середа, 4 квітня 2018 р.


Народний часопис «Ходорівщина»,
вип.06 (394) від 31.03.2018р.

                                                     Не я б’ю - верба б’є!

Страсний тиждень розпочинається святом Вхід Господній в Єрусалим, яке в народі називають Вербною або Шутною неділею. Його святкують і православні християни, і греко-католики як пам'ять про тріумфальний в'їзд Христа в Єрусалим. У Євангелії сказано, що люди встеляли шлях Спасителя пальмовими гілками і вітали вигуками "Осанна!", як зазвичай зверталися тільки до царя. Причиною цьому було диво, яке зробив напередодні Ісус, воскресивши Лазаря і довівши тим самим своє право називатися Сином Божим.
У багатьох народів це свято називається Пальмовою неділею – з огляду на гілки пальм, що їх стелили на дорогу під час в’їзду Господа Ісуса в Єрусалим. На слов’янських територіях, де пальми не ростуть, а весна настає з цвітінням верб, назва свята, відповідно, змінилася: білоруською – Вербніца, болгарською – Цветніца, сербською – Цвети, словацькою – Квітна неділя. У деяких місцевостях України Вербну неділю також називають Квітною.
1 квітня українці традиційно понесуть у церкви гілки верби. Священики стверджують, що щира молитва в цей день здатна творити чудеса: очистивши душу шляхом покаяння і смирення, можна отримати прощення гріхів і повністю змінити своє життя на краще.
Повернувшись із храму, жартівливо б’ючи знайомих і домашніх посвяченою вербою, примовлятимуть: «Не я б’ю, верба б’є, за тиждень – Великдень», - тим самим бажаючи їм бути здоровим, як вода, і багатим, як земля, бо споконвіків вважали вербу чарівним й символічним деревом, що приносило щастя в родини.


Геній Шевченка
Воскресіння незалежної України як держави у 1991 році відбулося з волі Господа завдяки беззавітній жертовності і морю пролитої крові мільйонів синів і дочок українського народу. Надпотужним генератором виборювання свободи був, є і буде наш Духовний Пророк Т.Г.Шевченко. Його визвольна і державотворча місія, як про це сказав І.Франко, рівняється визвольній дії більш як 10-х армій. Слово Кобзаря формувало і формує український світ. Особлива енергетика Шевченкового «Кобзаря», що увібрала волелюбний дух та одержимість боротьби за волю багатьох поколінь українців, як животворне джерело, формувала український дух, консолідувала жертовних борців за волю.
Шевченко – вічна і дивовижна таїна, щось понад часове, болюче і радісне, без чого українська душа не може почуватися вільно і розкуто на національному рівні. Його творчість полонила українство одразу і назавжди, бо:
…Знать од Бога
І голос той, і ті слова
Ідуть між люди.
Т.Шевченко був одразу сприйнятий не просто як кобзар, що доносив до серця українського народу пісню, а як канонізований українством апостол, що говорив мовою душі. Його поетичні твори мають дивовижну силу:
То серце поволі
З Богом розмовляє.
Якби можливо зібрати усе те, про що розмовляє Кобзареве серце, то б відбилося цілісне людське життя - з любов’ю і ненавистю, з радістю і смутком, з ніжністю і жорстокістю, з величним, вічним і дріб’язковим. Пророча сила поезії Т.Шевченка завжди актуальна. Повчальна суть псалму зі Святого Письма (епіграфа до містерії «Великий льох»): «Ти віддав нас на погорду сусідам нашим і на посміховисько тим, що кругом нас. Зробив нас поговіркою між народами, щоб люди хитали головами» (кн.Псалмів43-14-15), - розкриває історичну правду українського питання в умовах москальської сваволі, нищення України як у фізичному, так і в духовному вимірі. Шевченко дорікає тим, хто зганьбив себе перед рідним народом гріховними вчинками - прислужництвом окупантам, блазнюванням, зверхністю до «найменшого брата», саморуїною душі.
Сьогодні ми - ті, що були для Шевченка «ненародженими його земляками», то ж пізнаваймо на собі його любов і його докір:
Боже, спаси, суди мене
Ти по своїй волі.
Молюсь, Господи, внуши їм
Уст моїх глаголи.
Бо на душу мою встали
Сильнії чужії,
Не зрять Бога над собою,
Не знають, що діють.
