, які має надати організатор земельних торгів та перелік документів і матеріалів, які будуть представлені за результатами виконаних робіт.

5.       Строк подання конкурсної документації: до 24 листопада 2016 року (включно).

6.       Поштова адреса, за якою подаються документи: 81750, Львівська область, м. Ходорів, вул. Грушевського,38.

7.       Інформація про проведення конкурсу: конкурс відбудеться 01 грудня 2016р. о 10:00 год. за адресою: Львівська область, м. Ходорів, вул. Грушевського,38 в приміщенні Ходорівської міської ради.

8.       Відомості про місцезнаходження комісії, контактні телефони: Львівська область, м. Ходорів, вул. Грушевського,38, телефон для довідок: 53-101, 53-331, 53-451, тел./факс 53-331

 

 


 Україна                    
ХОДОРІВСЬКА МІСЬКА РАДА
V сесія VІІІ-го скликання
РІШЕННЯ №423

від 27 жовтня 2016 року
   м.Ходорів
Про  затвердження  технічної  документації  з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів с.Жирова, с.Заліски, с.Городище, с.Бородчиці Жидачівського району,  Львівської області.
      Розглянувши  клопотання ( №  від 09.09.2016р.) старости с.Жирова, с.Заліски, с.Городище, с.Бородчиці про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель сіл Жирова, Заліски, Городище, Бородчиці, виготовлену ПП «Експозем»,  керуючись ст. 12,201 Земельного  Кодексу  України, п.34,35 ст.26  Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 15,18 Закону  України «Про оцінку земель»,  ст.271 Податкового Кодексу України, міська рада ВИРІШИЛА:

1.  Затвердити  технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель розташованих в межах населених пунктів с.Жирова, с.Заліски, с.Городище, с.Бородчиці Жидачівського району, Львівської області.
- Площа населеного пункту с.Жирова становить  292,50га.
- Площа населеного пункту с.Заліски становить  135,30га.
- Площа населеного пункту с.Городище становить 234,20га.
- Площа населеного пункту с.Бородчиці становить 70,90га.
- Базова нормативна грошова оцінка 1 кв.м. території с.Жирова на 01.01.2018р. становить 90,22грн\кв.м.
- Базова нормативна грошова оцінка 1 кв.м. території с.Заліски на 01.01.2018р. становить 75,68грн\кв.м.
- Базова нормативна грошова оцінка 1 кв.м. території с.Городище на 01.01.2018р. становить 76,08грн\кв.м.
- Базова нормативна грошова оцінка 1 кв.м. території с.Бородчиці на 01.01.2018р. становить 76,36грн\кв.м.
2. Ввести в дію нормативну грошову оцінку земель населених пунктів с.Жирова, с.Заліски, с.Городище, с.Бородчиці з 01.01.2018р. 
3. Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів с.Жирова, с.Заліски, с.Городище, с.Бородчиці підлягає щорічній індексації відповідно до вимог діючого законодавства.
4. Внести зміни до договорів оренди землі, які були складені раніше у зв’язку з введенням в дію нормативної грошової оцінки земель в частині орендної плати шляхом складання додаткових угод.
5. Оприлюднити дане рішення згідно вимог чинного законодавства.
6. Вважати таким, що втратило чинність, рішення Жирівської сільської ради 3 сесії 6 скликання від 16.01.2011р. «Про затвердження технічної документації та нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.»
 7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на старосту сіл Жирова, Заліски, Городище, Бородчиці (О.Пивовар) та на постійну депутатську  комісію з питань  регулювання земельних відносин, екології, архітектури та адміністративно-територіального устрою (О.Ревер).
Міський голова  О.КОЦОВСЬКИЙ



ХОДОРІВСЬКА МІСЬКА РАДА
VІ  сесія  VІІI  скликання  Ходорівської міської ради
РІШЕННЯ  №  424
від 27 жовтня 2016р.         м.Ходорів
Про затвердження переліку земельних ділянок, які перебувають у комунальній власності на території м.Ходорова, призначених для продажу у власність або права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах)
З метою підвищення ефективності використання земель міста Ходорова, які перебувають у комунальній власності на території м. Ходорова, керуючись ст.144 Конституції України, Земельним кодексом України, Законом України „Про землеустрій”, Законом України „Про регулювання містобудівної діяльності”, Законом України „Про Держаний земельний кадастр”, Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності”, Законом України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, ст.26, ст.59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”,  беручи до уваги висновок депутатської комісії, міська рада ВИРІШИЛА: 
1.      Затвердити Перелік земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Ходорова, призначених для продажу у власність або права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах) згідно додатку (додаток додається).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань регулювання земельних відносин, екології, архітектури та адміністративно-територіального устрою (О.Ревер).
Міський голова  О.КОЦОВСЬКИЙ

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення Ходорівської міської
ради від 27.10.2016 р. № 424
П Е Р Е Л І К
земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності
територіальної громади м. Ходорова, призначених для
продажу у власність або права оренди
на конкурентних засадах (земельних торгах)
№ з/п
Адреса земельної ділянки
Орієнтовна площа
земельної ділянки
Категорія земель
Примітка

1.
вул. Стрілецька
7,00 га
Землі промисловості
для продажу у власність, права оренди
2.
вул. Львівська
4,00 га
Землі промисловості
для продажу у власність, права оренди
Секретар міської ради М. ГАВІНСЬКА

 


Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

ХОДОРІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ

від  31 жовтня 2016 року № 1-212
Про початок проведення у Ходорівській міській раді та її 
виконавчих органах перевірки, передбаченої Законом України 
"Про очищення влади"
           Відповідно до Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон), Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 563 (зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 167) (далі – Порядок), Плану проведення перевірок відповідно до Закону України «Про очищення влади» (далі – План), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 1025-р., розпоряджаюсь:
1. Провести у Ходорівській міській раді та її виконавчих органах перевірку, передбачену Законом (далі – перевірка), щодо штатного складу працюючих посадових і службових осіб (крім виборних посад, зазначених у статті 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»), у межах Плану, затвердженого Кабінетом Міністрів України, у листопаді – грудні 2016 року.
2. Визначити керуючого справами виконавчого комітету Ходорівської міської ради (Абрамів Л.С.) відповідальним за проведення перевірки.
3. Керуючій справами забезпечити проведення у Ходорівській міській раді та її виконавчих органах перевірки, передбаченої Законом, у строки та на умовах, визначених діючим законодавством.
4. Секретарю Ходорівської міської ради (Гавінська М.Д.) забезпечити оприлюднення відповідної інформації та цього розпорядження в офіційних засобах масової інформації, а також на офіційному веб-порталі Ходорівської міської ради.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
О.КОЦОВСЬКИЙ


Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта
      Керуючись ст.9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" Ходорівська міська рада повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акта, а саме рішення  Ходорівської міської ради «Про затвердження Положення про порядок списання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади».
        Зазначений проект рішення з аналізом регуляторного впливу буде  також опубліковано на офіційному сайті Ходорівської міської ради.
      Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань приймаються у письмовому вигляді протягом 1-го місяця з дати опублікування проекту регуляторного акта  Ходорівською міською радою,  м.Ходорів,  вул. Грушевського,38 тел.53-331 Е-mail:  chodoriw @ ukr.net   
Голова міської ради  О.КОЦОВСЬКИЙ


ХОДОРІВСЬКА МІСЬКА РАДА
сесія VIIІ скликання
                                              РІШЕННЯ  №              (ПРОЕКТ)
від 00.00.2016 року м. Ходорів

Про затвердження Положення про порядок
списання майна, яке належить до комунальної
власності територіальної громади

           З метою встановлення єдиних вимог до порядку списання майна, що є комунальною власністю територіальної громади, для здійснення належного контролю за таким списанням, враховуючи необхідність приведення майнових відносин у сфері комунального майна, у відповідність до вимог чинного законодавства України, на виконання Бюджетного кодексу України, Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні, відповідно до Господарського кодексу України, положень Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, “Порядку списання об’єктів державної власності”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 року №1314, керуючись ст.26, ч.1,2,3,5 ст.59, ч.1, ч.5 ст.60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Ходорівська міська рада вирішила:
    1. Затвердити Положення про порядок списання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади (додається).
    2. Рішення набирає чинності з дня його оприлюднення.
    3. Відповідальним за виконання цього рішення призначити заступника міського голови Батирняк А.П.
    4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію Ходорівської міської ради з питань господарського комплексу, комунальної власності, транспорту, зв’язку, сільських територій та АПК (П.Панат).
Міський голова      Олег КОЦОВСЬКИЙ


Затверджено рішенням __ сесії ___________міської ради VIIІ скликання від ________року №______ .