Багато з нас, сьогоднішніх українців, «оглухли не чують», що «розкулися з кайданів», «не схаменулись», а деякі, посівши урядові крісла, «орють лихо й лихом засівають». Найбільшою трагедією незалежної Української держави є наявність «домашнього манкурта» - ворога власної держави, якому чужі українська мова, історія, культура. Цей нікчемний духовний раб часто ще й чваниться зрадницькими проектами, запопадливим холуйством, своїм ницим духовним падінням. Серйозна небезпека від московської путінської орди очевидна і зрозуміла, але не менш небезпечними для України є респектабельні раби - «лакеї з імперськими кокардами на лобі», які займають державницькі посади у чині так званих мерів і губернаторів, голів РДА й ОДА, суддів, прокурорів та міністрів - «дядьки отечества чужого», як писав Шевченко, що отруюють національний простір нашої держави. Пошматоване «партійними ножицями» українське суспільство, зневірене і заколисане брехливими обіцянками державних очільників та мотлохом ЗМІ, часто забуває сакральне Шевченкове:
Схаменіться! Будьте люди,
Бо лихо Вам буде!
Т.Шевченко глибоко національний поет, який на сторожі «малих отих рабів німих» поставив слово - животворну силу, що підіймає в кожному поколінні українців жертовних захисників рідного краю: малоросів у 1917 році - у вир боротьби за незалежну Україну, когорти січових стрільців у Галичині, безстрашних юнаків, які полягли у нерівному Бою під Крутами, найсвідомішу українську молодь - у ряди УПА. Дивовижна енергетика Шевченкового слова розбудила шістдесятників. Могутнє джерело Шевченкового духу на початку ХХ1 ст. вивело свідоме українство на київські майдани на боротьбу за національну честь і гідність, в т.ч. - і нашого земляка Героя України Романа Точина, світогляд якого змалечку гартували вірші Кобзаря, які майстерно декламувала його мама.
На роздоріжжях української історії ми звертаємося до Духовного пророка – Тараса Шевченка, який, нагадуючи нам про одвічного Бога, незмінно закликає:
Любітеся, братайтеся,
Вам Бог помагає!
Р.Чорний


Обмін досвідом
З метою вивчення досвіду роботи Ходорівської ОТГ в умовах об’єднання на Ходорівщину 28 березня завітала делегація з Яворівщини.
Секретар ради М.Гавінська ознайомила гостей із роботою депутатського корпусу, виконавчого комітету, розповіла про структуру, бюджет об’єднаної громади.
Заступник міського голови з гуманітарних питань О.Мельник поділилась досвідом реформування освіти, культури, медицини в умовах децентралізації.
Староста Дев»ятниківського старостинського округу З.Соколик розповіла про здобутки свого старостату з часу об’єднання.
Гості вклонились пам’яті Героя України Р.Точина, побували у Ходорівській дитячій школі мистецтв, Центрі надання адміністративних послуг, ознайомились із роботою відділів освіти, культури, військового обліку. оглянули стадіон «Будівельник».


Перші вибори старост, сіл, селищ 22 квітня
Ходорівська міська виборча комісія
КАНДИДАТИ
на посаду старости
Чорноострівського старостинського округу
на посаду старости Чорноострівського старостинського округу
Івановський Роман Іванович –  шляхом самовисування, 06.11.1979 р.н., громадянин України, освіта середня спеціальна, позапартійний, слюсар, вагонне депо станції Львів. с.Чорний Острів, вул. Галицька,66.
Ковальчук Володимир Петрович – шляхом самовисування, 12.02.1951р.н., громадянин України, освіта середня спеціальна, позапартійний, пенсіонер. с.Лучани, вул. І.Франка,2.
Лаврусь Мар’яна Степанівна – шляхом самовисування, 04.02.1986 р.н., громадянка України, освіта вища, член ВО «Батьківщина», спеціаліст земельного відділу, Ходорівська міська рада. с.Чорний Острів, вул. Лугова,5.
Швець Мар’яна Степанівна – шляхом самовисування, 27.09.1981 р.н., громадянка України, освіта вища, позапартійна, діловод, Ходорівська міська рада Дев’ятниківський старостинський округ. с.Бориничі, вул.Коновальця,19.