Проект Положення
про порядок списання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади
              Це Положення розроблено відповідно до Бюджетного Кодексу України, Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 року №1314 “Про затвердження Порядку списання об`єктів державної власності” з метою встановлення єдиних вимог до порядку списання майна, що належить до комунальної власності Ходорівської міської ради, строк використання якого більше одного  року, для установ, організацій, підприємств, за якими закріплено таке майно (надалі - установи).
           1. З балансів установ, відповідно до вимог цього Положення, можуть бути списані матеріальні цінності:
           а) необоротні активи - будинки та споруди, машини та обладнання, транспортні засоби, інструменти, прилади та інвентар, інші основні засоби (крім земельних ділянок та капітальних витрат на поліпшення земель), інші нематеріальні активи;
           б) запаси - сировина і матеріали, обладнання, конструкції і деталі до установки, малоцінні та швидкозношувані предмети, медикаменти, продукти харчування, паливо, запасні частини до машин і обладнання, господарські матеріали і канцелярське приладдя, інші матеріали.
           2. Необоротні матеріальні активи спеціального призначення списуються відповідно до положень законодавства, яке ураховує специфіку їх збереження, використання, списання, утилізації тощо.
          3. Списанню підлягає майно, яке:
          а) не придатне для подальшого використання (фізично зношене);
          б) виявлене в результаті інвентаризації як недостача;
          в) морально застаріле;
          г) пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим або економічно недоцільним і воно не може бути реалізоване).
          4.Списання з балансу установи матеріальних цінностей здійснюється шляхом їх:
          - ліквідації (на підставі акта);
          - безоплатної передачі;
          - відчуження майна (шляхом його продажу).
          5. Списання майна з обліку внаслідок ліквідації на підставі акта про списання здійснюється за умови, що воно не може бути продане або безоплатно передане в установленому порядку та коли подальше використання цього майна неможливе або економічно недоцільне. Відчуження майна (шляхом його продажу) здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 року №803 “Про затвердження Порядку відчуження об`єктів державної власності”.
           6. Для визначення непридатності майна і встановлення неможливості або неефективності проведення відновлювального ремонту, а також для оформлення необхідної документації на його списання наказом керівника установи створюється постійно діюча комісія у складі:
           -  керівника або його заступника (голова комісії);
            - головного бухгалтера або його заступника (в установах і організаціях, у яких штатним розписом посада головного бухгалтера не передбачена, - особи, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку);
           - керівників груп обліку (в установах, які обслуговуються централізованими бухгалтеріями) або інших працівників бухгалтерії, які обліковують майно;
           - працівників установи відповідного профілю або інших досвідчених працівників установи, які добре знають об`єкти, що підлягають списанню.
           Розпорядження про створення постійно діючої комісії поновлюється щороку або за потреби.
           Для участі в роботі комісії із встановлення непридатності майна, що перебуває під наглядом державних інспекцій, запрошується представник відповідної інспекції, який підписує акт про списання або передає комісії свій письмовий висновок, який додається до акта.
           7. Постійно діюча комісія установи:
            а) проводить обстеження майна, що підлягає списанню, використовуючи при цьому необхідну технічну документацію (технічні паспорти, відомості дефектів та інші документи), а також дані бухгалтерського обліку, і встановлює можливість або неможливість відновлення і подальшого використання майна в даній установі та вносить пропозиції про його продаж, безоплатну передачу чи ліквідацію;
           б) установлює конкретні причини списання майна: фізичне зношення, моральне старіння, порушення нормальних умов експлуатації, пошкодження внаслідок аварії тощо;
           в) установлює осіб, з вини яких трапився передчасний вихід майна з ладу (якщо таке є);
           г) установлює можливість використання окремих вузлів, деталей, матеріалів від списаного майна і проводить їх оцінку;
           ґ) здійснює контроль за вилученням із списаного майна придатних вузлів, деталей та матеріалів із кольорових і дорогоцінних металів, визначає їх кількість, вагу та контролює їх здавання на відповідний склад;
           д) визначає вартість майна, що підлягає списанню внаслідок безоплатної передачі.
           8. За результатами обстеження комісією у разі ліквідації складаються відповідні акти про списання майна. Типові форми і порядок їх складання затверджені наказом Головного управління Державного казначейства України та Державного комітету статистики України від 02.12.1997 року №125/70 “Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів та Інструкції з їх складання”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.12.1997 року за №612/2416, наказом Державного казначейства України від 18.12.2000 року №130 “Про затвердження типових форм обліку та списання запасів бюджетних установ та інструкції про їх складання”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.12.2000 року за №962/5183 та наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2004 року №732 “Про затвердження типових форм первинного обліку об`єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.2004 року за №1580/10179, або можуть складатися акти довільної форми із зазначенням вичерпної інформації щодо його кількісних та якісних показників, а також причин вибуття (списання). В акті про списання детально висвітлюються причини вибуття об`єкта обліку, описується стан основних частин, деталей і вузлів, конструктивних елементів та обґрунтовується недоцільність і неможливість їх відновлення.
           При списанні з балансів установ майна, яке вибуло внаслідок непередбачених подій, до акта про списання додається копія акта про подію з поясненням причин, які викликали її, та вказуються заходи, прийняті щодо винних осіб.
           9. Якщо в результаті ліквідації майна окремі деталі, вузли, матеріали можуть бути використані чи підлягають передачі в установленому порядку, комісією додатково складається акт про оцінку такого майна.
              10. Складені комісією акти про списання майна відображаються в бухгалтерському обліку після їх затвердження (погодження) посадовою особою (керівним органом), уповноваженою згідно із законодавством приймати рішення щодо розпорядження майном.
           Відповідальність за достовірність наданої міської раді інформації покладається на керівника установи та членів комісії.
              11. Дозвіл на списання з балансу матеріальних цінностей надається керівником установи  або міською радою в залежності від вартості матеріальних цінностей та причин списання.
              12. Дозвіл на списання матеріальних цінностей як таких, що непридатні для подальшого використання, морально застаріли, фізично зношені, пошкоджені внаслідок аварії чи стихійного лиха (за винятком виявлених в результаті інвентаризації як недостача) надається в такому порядку:
            - вартістю за одиницю (комплект) в розмірі до 5000 гривень - з дозволу керівника установи;
            - вартістю за одиницю (комплект) в розмірі понад 5000 гривень, а також нерухоме майно та транспортні засоби незалежно від вартості - з дозволу міської ради.
           Для підготовки дозволу на списання до міської ради необхідно представити такі документи:
            - звернення установи з техніко-економічним обґрунтуванням доцільності списання майна;
           - акт про списання матеріальних цінностей, складений комісією і затверджений керівником установи;
           - відомість розрахунку вартості основних засобів, які підлягають списанню, згідно з даними бухгалтерського обліку;
           - письмовий висновок (заключення, акт) спеціаліста організації, що здійснює технічне обслуговування (обстеження технічного стану) та ремонт матеріальних цінностей, або спеціаліста установи, з балансу якої списуються матеріальні цінності (в посадових обов’язках якого передбачено проведення таких робіт), про їх непридатність для подальшого використання, неможливість або економічну недоцільність проведення відновлювального ремонту;
           - копія наказу керівника установи про створення постійно діючої комісії, завірена відповідальною особою;
          - копія технічної документації (при наявності).
             13. Недостача матеріальних цінностей, виявлена в результаті інвентаризації: понад норми природних втрат, втрати від псування, стихійного лиха (повені, пожежі та інше), а також, коли конкретні винуватці не встановлені (втрати від нерозкритих крадіжок тощо), списуються з балансів лише після ретельної перевірки дійсної відсутності винних осіб і вжиття потрібних заходів задля недопущення фактів у подальшому в такому порядку:
           а) за кожним випадком недостачі або псування матеріальних цінностей на суму до 5000 гривень включно - з дозволу керівника установи;
            б) за кожним випадком недостачі або псування матеріальних цінностей на суму понад 5000 гривень - з дозволу міської ради.
           У документах, які установи подають для оформлення списання недостачі понад норми природних втрат і втрат від псування матеріальних цінностей, слід вказати заходи, яких вжито задля попередження таких втрат.
            14. Списання з балансу установи основних засобів та інших необоротних активів (за винятком пошкоджених внаслідок аварії чи стихійного лиха, морально застарілих, фізично зношених та виявлених у результаті інвентаризації як недостача) до закінчення періоду нарахування зносу на них не може бути здійснено.
           15. Списання майна проводиться за первісною вартістю або за відновлювальною вартістю (у разі проведення переоцінки майна).
            При списанні майна, що було в експлуатації і на яке нараховано знос, у документах поряд з його первісною (відновлювальною) вартістю вказується сума нарахованого зносу.
            16. Розбирання та демонтаж або знищення майна, яке втратило своє експлуатаційне призначення або стало непридатним, проводяться тільки після затвердження у встановленому порядку акта про списання. Демонтаж, розбирання та списання з балансу майна, відповідно до цього Положення, здійснюється безпосередньо установою, на балансі якої обліковується це майно.
             17. Усі деталі, вузли і агрегати розібраного та демонтованого майна, які придатні для ремонту іншого майна, а також матеріали, отримані від його ліквідації, оприбутковуються на відповідних субрахунках бухгалтерського обліку, а непридатні деталі та матеріали оприбутковуються як інші матеріали і підлягають обов`язковій здачі установі, що займається збором такої сировини.
            Обов`язковій здачі підлягають деталі та вузли, виготовлені із кольорових металів, які не використовуються в даній установі для ремонту машин, інструментів, приладів, обладнання тощо.
           18. Вилучені після демонтажу та розбирання майна вузли, деталі, матеріали та агрегати, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, підлягають здачі суб`єктам господарювання, що займаються збиранням та первинною обробкою брухту і відходів дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння на підставі ліцензій, одержаних відповідно до вимог Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”.
           Забороняється знищувати, викидати, здавати в лом майно, що містить дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без попереднього вилучення і одночасного оприбуткування цінних деталей.
           19. Посадові особи, які не вжили необхідних заходів для належного забезпечення утримання та збереження майна, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
            Відшкодування сум збитків здійснюється відповідно до Закону України “Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей” та Постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.96 №116 “Про затвердження Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей”.
            20. Установи, яким надано дозвіл на списання матеріальних цінностей згідно з цим Положенням, зобов’язані письмово у місячний термін повідомити про списання відділ управління комунальним майном районної ради.
             Керівники установ є відповідальними за дотримання порядку списання майна.
               Cекретар міської ради   М.ГАВІНСЬКА