Рішення виконавчого комітету
13 лютого, 6 березня відбулися засідання виконавчого комітету Ходорівської ОТГ, на яких розглядались звернення громадян, установ, організацій.
13 лютого були прийняті рішення виконавчого комітету:
*Затвердити скориговані тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що надаються підприємством ДП “Водоканал” із врахуванням ПДВ за 1 м³
- для населення: водопостачання – 14,04 грн.; водовідведення - 8,51 грн.;
- для інших споживачів підприємств,  приватних підприємств та фізичних осіб-підприємців: водопостачання – 46, 42грн.; водовідведення – 28,31 грн.;
- для установ та організацій, які повністю,або частково, фінансуються за рахунок бюджетних коштів) із врахуванням ПДВ за 1м3: водопостачання – 44, 12грн.; водовідведення – 20,12 грн.
Рішення набрало чинності з 01.03.2018 року.
*Погодити проектно-кошторисні документації:
Влаштування (капітальний ремонт) вуличного освітлення в с.Бортники на вулицях Шевченка, Б.Пастуха, Миру, Зеленій, Франка, Д.Слюзара, Колійовій, Л.Українки, Стрілецькій, пров. Зеленому, пров. Колійовому Жидачівського району Львівської області на суму 783,822 тис. грн.
Влаштування (капітальний ремонт) вуличного освітлення в с. Загірочко на вулицях Грушевського, Шевченка, Франка, Шкільній, Хмельницького, Л.Українки, Центральній, Миру, Чорновола, Стуса, Молодіжній, Зеленій, Середній, Польовій, Бандери, Загородній, Короткій, Шухевича Жидачівського району Львівської області на суму 495,277 тис.грн.
Влаштування (капітальний ремонт) вуличного освітлення в с.Добрівляни на вулицях Грушевського, Бандери, Набережній, Стуса, Крутій, Миру, Франка,, Зеленій, Верховій, Тихій, Польовій, Загородній, Стадіонній Жидачівського району Львівської області на суму 341,471 тис.грн.
*Створити евакуаційну комісію Ходорівської міської ради об’єднаної територіальної громади та затвердити Положення про евакуаційну комісію.
*Дозволити КООЗ «Ходорівська міська лікарня» Ходорівської міської ради Львівської області провести конкурс з передачі нежитлового приміщення в оренду площею 18,9 кв.м під реалізацію медтехніки та супутніх товарів, що знаходиться на їхньому балансі на вул. Б.Хмельницького,63 в м. Ходорові відповідно чинного законодавства.
*Дозволити об’єднати квартиру №1 та №4 в будинку №16 на вул. Б.Хмельницького в м.Ходорові в єдину квартиру і присвоїти їй адресу – квартира №1, будинок №16, вул. Б.Хмельницького, м.Ходорів (Печений І.М.).
*Присвоїти адресу житловим/нежитловим будівлям: будинок № 8, вул. Спортивна, с.Дуліби (Чолій В.Й.); будинок № 14, вул. Сагайдачного, с.Бориничі (Солтис І.С.); будинок № 13, вул. В.Стуса, с.Загірочко (Наконечна Л.В.); будинок № 34, вул. Замкова, м.Ходорів (Куцик Б.В.); будинок № 19 «а», вул. І.Підкови, м.Ходорів (Івашкова Н.Л.); будинок № 36, вул. Шевченка, с. Отиневичі (Іваніцький М.Б.); будинок № 3, вул. І.Франка, с. Загірочко - взамін адреси: с.Загірочко, вул. Грушевського,83 (Гриців О.І.); будинок № 30, вул. Центральна, с.Дуліби (Гриньків М.М.); будинок № 20, вул. С.Бандери, с.Городище (Баглай І.С.); будинок № 65, магазин №6, вул. Б.Хмельницького, м.Ходорів (Бабин В.І.).
*Надати дозвіл на реєстрацію місця проживання (без правовстановлюючих документів на житловий будинок) у будинку за адресою: вул. Сагайдачного,14, с.Бориничі (Солтис Т.Б.).
*Дозволити провести зрізку дерев згідно з актом обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню на вул.16 Липня,14/55 м.Ходорів (ПП Бабій); території школи та біля церкви (громада с.Дуліби).
*Включити в списки на першочергове отримання житла Казимиріва З.С. з 13 лютого 2018 року, як учасника бойових дій.
6 березня на засіданні виконавчого комітету були прийняті рішення:
*Прийняти до відома інформацію про фінансово-господарську діяльність КП "Ходорівське УКГ" за 2017 рік та вважати  роботу комунального підприємства задовільною. Директору комунального підприємства розробити заходи, направлені на збільшення доходів підприємства та забезпечити його беззбиткову діяльність у 2018 році.
*Дати дозвіл на виготовлення проектно-кошторисної документації «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень ЦНАПу на вул. Грушевського,46 в м.Ходорові Львівської області».
*Встановити граничний розмір кошторисної заробітної плати при визначенні вартості нового та розпочатого будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, поточного ремонту, технічного переоснащення об’єктів за рахунок коштів міського бюджету, що відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 на 2018 рік - 6000 (шість тисяч) грн. 00 коп. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету від 27.07.2017 року №144
*З метою забезпечення ефективного використання земельного фонду громади, залучення додаткових коштів до міського бюджету для успішної реалізації програм соціально-економічного розвитку, збільшення надходжень від орендної плати за землю, захисту міської ради від дій та бездіяльності несумлінних землекористувачів, що ухиляються від вчасного укладання договорів оренди, недопущення безоплатного використання земельних ділянок комунальної власності, визначення та відшкодування збитків, завданих Ходорівській міській ОТГ внаслідок порушення порядку землекористування створити комісію для визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Затвердити Положення про комісію для визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам у новій редакції.
*Передати на технічне обслуговування КП «Ходорівське УКГ» рухоме майно – автомобіль пожежний ЗІЛ-130 АЦ-40 (4314120)63Б, 1987 року випуску, з обладнанням відповідно акта приймання, який знаходиться в приміщенні пожежної команди с.Чорний Острів Львівської області.
*Внести зміни до загальної чисельності КП «Ходорівське УКГ»: ввести до структурного підрозділу «Благоустрій» посаду «прибиральник території» - 11 штатних одиниць (з розрахунку 1 штатна одиниця на 1 старостинський округ).
*Встановити місця для розміщення матеріалів передвиборчої агітації на території Чорноострівського старостинського округу: с. Лучани, вул. Франка, 18 – дошка оголошень Народного дому; с. Чорний Острів, вул. Галицька 144 – дошка оголошень  Народного дому; с. Бориничі, вул.Франка, 75 – дошка оголошень Народного дому; с. Дроховичі, вул. Л.Українки, 32 – дошка оголошень Народного дому; с. Голдовичі, вул. Галицька, 25 – дошка оголошень біля магазину.
*Головному лікарю КЗОЗ «Ходорівська міська лікарня» Ходорівської міської ради (Жигало В.С.) створити робочу групу для:
- проведення статистичної ревізії кількості наданих медичних послуг жителям Ходорівської ОТГ первинної, вторинної, третинної рівнів медичної допомоги; залучити до робочої групи представників профспілок КЗОЗ «Ходорівська міська лікарня», профільних спеціалістів (за згодою);
- перегляду договорів оренди приміщень КЗОЗ «Ходорівська міська лікарня» щодо відповідності чинному законодавству в частині дотримання санітарно-епідеміологічних норм та правил пожежної безпеки; долучити до Робочої групи представників профспілок, працівників бухгалтерії КЗОЗ «Ходорівська міська лікарня», членів координаційної ради з питань діяльності та функціонування закладів охорони здоров’я Ходорівської ОТГ, профільних спеціалістів (за згодою).
Про результати роботи Робочих груп повідомити Ходорівську міську раду у письмовій формі до 30.03.2018 року.
*Розробити графіки прийому громадян (пацієнтів) лікарями первинної та вторинної медичної допомоги КЗОЗ «Ходорівська міська лікарня» Ходорівської міської ради, опублікувати їх у народному часописі «Ходорівщина» та офіційному сайті міської ради. Старостам Ходорівської ОТГ розповсюдити інформацію щодо графіків прийому громадян (пацієнтів) лікарями первинної та вторинної медичної допомоги КЗОЗ “Ходорівська міська лікарня” через ЗМІ та шляхом розміщення їх на дошках оголошень.
*Внести зміни до рішення виконавчого комітету № 222 від 24.11.2017 року «Про зарахування на квартирний облік» (Березка С.А.).