Аналіз регуляторного впливу
проекту регуляторного акту - рішення  Ходорівської міської ради
    1. Визначення і аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.
     Даний регуляторний акт розроблений з метою встановлення єдиних вимог до порядку списання основних засобів (рухомого та нерухомого майна), що перебуває на балансі підприємств, закладів, установ і належить до спільної комунальної власності територіальної громади Ходорівської міської ради.
      2. Цілі державного регулювання
      Цілями регуляторного акту є:
- введення в дію єдиного «Положення про порядок списання майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади»;
- списання застарілої оргтехніки, медичного обладнання строк експлуатації яких закінчився;
- списання будівель, споруд, що підлягають знесенню у зв’язку з будівництвом нових об’єктів, та такі, що зруйновані і не підлягають відновленню.
   3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу.
     Рішення підготовлено з метою реалізації повноважень міської ради як власника комунального майна, які визначені у ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
    4. Механізм реалізації мети
     Списання майна здійснюється суб’єктом господарювання, на балансі якого воно перебуває, на підставі прийнятого органом управління (Ходорівської міської ради) рішення про надання згоди на його списання.
  5. Обгрунтування можливості досягнення поставлених цілей у разі затвердження запропонованого регуляторного акта і оцінки можливості проведення і виконання вимог регуляторного акта.
   Застосування Положення дозволить ефективніше здійснювати фінансово-господарську діяльність суб’єктам господарювання, майно яких належить до спільної комунальної власності Ходорівської територіальної громади .
      6. Визначення очікуваних результатів ухвалення запропонованого регуляторного акта
Введення в дію Положення дасть можливість заощадити кошти комунальним підприємствам, на балансі яких перебуває рухоме майно (автотранспорт), термін експлуатації якого закінчився, а подальше використання якого є збитковим.
     7. Обгрунтування запропонованого терміну дії регуляторного акта
Строк дії регуляторного акта необмежений, зміни та доповнення вноситимуться в разі потреби та у разі внесення змін до чинного законодавства.
     8. Визначення показників результативності регуляторного акта
   Зменшення видатків господарюючих суб’єктів  комунальної власності на утримання неліквідного майна.
    9. Визначення способів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта.
    Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися:
- керівником підприємства, закладу, установи, майно якої належить до спільної комунальної власності Ходорівської  територіальної  громади;
- Ходорівською міською радою.
Примітка:
  Дія цього Положення не поширюється на майно, порядок списання якого визначається окремими законами (об’єкти житлового фонду, об’єкти цивільної оборони), цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурні підрозділи тощо.
Секретар ради  М.Гавінська


Кабмін схвалив проект закону
про внесення змін до Трудового кодексу
Згідно з цим законом українці втрачають право на оплачувану відпустку на час здачі сесії у вишах при отриманні другої вищої освіти - право на оплачувану навчальну відпустку можна буде отримати лише у разі наявності направлення на навчання роботодавцем. В усіх інших випадках для здачі сесії навчальну відпустку передбачається надавати тільки без збереження зарплати.
Схвалені Кабміном зміни продовжують період неоплачуваних відпусток, у які адміністрація може відправляти працівників у разі простою підприємств.
КМУ також затвердив новий проект закону, який встановлює правила нарахування грошової компенсації за невикористану відпустку для чиновників.

Змінено порядок оформлення та обміну паспортів
З 1 листопада набуває чинності постанова Кабінету Міністрів України № 745, якою затверджено новий Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, згідно з якою передбачається запровадження з 1 січня 2016 року оформлення і видачі паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше.
 З 1 листопада 2016 року:
- оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм громадянам України здійснюється відповідно до нового Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України;
- припиняється прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія. Однак оформлений та виданий до 1 листопада паспорт громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, є чинним протягом строку, на який його було видано. Тому обмінювати такі паспорти не обов'язково.
Новий порядок визначає, що паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку, — на кожні 10 років. Оформлення, у тому числі замість втраченого або викраденого, обмін та видача паспорта здійснюються особі, яка досягла 14-річного віку - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто.
Документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта подаються до центрів надання адміністративних послуг, державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, і його відокремлених підрозділів, територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС. До територіального органу ДМС документи подаються лише в разі оформлення замість втраченого або викраденого, обміну паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру.
Нові паспорти у формі ID-картки міститимуть таку інформацію: назва держави; назва документа; ім’я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в Реєстрі; номер документа; дата закінчення строку дії документа; дата видачі документа; найменування територіального органу або територіального підрозділу ДМС, що здійснив оформлення паспорта (код); реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття. У разі наявності повідомлення про відмову у відповідному полі проставляється слово “відмова”. У разі відсутності інформації відповідне поле не заповнюється; місце народження; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи.


Рішення виконавчого комітету
        25 жовтня відбулося засідання виконавчого комітету Ходорівської ОТГ, на якому розглядались заяви, звернення громадян, установ, організацій і були прийняті рішення:
·         Зарахувати гр. Андрешківа В.С., жителя с.Бортники, вул. І. Франка, 25, на квартирний облік першочергового забезпечення, як учасника бойових дій.
·         Затвердити особовий склад добровільної пожежної дружини с.Вибранівка. Виконкому Ходорівської міської ради передбачити кошти для забезпечення необхідним інвентарем добровільні пожежні дружини (ДПД).
·         Дозволити відкрити окремий номер для встановлення приладів обліку спожитого газу, використаної електроенергії та інших комунальних послуг на половину житлового будинку та присвоїти йому поштову адресу – будинок № 1«а», пл.Свободи, с.Отиневичі (Іванів О.І.).
·         Закріпити за Закорчемною М.С. житлове приміщення - трьохкімнатну квартиру №1 на вул.Франка,60 в с.Сугрів. КП «Ходорівське УКГ» видати ордер на дану квартиру.
·         Внести зміни в адресу об’єкту нерухомого майна (земельної ділянки): із вул. Шевченка, 11 на вул. Шевченка, 10 в с.Жирова (Климкович М.К.).
·         Створити опікунську раду при виконавчому комітеті Ходорівської міської ради у складі: Мельник О.В. (голова), Носик М.І. (заступник), Баковська І.І. (серкетар), члени опікунської ради: Калинець М.П., Сомик Н.В., Левенець Г.О., Жигало В.С., Макогін Н.П., Чорний Р.М., о.М.Прунак. Затвердити Положення про опікунську раду при виконавчому комітеті Ходорівської міської ради.
·         Присвоїти поштову адресу:
-          новозбудованому житловому будинку - будинок №8, вул. Молодіжна, с. Загірочко (Карачевський І.Г.);
-           новозбудованому житловому будинку та господарським спорудам – будинок № 110, вул. Зарічна, с.Вибранівка (Корж М.Я.);
-           житловому будинку – будинок № 2, вул. Нова, с. Дуліби (Мінурка О.А.);
-           незавершеному будівництву холодильного комплексу для зберігання фруктів – будинок № 3, вул. Січових Стрільців, с.Вербиця (ТОВ «Сади Галичини»).
А.Батирняк, заступник міського голови