*Зарахувати на квартирний облік та включити в список позачергового забезпечення житлом при Ходорівській міській раді Расторгуєву Ч.О – дитину, позбавлену батьківського піклування, після завершення терміну перебування у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в зв’язку з відсутністю житла.
*Надати дозвіл на проведення формувальної зрізки дерев згідно з актами обстеження зелених насаджень громадам сіл: Добрівляни (7 лип), Отиневичі (6 тополь, 3 берези).
*Присвоїти адресу:
- житловим будинкам: будинок №30, вул. Миру, с. Грусятичі (Войтович М.Й.); будинок №28«а», вул. Січових Стрільців, с. Ліщин (Любінська О.С.); будинок №10, вул. О.Довбуша, м.Ходорів (Петрович Г.Р.); будинок №1, вул. Л.Українки, с.Загірочко (Шевців Л.З.); будинок №40, вул. О.Довбуша, м.Ходорів (Закорчемний П.М.);
-  земельній ділянці, наданій для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд – вул. Шевченка № 7 «а», с.Садки (Кулька О.О.).
*Передати у власність квартиронаймачам квартиру №1 державного житлового фонду на вул. Б.Хмельницького,16 у м.Ходорові (Печений І.М.).
А.Батирняк, заступник міського голови


Реформування первинної медико-санітарної допомоги (далі - ПМД) вступає у найактивнішу фазу. З липня 2018 року первинка буде діяти за новими правилами.
Кому, що і як швидко потрібно зробити, щоб нічого не прогавити і не залишитися «поза поїздом»? Відповідно до наказу МОЗ України від 26.02.2018 року пацієнти повинні обрати сімейного лікаря, терапевта, педіатра за своїми уподобаннями, попередньо домовившись з цим лікарем про підписання Декларації про надання медичних послуг, обговорити і запам’ятати, які саме послуги будуть включатися до державного пакету обслуговування. Додаткові послуги (як регулярний профілактичний візит лікаря додому тощо) - мають бути зафіксовані в офіційному договорі про додаткові платні послуги та їх вартість.
Декларація - документ, що підтверджує волевиявлення пацієнта (його законного представника) про вибір лікаря, який надаватиме йому первинну медичну допомогу (ПМД). Пацієнт (його законний представник), незалежно від місця проживання має право на вибір лікаря. Кількість пацієнтів не перевищує 2000 жителів. У період тимчасової відсутності лікаря, який був обраний пацієнтом, у зв’язку з відпусткою чи іншими обставинами, що зумовлюють тимчасову неможливість здійснювати прийом пацієнтів лікарем, пацієнт має право на отримання медичних послуг ПМД у лікаря КЗОЗ «Ходорівська міська лікарня». Пацієнт (його законний представник) має право змінити лікаря, який надає ПМД, шляхом подання тому ж або іншому надавачу нової Декларації. Пацієнт (його законний представник) має право відмовитися від лікаря, який надає ПМД, без обрання нового лікаря шляхом написання заяви про припинення ним поданої Декларації. Одночасний вибір двох або більше лікарів, які надають ПМД, не допускається!
Пацієнт (його законний представник), вибравши лікаря, повинен заповнити Декларацію у його присутності. При цьому необхідно мати пакет документів:
*Облікова картка платника податків (при наявності).
*Документ, що посвідчує громадянство України або спеціальний статус особи, що надає такому пацієнту право на отримання медичних послуг ПМД (тимчасове посвідчення громадянина України, свідоцтво про народження для осіб, які не досягли 14- річного віку, посвідчення біженця і т. д.).
*Законний представник пацієнта додатково подає документи, що посвідчують його особу та повноваження законного представника ( свідоцтво про народження, посвідчення) відповідно до законодавства.
На підставі поданих документів сімейний лікар, терапевт, педіатр заповнюють Декларацію, роздруковують її, копію дають пацієнту (законному його представнику). Пацієнт (його законний представник) перевіряє Декларацію в присутності лікаря. При відсутності помилок в Декларації підписує два примірники Декларації ; проставляється відмітка з датою отримання Декларації лікарем, який повертає один примірник пацієнтові. Інший примірник Декларації залишається у лікаря. Лікар (уповноважена особа) зобов’язаний мати у наявності ксерокопії документів, які надаються при заповненні Декларації. Один примірник Декларацій та копії документів, які надаються при її заповненні, зберігатимуться в установі, яка надає ПМД протягом трьох років з дня припинення (анулювання) такої Декларації.