Ходорівська об’єднана громада
       Отиневицький старостат (колишня Отиневицька сільська рада) об’єднує три населені пункти – Отиневичі, Дуліби, Городищенське з центром у селі Отиневичі і займає площу 3283 га (в т.ч, в межах населених пунктів – 469,04 га, за межами  – 2813,96 га).
        Староста – Степан Степанович Грицило.
     Перша згадка про Отиневичі датується 1515 роком. У селі проживають 695 чоловік. Усі об’єкти соціально-культурного життя села – школа, Народний дім, адміністративні приміщення, ФАП, об’єднані в один комплекс. У триступеневій школі, яку очолює Н.П.Коритовська, навчаються 75 учнів. У навчальному закладі є бібліотека, актовий і спортивний зали, комп’ютерний клас, історико-краєзнавчий музей. У школі, прийнятій в експлуатацію у 1986році, запроектований басейн, будівництво якого незавершене до сьогодні. 

     Греко-католицьку громаду Отиневич об»єднує дерев'яна церква Воздвиження Чесного Хреста (1896), якій 120 років. 
        В Отиневичах є водогін. Ним користуються всього лише 50 абонентів (в основному люди, що проживають у службових будинках). 
    Село Дуліби – одне з найбільших у Ходоріській ОТГ. Перша згадка про село датується 4 червням 1464 року. Дерев’яна церква св. Архистратига Михаїла збудована початку минулого століття (1906).
     У Дулібах проживають 1013 жителів. У двоступеневій школі навчається більше дітей, ніж в Отиневицькій середній – 92. Навчальний заклад розташований у двох корпусах, та все ж приміщень не вистачає. Тільки завершення будівництва нової школи-довгобуду (20% готовності), що розташована на території навчального закладу, допомогло би вирішити всі питання.
      Відремонтований Народний дім Дуліб розташований у центрі села в одному приміщенні з бібліотекою. ФАП планують перевести в окреме приміщення, оскільки медична установа працює в орендованій будівлі.
     В Отиневичах і Дулібах є прекрасно обладнані стадіони. Дулібська футбольна дружина посідає чільні місця у футбольному чемпіонаті Ходорівщини. 
    Населення Городищенського становить 421 чоловік. У затишній одноступеневій школі (початковій), збудованій у 1908-1909 роках, навчається лише 11 дітей. Народний дім, бібліотека розміщені в одній будівлі, яка потребує капітального ремонту. Дерев'яна церква св.Архистратига Михайла збудована у 1888 році.
          Села неосвітлені, відчувають проблему у воді, вивезенні сміття, ремонті доріг.
     Вербицький старостат (колишня Вербицька сільська рада), об’єднує чотири населені пункти: Вербиця, Вовчатичі, Садки, Сугрів з центром у селі Вербиця, займає площу 2806,78 га, в тому числі: в межах населених пунктів - 733,58 га, за межами – 2073,2 га, у яких проживає 2035 населення. Межує з Ходорівською міською радою.
    Староста Юрій Степанович Добуш має великий досвід роботи в органах місцевого самоврядування.
       Найбільш населеним у Вербицькому старостаті є село Вовчатичі - у ньому проживають 1006 жителів. У Вовчатицькій двоступеневій школі, яку очолює Неля Степанівна Добуш – депутат Ходорівської об’єднаної громади, навчаються 80 учнів. У селі працює фельдшерсько-акушерський пункт, Народний дім бібліотека. Футбольна команда Вовчатич у цьому сезоні стала чемпіоном Ходорівщини. Окрасою й духовним осередком Вовчатич  є храм Покрови Пресвятої Богородиці.
      У Вербиці проживає 336 чоловік У двоступеневій (дев»ятирічці) школі навчається 26 учнів. У селі є фельдшерсько-акушерський пункт, Народний дім, бібліотека. У дерев'яній церкві святого Архистратига Михаїла (1850р., пам'ятка архітектури) зберігається Вербицька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці, яка вперше прославилася влітку 1846 р. Папа Римський Пій ІХ уділив церкві Святого архангела Михаїла право повного відпусту на празник Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці.
      Населення Сугрова складає 405 чоловік. У двоступеневій аварійній школі навчається 35 дитина. Народний вокальний жіночий ансамбль «Горлиця» місцевого народного дому (кер. Б.Катола) відомий далеко за межами населеного пункту.
      Парафіяни храму Чесного і Животворящого Хреста с. Сугрів у 2010 році відсвяткували 110-ліття храму.
     Село Садки налічує 288 жителів. Славиться населений пункт джерельною водою, якою у недалекому майбутньому планують забезпечити не тільки жителів Вербицького старостату, а й Ходорова. Жіночий ансамбль «Забава» Садківського Народного дому користується великою популярністю серед жителів Ходорівщини. Греко-католицьку громаду села об’єднує церква Святого Пророка Іллі.
     Війна на Сході, так зване АТО, болем втрат відгукнулась у серцях мешканців Вербицької громади. Серед 18 чоловік, учасників АТО, М.Підгайний, 1978рн.– без вісти пропалий, у липні цього року помер учасник бойових дій М.Роговський, 1968рн. Сільська рада допомагає АТОвцям та їх сім’ям, зокрема кожному з них виділили по 5-6 тисяч гривень.
      Проблеми Вербицького старостату такі ж, як в інших – ремонт дороги, водопостачання, освітлення сіл (вуличне освітлення є тільки у Вовчатичах), вивіз сміття, відновлення об’єктів соцкультпобуту. Водночас, жителі Вовчатич страждають від підтоплення садиб під час повеней у зв’язку із замуленням русла річки Луг.
       Основною бідою сільський староста Ю.С.Добуш вважає не економічну проблему, а складну демографічну ситуацію - навіть у найбільш населеному селі Вовчатичі продається понад двадцять будинків. У Вербиці ледь не закрили школу, ситуацію врятувала «золота» 26 дитина.
    Навіть у такій складній ситуації, на думку Юрія Степановича, не варто опускати руки: «Головне - правильно сформувати бюджет. На території сільської ради облікований кожен ар землі, залучено інвесторів - підприємства «Сади Галичини», «Галичекофрукт», «Вінал Агро», ТзОВ «Сагайдачний», що дає змогу наповнювати місцевий бюджет і скеровувати ці кошти на вирішення соціально-побутових проблем, зокрема – завершується перекриття Народного дому у с.Вовчатичі, прокладається водогін у с.Вербиця, виготовлено проекти освітлення сіл Вербиця, Садки, Сугрів та ін.
М.Краївська


Стратегію розвитку громади творять люди, які в ній проживають
        2 листопада у Палаці культури міста Ходорова відбулася друга стратегічна сесія із розробки «Стратегії сталого розвитку Ходорівської об’єднаної територіальної громади» на період до 2025 року. У роботі сесії взяли участь: експерт із стратегічного планування ГО «Аналітичний центр «Експерт-груп» Андріан Фітьо, сільські старости, депутати, представники влади, громадських організацій, тобто небайдужі люди, які зацікавлені у розвитку Ходорівської ОТГ.


    Учасники сесії працювали у групах над SWOT-аналізом локального розвитку територій - визначали сильні та слабкі сторони, можливості та загрози кожного населеного пункту Ходорівської ОТГ.
    Ефективний розвиток спроможної самодостатньої Ходорівської об’єднаної громади залежить від кожного її жителя, тому особливо важливо, щоб якнайбільше людей взяли участь у плануванні стратегії розвитку Ходорівщини.
Я.Костур,
координатор розробки Стратегії сталого розвитку Ходорівської ОТГ


Школярів Ходорівщини навчають планувати майбутнє свого краю
Наприкінці жовтня у школах Ходорівщини - Ходорівській ЗОШ 1-111ст.№3 та Бортниківській ЗОШ 1-111ст. відбулись зустрічі школярів з працівниками відділу молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.
Організатори зустрічі - департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, Львівський обласний молодіжний центр, ЛОО Спілки Української молоді в Україні та Український Католицький Університет, ставили собі за мету - залучити молодь до співпраці із структурними підрозділами місцевих органів влади, а в подальшому – до  реалізації спільних ініціатив.