Всі пацієнти, які проживають на території Ходорівської ОТГ, незалежно від віку, статі, соціального статусу, матеріального становища, наявності тих чи інших гострих та хронічних захворювань, можуть вибрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра і їм не буде відмовлено у прийнятті Декларацій. Декларація заповнюється українською мовою, за винятком пунктів, де потребують використання літер латинської абетки та спеціальних символів. У Декларації обов’язково заповнюються всі поля, крім полів про законного представника , які заповнюються тільки для недієздатних та дієздатних осіб, які не досягли 14-річного віку. Пацієнт має право на отримання медичних послуг, пов’язаних з ПМД у КЗОЗ «Ходорівська міська лікарня» з моменту подання Декларації та до її припинення. Детально ознайомитися із змістом Декларації та припинення її дії можна у свого сімейного лікаря.

Сімейні лікарі,
які надають ПМД у КЗОЗ «Ходорівська міська лікарня»,
із якими можна підписати Декларацію про надання медичних послуг:
1.                     Багрій Зоряна Яківна - сімейний лікар, освіта вища, перша кваліфікаційна категорія, стаж роботи - 10 років.
2.                     Баторик Назар Ярославович - сімейний лікар, освіта вища, стаж роботи - 3 роки, сертифікат спеціаліста.
3.                     Безкровна Наталя Григорівна - сімейний лікар, освіта вища, категорія по педіатрії вища, сертифікат спеціаліста по ЗПСМ, стаж роботи - ЗО років.
4.                     Вакулюк Олександра Миронівна - сімейний лікар, вища освіта, перша категорія, стаж роботи - 32 роки.
5.                     Ващишин Катерина Любомирівна - сімейний лікар, вища освіта, сертифікат спеціаліста, стаж роботи - 4 роки.
6.                     Ковалишин Тетяна Іванівна - сімейний лікар, освіта вища, перша кваліфікаційна категорія, стаж роботи - 38 років.
7.                     Козак Любов Павлівна - дільничний терапевт , освіта вища, перша кваліфікаційна категорія, стаж роботи - 33 роки.
8.                     Костецька Марія Володимирівна - сімейний лікар, освіта вища, перша кваліфікаційна категорія, стаж роботи - 29 років.
9.                      Левенець Галина Олексіївна - сімейний лікар, освіта вища, перша кваліфікаційна категорія, стаж роботи - 16 років.
10.    Місько Оксана Русланівна - сімейний лікар, освіта вища, сертифікат спеціаліста , стаж роботи - 7 років.
11.     Оишуст Звенислава Олегівна - сімейний лікар, освіта вища, сертифікат спеціаліста, стаж роботи - 4 роки.
12.     Оленяк Володимир Володимирович — сімейний лікар, освіта вища, перша кваліфікаційна категорія, стаж роботи - 5 років.
13.    Панчук Роксолана Ігорівна — сімейний лікар, освіта вища, друга кваліфікаційна категорія, стаж роботи - 10 років.
14.    Проць Ігор Олегович - сімейний лікар, освіта вища, сертифікат спеціаліста, стаж роботи - 4 роки.
15.    Добуш Людмила Зеновіївна - сімейний лікар, освіта вища, друга кваліфікаційна категорія, стаж роботи - 11 років.
16.Телепко Мар’яна Юріївна - педіатр консультант, освіта вища, сертифікат спеціаліста, стаж роботи - 1 рік.
М.Угрин,
заступник головного лікаря з первинної медико-санітарної допомоги
Ходорівської міської лікарні


Духовні реколекції
Період Великого посту допомагає нам зрозуміти, що Бог повинен бути у нашому житті на першому місці і тільки Він керує нашими думками і ділами. Приготування до Великодня –  час роздумів і розважань над нашим життям і спасінням, над місцем Бога у повсякденному житті.
23-25 березня на парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Вовчатичі Ходорівського деканату перебували святі мощі блаж. свщмч. Миколая Чарнецького та проходили Великопісні духовні реколекції. Усі небайдужі до стану своєї душі чисельно збиралися щодня у храмі, щоб наповнити свій розум мудрими повчаннями отців-протоієреїв - о.Ярослава Турика з Жидачева та о.Ігоря Стельмаха, ігумена монастиря святого Геральда з Кохавини.