Працівники відділу молодіжної політики ознайомили учнів із можливостями та перспективами проекту, провели цікаві ігри та поділилися успішним досвідом реалізованих проектів.
Тема зустрічі - "Львівщина починається з тебе", дуже сподобалась школярам. Вони активно виконували завдання та розповідали про проекти, які хотіли б реалізувати. Найактивніші учасники отримали від організаторів у подарунок книги.
У планах організаторів – зустрічі із школярами Піддністрянського НВК та Отиневицької ЗОШ 1-111 ст. на початку листопада цього року.
    О.Мельник, заступник міського голови 


Українські університети у числі кращих
У рейтинг кращих світових університетів 2016-2017 років, складений Quacquarelli Symonds (QS), увійшли шість українських вишів: Харківський національний університет імені Каразіна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського, Донецький національний університет, Харківський політехнічний інститут і Сумський державний університет.
Слід відзначити, що торішній лідер серед українських вишів - КНУ ім. Тараса Шевченка, опустився в рейтингу на десять позицій. Його місце зайняв ХНУ ім. Василя Каразіна, піднявшись відразу на 120 позицій. Однак українські(431-440 позиції) «дивляться у спину» Томському університету, який 377.
У рейтингу перші три рядки посідають Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет і Гарвард. Загалом до рейтингу увійшли 916 навчальних закладів з 80 країн.
У травні повідомлялося, що Україна опинилася на 45-му місці серед країн з найкращою системою вищої освіти,  за результатами світового рейтингу QS Higher Education System Strength Rankings 2016. Загалом до переліку потрапили 50 країн.


З Україною в серці
      30 жовтня у селах Отиневицького старостату Дулібах й Отиневичах, у рамках культурно-мистецького обміну відбулися концерти митців Ходорівського Палацу культури «З Україною в серці», присвячені 25 річниці Незалежності України.
Незважаючи на холод і незначну кількість глядачів, ті, що прийшли, отримали неабияку насолоду від спілкування «з його величністю мистецтвом». Народні самодіяльні колективи Палацу культури Ходорова - ансамбль танцю «Наддністрянка» (худ.кер. – заслужений працівник культури України Ю.Коцовська), дівочий вокальний ансамбль «Ромашка» (кер.О.Мельник), гурт троїстих музик «Візерунки» (кер. Т.Качор), аматори художньої самодіяльності О.Сохан, П.Андрушків, виклалися повністю, продемонструвавши свій професіоналізм і високу виконавську майстерність.
      Програма концерту, який вела директор Центру дитячої та юнацької творчості міста Ходорова С.Ленишин, була яскравою і насиченою – танці «Наддністрянки» чергувались із ліричними мелодіями «Ромашки» та П.Андрушківа, музичними композиціями «Візерунків», проникливо звучали поетичні рядки у виконанні О.Сохан.
Хореографічна композиція «Ми з України», танці «Гуцулка», «Галицький весільний» у виконанні народного ансамблю танцю «Наддністрянка» вразили глядачів точністю рухів, оригінальністю постановки, колоритністю костюмів.
Учасники дівочого вокального колективу «Ромашка» полонили слухачів задушевністю виконання пісень «Сиджу я край віконечка», «Тиха вода», «Ой, там у полі, при дорозі» та ін. Глядачі не шкодували для них оплесків.

Виступ улюбленців публіки - гурту троїстих музик «Візерунки», як завжди, супроводжувався вигуками «Браво!» Святковий, піднесений настрій дарував присутнім П.Андрушків у мелодіях «Срібні хвилі Дністра»(на сл.Г.Охоцької), «Співай мені, співай». Піднесено й патріотично звучала поезія «Мрія про Україну», не одного заставила задуматися гумореска «Роз’їхались українці» у виконанні О.Сохан.
Слова вдячності і щире захоплення майстерністю аматорів художньої самодіяльності Ходорівського палацу культури висловили керівники Народних домів сіл Отиневичі і Дуліби.
М.Краївська


«Я чув, що світ прекрасний», - сказав сліпий.
«Здається», - відповів зрячий…
Серед тих, хто прославився своїми видатними досягненнями у науці, мистецтві, літературі та інших областях культури, було багато незрячих людей. Пройшли століття, перш ніж до них почали ставитися без зневаги. Зараз на земній кулі більше ста мільйонів людей мають проблеми із зором, їх кількість неухильно росте. Міжнародний день сліпих, який почали відзначати 13 листопада 1984 року - нагадування про те, що серед нас є люди, які не бачать всіх барв навколишнього світу і потребують уваги і розуміння.
Свято приурочили до дня народження відомого педагога Валентина Гаюї (1745 рн). Ще в молодості він перейнявся проблемами сліпих і глухонімих людей. Саме В.Гаюї спонукав незрячих людей займатися писемністю, зробивши у цій області перші кроки вперед - у 1784 році у Парижі на свої особисті кошти у власному будинку відкрив для сліпих дітей першу в світі школу «Майстерня трудящих сліпих», створив при ній друкарню, у якій видав перші на Землі книги для сліпих, надруковані «унціалом» - рельєфно-лінійним шрифтом. До появи шеститочкового шрифту Брайля (1824р.) незрячі люди навчалися по цих книгах.
28 жовтня у районному Будинку культури відбулося відзначення Міжнародного дня сліпих «Біла тростина». У заході взяли участь інваліди І-ІІ групи району, в т.ч. – представники Ходорівської громади. Заступник голови Ходорівської ОТГ О.Мельник висловила подяку людям з вадами зору за їх згуртованість і вміння радіти життю у непростих життєвих обставинах. Голова правління Стрийської міжнародної організації Українського товариства сліпих З.Бісик подякував представникам влади за підтримку і фінансову допомогу. Активістів УТОС нагородили грамотами, серед них і ходорівчан - Г.Григорчук та В.Строгого. Варто зазначити, що у Ходорові є 13 інвалідів по зору, яким міська влада неодноразово надає матеріальну допомогу.
Захід «Біла тростина» мав на меті привернути увагу до проблем сліпих і слабозорих громадян, сприяти поліпшенню їх способу життя, а також донести до незрячих: хоч втрата або погіршення зору є великою проблемою - не потрібно впадати у відчай. Серед сліпих - багато видатних спортсменів, співаків, музикантів: художники Джон Брамлитт і Ешреф Арманан створити такі яскраві полотна, якими люди захоплюються, як і роботами скульптора Поліна Горенштейн - її портрети разюче схожі на оригінали.
Варто пам’ятати – сліпота думки набагато гірша, ніж сліпота очей, і зрячі іноді бувають сліпими - все залежить від того, яке серце у кожного з нас.
Я.Мочарська


Хочеться жити, добро творити, людей любити…
18 жовтня відбулася знакова подія у культурно-просвітницькому житті Ходорівської громади - презентація монументальної праці «При дорозі жито» поета, драматурга, публіциста, художника, скульптора, краєзнавця, патріота, «людини-легенди» Степана Івановича Крегенбільда. Дійство проходило у приміщенні бібліотеки села Бортники. Напевно саме тому у читальному залі найбільш чисельно були представлені працівники бібліотек.
          Фундаментальна праця «При дорозі жито», що налічує майже вісімсот сторінок, містить сім розділів поезії, окремо виділені «Мелодрами» (драматичні твори), «Публіцистика», «Різне», «Оповіді», «Новели» і «Посвячення друзів». Тонка, філософська, поезія наповнює читача життєвою силою, драма грунтується на основі пережитого й переосмиленого самим автором, глибока за змістом і сутністю публіцистика спонукає до «пізнання істини існуючого життя на землі». Чарівна палітра почуттів любові до рідного краю, найрідніших у світі людей – мами, дитини, звеличення генія Шевченка і Франка, патріотизм і самопожертва лицарів минувшини і сьогодення, чорні хрести голодомору й Чорнобиля, смуток швидкоплинності людського життя й непереборне прагнення жити, «як би там не було» - є лейтмотивом книги «При дорозі жито».


        Співець прекрасного, величного, піднесеного надихає читача віднайти поживу для розуму, закликає замислитися над сенсом буття, проаналізувати власні чесноти і вади, поринути у філософські роздуми. У «Передслів»ї» автор висловлює надію, що «сила духу запропонованих творів роздмухає у читача тягу до правди і світлої мети».
      Староста О.М.Гурдя, грунтовно аналізуючи кожен розділ книги «При дорозі жито», що охоплює майже весь творчий доробок митця, наголосила, що автор – людина всебічно обдарована. Він створив шкільний історико-краєзнавчий музей, картинну галерею із своїх живописних полотен, які з великим успіхом виставлялися у музеях Львова, Стрия, Жидачева, Народному домі Ходорова. С.Крегенбільд - «Людина 2003 року» (обраний серед 12 претендентів - опитування проводилось у 60 населених пунктах).


     Зворушений автор скупо розповідав про себе. Народився 1929 року у селі Бортники у багатодітній родині. Закінчив вісім класів польської школи. Пережив три окупації, два голодомори. Служив чотири роки в армії. Важко хворів – запалення легень, що перейшло у туберкульоз (фаза розпаду легень), переніс дві складні операції. У 28 років став на ноги, у 29 – завів сім’ю, у 30 - закінчив середню школу (згодом самотужки здобув дві вищі освіти - вчиться до сьогодні: «чим більше вчуся, тим більше відчуваю брак знань»). Працював і на будівництві, і в театрі, і в науково-дослідному інституті. У 61 рік його сім’я розпалася – Степан Іванович відмовився покидати Батьківщину. Важка хвороба і пережите здавалося б зламали його – повернувся до Бортник… помирати, та рідна земля зцілила, наповнила прагненням жити, творити – відчув, що може щось зробити для свого краю, бо має знання, досвід, які повинен передати іншим.
      Степан Іванович з глибокою шаною називав прізвища людей, котрі його підтримували морально, давали наснагу до творчості. Це – Л.Дзендровський, М.Турченяк, П.Степанюк, Я.Точ, З.Тимофтевич, О.Снігура, Р.Лубківський, Л.Гриневич, О.Думанська та ін. Зізнався, що черпає наснагу від людей, бо працює для них, переконаний: «Заради зиску не варто працювати». Він не належить до жодної парті, вірить тільки в єдиного Бога. Зараз працює над невеликою за обсягом книгою (всього лише 10 сторінок) – «книгою всього мого життя», як стверджує автор.
     Натхненно і проникливо звучали твори С.Крегенбільда у виконанні учнів Бортниківської школи. Пісня «Синя даль» на слова С.Крегенбільда (музика Б.Мосія) у виконанні О.Адамської полонила серця присутніх. Віршованими побажаннями вітали Степана Івановича товариші по духу – поетеси Я.Дилин, В.Пастух, В.Запотович.
    З.Й.Тимофтевич, керівник відділу культури і туризму РДА, наголосив, що С.І.Крегенбільд наділений різнобічними талантами, ясним проникливим розумом, бажанням зрозуміти сутність людини у всесвіті. З його легкої руки були створені історико-краєзнавчі музеї не тільки у Бортниках, а й у школах Ходорова, Піддністрян, Юшковець та ін.
    Степан Іванович Крегенбільд – людина багатогранна й неординарна. Його творчість глибинно філософська, правдива, сповнена любові до рідного краю, його працьовитих людей.  Живописні полотна "говорять "барвами минулого, сьогодення і майбутнього. Палкий патріот з багатим життєвим досвідом С.І.Крегенбільд є гордістю Ходорівського краю.
М.Краївська


Жителька села Городище відзначила столітній ювілей
Столітня бабуся
      27 жовтня відсвяткувала столітній ювілей жителька села Городище Ганна Григорівна Лушпак. Нелегке життя, сповнене гіркоти втрат, важкої фізичної праці, випало на долю ювілярки. У 13 років залишилась сиротою – мама померла 34-річною. Жили бідненько - троє братів і батько, який працював на колії (залізниці). Другою мамою для Ганни стала батькова сестра. Саме у неї просила поради, ділилася своїми дівочими секретами.
        Пані Стефа Балук, дочка довгожительки, розповідає сімейну легенду: «Якось перед Паскою мама разом зі своїм батьком, моїм дідом, працювала на полі. Задзвонили дзвони у церкві, закликаючи людей на маївку. Мама розплакалась – незабаром Великдень, а вона навіть не має в що одягнутися, щоб піти до церкви. І тут під лопатою щось дзенькнуло. Коли придивилися – то були кілька злотих. На ті гроші дівчинка разом з тіткою купили у четвер на базарі в Ходорові матеріал і коралики, пошили горсек, що став сімейною реліквією: у ньому виступали, ходили запрошувати на весілля не тільки ювілярка, а й її дочки і внучки».
     Працьовиту дівчину-сироту вподобав сусідський хлопець Михайло, незабаром вони побралися. Народили і виховали четверо дочок (наймолодша померла молодою), які подарували їм 6 внуків, 7 правнуків, 6 праправнуків (наймолодшій Софійці – два рочки).
        Ганна Григорівна почала працювати у 14 років: спочатку з батьком і трьома братами, потім - у радгоспі ланковою, вела домашнє господарство, чим могла допомагала дітям, внукам правнукам.
       З віком стан її здоров’я погіршився – не слухають ноги, погано бачить і чує, однак пам'ять має прекрасну. Хоч понад п'ятнадцять років не виходить з хати, сама себе обходить: вранці встає, сама вмивається, одягається, мовить молитву. Вона помаленьку пересувається по кімнаті, не вживає жодних ліків.
      Все життя прожила з Богом. Кожен день починає з молитви - незважаючи на вік, добре пам’ятає молебні, акафісти, Службу Божу, співає багато старовинних народних пісень. Живе у своїй хатині. Їй допомагає дочка Марія разом із зятем Богданом, яка після виходу на пенсію повернулась зі Львова додому, щоб доглядати за старенькою мамою, побудувала поруч хату. Часто навідують маму  дочки Стефа і Катруся.
     У день ювілею до Г.Г.Лушпак з теплими словами вітань, квітами і подарунками завітали сільський староста О.Пивовар, заступник голови Ходорівської ОТГ О.Мельник, представники районної влади - І.Лалак, Л.Рагусевич, С.Самсовнова.
Вітаючи довгожительку, О.Мельник повідомила, що виконком Ходорівської міської ради прийняв рішення про виділення столітній жінці п’яти тисяч гривень.
     Ганна Григорівна щиро раділа гостям, співала їм народних пісень, бажала добра, радості, здоров’я, Божого благословення.
М.Краївська


Освячення духовної святині
«Пресвята Богородиця, під якої чесним і чудесним Покровом всі ми, як діти під охороною Матері, перебуваємо і в бідах та нуждах наших під її Покров прибігаємо, була і є цим непорушним пристанищем, знаменом і запорукою єдности нашої української християнської родини»
(Пастирське послання Блаженнішого Святослава
з нагоди відновлення Акту посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці).
 30 жовтня цього року ходорівчани отримали заступництво Пресвятої Богородиці – у сквері, що біля храму святих Безсрібників і Чудотворців Косми і Дам»яна, освятили капличку Пресвятої Богородиці. Святе місце своїм коштом відновив й упорядкував житель міста Ходорова В.Хомин.
Священики - декан Ходорівський УГКЦ о.Мар»ян Черепанич та о.Микола Прунак, відправили молебень і здійснили чин освячення. Присутні звернулися до Богородиці з молитвою за здоров’я жертводавця, його родину, просили у Матері Божої миру, взаєморозуміння, добра і спокою в Україні.
Отець Мар’ян Черепанич наголосив, що ця капличка при дорозі – місце зустрічі з Богом, духовного примирення, любові один до одного, адже Господь завжди у серцях тих, хто до нього прибігає.
       Отець Микола Прунак вважає, що ця подія стане пам’ятною не для одного покоління ходорівчан, адже Мати Божа стоятиме не, як прикраса, а як помічниця та опікунка для всіх, хто до неї звертатиметься.
Голова Ходорівської ОТГ О.Коцовський подякував ініціатору відновлення і жертводавцю В.Хомину та його родині, побажав всім миру, щастя та злагоди і висловив впевненість, що кожен, хто проходитиме повз це намолене місце, зупиниться, перехреститься на знак великої поваги до Божої Матері, фігуру якої не вдалося знищити навіть безбожницькому радянському режиму.
Капличка Пресвятої Богородиці нагадуватиме всім нам про повсякчасну присутність Бога на землі, котрий завжди прийде на допомогу, зміцнює віру, дає надію.
М.Краївська


Час згадати історію
      25 жовтня ходорівські школярі у міському Палаці культури переглянули фільм «Хроніка Української Повстанської Армії 1942-954рр.». Діти та вчителі були приємно вражені чаюванням, яке передувало показу фільму. Звичайно, дрібничка, але хороші емоції та позитивний настрій залишились на весь день. Лідер УГА Тарас Чолій розповів про ідею створення та реалізацію творчого задуму авторів цього фільму. Присутні вшанували пам'ять воїнів УПА хвилиною мовчання, потім, усі, як один, заспівали Державний Гімн України.
      Після цього присутні мали можливість переглянути фільм, у якому йшлося про історію створення та діяльність УПА у 1942-1954рр. Вразило, що події у фільмі подаються через призму свідчень тридцяти чотирьох очевидців та безпосередніх учасників подій. Цікавий той факт, що творці стрічки запропонували глядачам подивитись на український повстанський рух з точки зору «простих людей» - без пафосу, містифікацій та пропагандистських кліше. Усні історії відкривають сучасникам інший погляд на природу боротьби УПА, дають змогу відчути атмосферу та дух епохи, зануритися у вир бурхливих подій.
        Сподіваюсь, під час перегляду фільму у всіх присутніх у залі з’явилось таке саме бажання, як і в мене - не допустити повторення такого звірства, яке чинив окупант на нашій землі. На мою думку, кожен повинен прикласти максимум зусиль для розбудови нової, незалежної та сильної України. Титанічні зусилля наших дідів і прадідів знаходять відголос і сьогодні. Хіба не схожа ситуація зараз? Чи Україна не переживає агресію ворога тепер? Минуле має здатність повторюватись, тому кожен з нас повинен зробити правильні висновки. УПА заклала цінності рідного слова та пісні, любові до рідної землі, традиції та культури. Ми не маємо права знищити надбання, на яких стоїть наша віра в Україну! Як казав максим Рильський: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Пам’ятаймо про це!
учень 11 класу 
Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1
Б.Іваськевич


ЦЕРКОВНИЙ ХОР НА ПРОЩІ У ЗАРВАНИЦІ
       23 жовтня церковний хор парафії святих Чудотворців і Безсрібників Косми і Дам»яна міста Ходорова відвідав духовну греко-католицьку святиню у Зарваниці.
     Прочани побували у сільському храмі Пресвятої Трійці та Пресвятої Покрови (1754): помолилися біля Чудотворного образу Матері Божої Зарваницької, отримали повний відпуст (за умови щирої сповіді і причастя), взяли участь у Святій Літургії, яку прикрасили своїм професійним співом. Усі присутні були зачаровані прекрасним, витонченим звучанням молитов у виконанні ходорівчан.
        Згодом віряни відвідали Маріїнський духовний центр Зарваниця - напились цілющої води із джерела, де майже тисячу років тому з»явилася Богородиця, помолилися у храмі Зарваницької Божої Матері, пройшли стежками Христових страстей на Хресній Дорозі, яка пролягла серед мальовничого лісу, відвідали пречудову дерев’яну церковцю монахів-студитів Різдва Пресвятої Богородиці, віддали шану світлій пам’яті о.В.Поточняка.
        Неймовірна краса святого місця, золоті бані, від котрих годі очі відвести, надихали прочан на щиру молитву, вселяли у їх серця умиротворення і душевний спокій.
     Трохи втомлені, але сповнені енергії і духовного піднесення, вирушили додому. Всю зворотну дорогу невтомні прочани співали - все було якось особливо піднесено, патріотично і весело, напевно, під впливом отриманих Божих Ласк у благодатному святому місці.
М.Краївська


На Зарічній «виріс» новий дитячий майданчик
Малим «чомучкам» потрібно місце для зустрічей – це чудово розуміє керівництво міста, тому продовжує роботу з розвитку вуличної дитячої інфраструктури. Завдяки ініціативі, наполегливості та підтримці керівництва Ходорівської ОТГ, підприємцю А.Василенко (виконавцю робіт) на вулиці Зарічній дітям є де гратися.
Дитячий ігровий майданчик вдалося облаштувати досить швидко, і сьогодні наймолодші жителі вулиці Зарічної веселяться досхочу. Нова пісочниця, спускова гірка, гойдалки, турніки – все для задоволення маленьких та допитливих ходорівчан. Подбали і про зовнішній вигляд майданчика – пофарбували всі елементи ігрової зони різними кольорами. Жителі вулиці Зарічної та батьки малюків щиро вдячні місцевій владі за такий подарунок.
У дворі вже чути, як лунає дитячий сміх цілої ватаги малюків, і це все неподалік їх домівок. Оскільки у дитячого майданчика важлива соціальна функція – знайомити та розважати дітей дошкільного віку, тому прохання до дорослих – доглядайте за ним та підтримуйте порядок і чистоту.
Жителі вулиці Зарічна


Вже осінь прийшла в наш садок
Яскраві, як барвиста осінь, відбулися свята у дитячому садочку «Ромашка» міста Ходорова наприкінці жовтня. Кожна група підготувала цікаві, розважальні дійства. Вихователі та музичний керівник продемонстрували свою майстерність у підготовці дітей, зуміли створити дружню атмосферу. Вихованці старанно виконували ролі в інсценізаціях, показуючи присутнім свої здібності і таланти, емоційно підтримували героїв, співали пісеньки та танцювали з кленовими листочками, прославляючи осінь за її красу та  щедрі врожаї.



Завітала до дітей і сама винуватиця свята – красуня Осінь зі своїми друзями-місяцями - Вереснем, Жовтнем, Листопадом, щедрими плодами, лісовими звірятами, у ролі яких майстерно перевтілювались малята. Вони розважали присутніх іграми та загадками, а на завершення Осінь почастувала усіх своїми дарами – яблучками та іншими смаколиками.
В осені віночок з листя,
Ще й калинове намисто,
І кружляє по стежинах
З гроном стиглим горобини,
За птахами в дальній вирій
Сипле листячко із гілля.
Свято пройшло у затишній дружній атмосфері, у прибраному в осінніх мотивах залі: плетені кошики з яблуками, вази з осінніми квітами, багряним листям клена. Діти і присутні отримали справжню насолоду від свята.
Осінь дарує нам різні фарби, безліч овочів і фруктів, а також досить мінливий настрій, який найбільш проявляється у дитячому віці. Працівники дитячого садку познайомили дошкільнят з рідною природою, навчили змальовувати у слові і пісні всі барви осінньої краси, чим забезпечили веселий настрій та яскраві емоції для дітей та їх батьків.
Ярина Мочарська

Цікаві факти про Україну
- Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою.
- Найдавніша відома ученим мапа і найстародавніше поселення (їм близько 14,5-15 тис. років) знайдені в Україні - у с. Межиріччя Рівненської області. Мапу вибито на кістці мамонта.
- З дванадцяти лавр світу 4 знаходяться в Україні (три православні та одна греко-католицька): Києво-Печерська, Почаївська, Свято-Успенська Святогірська (Донецька область) та Свято-Успенська Унівська (греко-католицька).
- Конструкторське бюро Антонова розробило літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія» для транспортування космічних кораблів.
- Першу гасову лампу винайшли 1853р. у Львові працівники аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатій Лукасевич та Ян Зех. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. На міжнародній виставці в Мюнхені винахід був відзначений спеціальною грамотою.
- Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень «Щедрик» записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells.
- Одна з найбільших пустель Європи - Олешківська розташована у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки), за 30 км на схід від Херсону.
- Україна входить до сімки передових виробників рослинної олії, картоплі, цукру та свинини.
- Армія УПА воювала на окупованій території майже двадцять років. Технології та методи українських вояків вивчають у світовій військовій практиці.
- Пам’ятники Тарасу Шевченку встановлені у 1200 місцях по всьому світові.
- Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.


У світі спорту

Турнір з кіокушинкай карате
        У середині жовтня у спорткомплексі Львівської політехніки, що у Стрийському парку, відбувся обласний турнір кіокушинкай карате, у якому взяли участь 300 спортсменів 2000-2009 року народження. Змагання проводились за круговою системою. Спершу виступали молодші, потім – старші каратисти. У кожній віковій групі відзначалися переможці.
      Ходорівську ДЮСШ представляла команда у складі 51 спортсмена під керівництвом семпая Степана Магарського. Наші каратисти вибороли 35 призових місць, в т.ч. - 7 перших, 11 других, 17 третіх місць. Переможцями змагань стали: М.Турчин (Бортники), Р.Яцущак, В.Терлак, А.Зелена (Ходорів), Т.Підскальний, Д.Гебра, М.Бабур (Жидачів), другі місця посіли: В.Химович (Загірочко), І.Беднарський (Грусятичі), О.Горзов (Вовчатичі), К.Озарко, Я.Шарабура, В.Лесюк, О.Романович, О.Леськів, О.Єлечко, Д.Найда (Жидачів), Р.Татарин (Туради), третіми були: С.Москаль (Бортники), А.Попко (Вовчатичі), Ю.Юрчак, Н.Братах, І.Труш, У.Федан, М.Костур, Лозинський, О.Цюняк, А.Гуменюк, М.Пастух (Ходорів), Н.Луців, С.Кухар, Б.Федоришин, С.Оріхівський, Є.Лішка, С.Генега (Жидачів).
  Всі спортсмени показали високий рівень підготовки. В.Терлак з Ходорова, М.Турчин з Бортник, Д.Гебра з Жидачева вже не вперше здобувають чемпіонське звання. Очевидно, що з кожним роком майстерність наших бійців росте, і вони стають прикладом для молодшого покоління.
      Цікавим є той факт, що представники Ходорівської ДЮСШ В.Терлак і В.Лесюк (обидва з Ходорова), провівши по три поєдинки, зустрілись у фінальному – четвертому, а Д.Гебра (Жидачів) і Р.Татарин (Туради) провели чотири поєдинки і зустрілись у п’ятому.


      Досвід таких змагань є дуже важливим для подальшого розвитку спортсменів. Юнаки та дівчата, переможці турніру, мають право брати участь в обласних змаганнях.
        Участь команди Ходорівської ДЮСШ в обласному турнірі з кіокушинкай карате відбулась за сприяння і фінансової підтримки Ходорівської міської ради.
В.Коник, директор Ходорівської ДЮСШ


Дмитро Ратич – п'ятий
23 жовтня у м.Жидачеві відбувся восьмий із десяти турнірів першості району з шахів - 16 спортсменів змагалися за круговою схемою у бліці (2 партії по 5 хвилин). Досить успішно виступив у цьому змаганні ходорівчанин Дмитро Ратич. Він фінішував п’ятим (20,5 очок із 30 можливих). Переможець - Іван Березовський (Чертіж, 23,5), на другому місці - Іван Гілецький (Любша, 22,5), на третьому - Ігор Пиріг (22,5), на четвертому - Андрій Кобрій (21,5 очок), обидва з Гніздичева.
Ходорівчанин Валерій Тягун сьомий – 17,5, Олег Гулей – одинадцятий, здобув 14 очок.


Успіх ходорівських ветеранів
14 жовтня у Моршині відбувся футбольний турнір серед команд-ветеранів, присвячений дню Захисника Вітчизни і річниці створення УПА. Згідно з умовами змагань, право взяти участь у них мали спортсмени віком від 40 років. Шість команд, розподілені на дві групи, змагались за круговою схемою в одне коло, після цього – стикові поєдинки.


У своїй групі наша команда перемогла суперників із Моршина (3:2, голи - Роман Дунько – 2, Іван Яш), Сколе (3:0, Любомир Юрчак) і фінішувала першою. На другому місці за кращою різницею м’ячів господарі – нічия зі Сколе (0:0).
У паралельній групі перед вели ветерани Угерська (Стрийський р-н) – перемоги над Чернівцями (4:0) і Дашавою (3:1), на другому місці – Чернівці, звитяга над Дашавою (2:0). У стиковому поєдинку за третє місце ветерани-господарі турніру перемогли (2:0) ровесників з Чернівців і завоювали «бронзу».
У вирішальній зустрічі Ходорів-Угерсько у другому таймі гравець нашої команди Петро Кутний забив гол, який став «золотим» (1:0). Команда Ходорова нагороджена кубком і грошовою премією, команди-призери – грамотами і грошовими нагородами.
Організовували поїздку команди-переможця підприємці Ярослав Бабій і Петро Юськів.
Вітаємо ходорівських футболістів-ветеранів із значним успіхом!


Чемпіон Ходорівщини – ФК «Вовчатичі»
23 жовтня фінішувало основне змагання футбольного сезону 2016 року – першість Ходорівщини з футболу. Як і очікувалося, фініш чемпіонату пройшов без сюрпризів. У двох останніх турах лідери здобули по дві перемоги: Вовчатичі у Старих Стрілищах (2:1) і вдома над Жировою (6:0), Бортники у Городищі (2:0) і вдома над Старими Стрілищами (3:0), Загірочко у Жирові (4:3) і вдома над Грусятичами (12:0).
Чемпіоном Ходорівщини з футболу 2016 року заслужено стала команда ФК «Вовчатичі», срібним призером - «Зоря» (Бортники), бронзовим - «Козак» (Загірочко). До речі, Бортники випередили Загірочко за результатами особистих зустрічей (0:1, 3:1).
Гостра боротьба розгорілась на фініші сезону і серед аутсайдерів. У передостанньому турі футболісти Чорного Острова зуміли зіграти в нічию (1:1) на полі основного конкурента у Грусятичах, в останньому перемогти вдома Кам’яне (3:0) і посісти рятівне 11 місце, випередивши колективи Городищенського і Грусятич.
У підсумковій таблиці першості Ходорівщини з футболу команди розмістились наступним чином: 1 місце – Вовчатичі (54 очки); 2 – Бортники (53); 3 – Загірочко (53); 4 – Бориничі (46); 5 – Кам’яне (45); 6 – Городище (38); 7 – Старі Стрілища (31); 8 – Дуліби (29); 9 – Жирова/Піддністряни (27); 10 – Нові Стрілища (25); 11 – Чорний Острів (17); 12 – Городищенське (15); 13 – Грусятичі (13).
У другій лізі все вирішилося на фініші турніру. У передостанньому турі торішній бронзовий призер «Юність» (Юшківці) вдома з рахунком 1:0 переміг команду Лучан і завоював перше місце. Доля другого і третього призових місць визначилася буквально в останньому турі: футболісти Рудківців вдома перемогли (3:0) Вибранівку, Ліщин – Садки (5:0).
Як і в першій лізі, все вирішилося за результатами очних дуелей. У першому колі майбутній срібний призер Рудківці вдома поступився (0:1), зате взяв реванш у другому колі в гостях (3:1). На похвалу заслуговує й остання команда другої ліги  - Соколівка: весь сезон – без перемог, зате на фініші – дві повноцінні звитяги вдома над Сугровом (2:1) й у Репехові (4:0).
У підсумковій таблиці першості Ходорівщини з футболу (11 ліга) команди розмістились у наступному порядку: 1 місце – Юшківціі (46 очок); 2 – Рудківці (44); 3 – Ліщин (44); 4 – Садки (40); 5 – Лучани (39); 6 – Сугрів (25); 7 – Квітневе (19); 8 – Вибранівка (17); 9 – Отиневичі (16); 10 – Репехів (13); 11 – Соколівка (8).
І.Маркевич


Вітання
Шановні А.Б.Кіт, Г.І.Гешко, О.І.Лаб'як, Є.І.Чучман, В.І.Фірман, О.М.Белей, Р.З.Озарків, В.М.Олійник, З.Й.Тимофтевич, О.В.Слобода.
Сердечно вітаємо Вас з днем народження! Бажаємо щедрої долі, здоров'я, злагоди у родині, успіхів, натхнення у праці.
Нехай сповна розкриваються Ваші мудрість і душевна теплота, добро та милосердя.
Депутатський корпус,
виконавчий комітет,
працівники міської ради
міський голова
Ходорівської ОТГ
О.Коцовський




1 коментар:

  1. Вітаю всіх на цьому форумі блогу, я хочу сказати вам усім фінансовий прорив, який, містер Лі, запропонуйте мені пройти, коли я голодував зі своїм бізнесом та родиною під час пандемії covid19. Я натрапив на пана Лі у своєму блозі, коли хтось рекомендує його кожному, хто шукає позику, я був так схвильований, і мене теж мотивувало бути в такому положенні фінансової свободи, оскільки моя сім’я голодувала, я зв’язався з містером Лі про те, який додаток я сказав йому моя історія життя про фінансове становище, він надсилає мені заявку на заповнення моїми даними, що я зробив потім, після того, як він надіслав мені кредитну угоду, потім я направив його своєму адвокату, щоб він подивився і порадив мені, як це зробити, потім Я підписав кредитну угоду після того, як моя позика була затверджена через кілька годин назад, банк зв’язався зі мною щодо переказу коштів та оплати, яку мені потрібно розрахувати на касі банку. Я очистив платежі, які я отримав на наступний день, після чого звільнив банківські платежі. було дуже приємно співпрацювати з містером Лі, і я дякую йому за велику допомогу, яку він мені надав, яка дійсно допомагає моїй родині від голоду. Зв’яжіться з паном Лі електронною поштою: 247officedept@gmail.com або поговоріть з ним за те, що додаток + 19893943740. Для швидкої відповіді, оскільки він завжди зайнятий, але з ним також працює якийсь інший професійний колега, але я рекомендую містера Лі шукає фінансової допомоги.

    ВідповістиВидалити