У духовній науці «Екологія і гріх» отець-протоієрей Ярослав Турик звернувся до нас із екологічними ініціативами української греко-католицької церкви про розуміння того, що природу, подаровану нам Богом, маємо зберегти і залишити дітям. Екологічні роздуми збагатили нас усвідомленням того, що маємо сприймати природу як Боже сотворіння, яке потребує нашої опіки. Щоб зрозуміти, яке зло проти природи ми чинимо, отець Ярослав провів екологічний іспит совісті, який полягає у нашому усвідомленні гріхів у ставленні до землі, повітря і води. Кожен із присутніх задумався і зрозумів, що багато чого залежить саме від нього. Важливо, щоб кожна людина стала перед Богом із повними руками добрих діл на захищення природи, які приймаються Богом, і це дозволять усім щасливо жити на мирній багатій українській землі.
Отець-протоієрей Ігор Стельмах у духовних науках про любов і Боже милосердя спонукав нас до роздумів про ціль людського життя та наших сподівань. Він допоміг зрозуміти, що людина повинна прагнути і вміти осягнути Божу любов, щастя і милосердя, які нам так необхідні і якими Господь щедро ділиться з любові до нас, Його сотворінь. Ці дари ми повинні виявляти у молитві, пості, сповіді, вірі, добрих ділах, любові та милосерді до ближнього, щоб стати «руками божими» у цьому житті.
У формі запитань і відповідей, на прикладі біблійних притч та повчальних історій присутні роздумували над виявом Божої участі у житті людини. Спільно із отцями-реколектантами намагалися осягнути: чому, незважаючи на те, що ми начебто каємося й оновлюємо себе у часі Великого Посту, приступаючи до Сповіді, навколо панує ненависть, заздрість?
У часі духовної віднови отці служили Молебень над хворими, відчитували молитви на оздоровлення, благословляли святими мощами блаж. свщмч. Миколая Чарнецького. Усі бажаючі приступали до Святих Тайн Сповіді, Причастя, Мировання. На завершення реколекційних наук вірні спільно помолилися й отримали від священнослужителів Архиєрейське Благословення і Повний Відпуст.
Парох отець-протоієрей М. Прунак від імені усієї парафії подякував отцям-реколектантам за духовні науки і висловив надію, що реколекції принесуть духовну поживу для наших душ і «Світлий Великдень усі зустрінуть новими, народженими для Христа».
Живімо так, щоб вогник Божої любові ніколи не згасав у наших серцях: молімося, плекаймо віру, чинімо діла любові та милосердя! Будьмо справжніми дітьми Божими!
М. Ганущак

Життя – це вічне стремління людини до пізнання себе і світу
Народна мудрість твердить: «Скільки ти знаєш мов – стільки разів ти Людина». Наш земляк Олесь Дудин знає їх 16: англійську, німецьку, італійську, японську, іспанську, польську, чеську, сербсько-хорватську, вірменську, латинську, грецьку і ін. Він не просто поліглот, він — поет, представник філософської поезії, перекладач безсмертних сонетів Шекспіра на українську мову. Як сказано у передмові до збірки його віршів «Воскресіння душі» (1995, видавництво «Літературний Львів»): «Творчість таких людей величають не інакше, як даром Божим. І поезія його — птаха високого польоту, що приносить на крилах своїх промінчик істинного світла, вість з майбутнього...»
Олесь Дудин самовіддано служить слову, пишучи глибоко філософські, осяяні добром, світлом і мудрістю вірші. З-під його пера вийшли книги «Воскресіння душі», «У сяйві мальв», «Кароокий зайчик», «Поет і Безмір», повний переклад сонетів Шекспіра, «Всевишній Космос» та ін. Поету небайдужа доля української держави. Він закликає читачів думати.
27 березня у літературній вітальні Ходорівської міської бібліотеки відбулася зустріч відомого поета Олеся Дудина з прихильниками його творчості. Ведуча заходу - бібліотекар Л.Магац, зазначила, що 13 книг творчого доробку нашого земляка високо оцінені не лише в Україні, а й далеко за її межами. Вони зберігаються у бібліотеках відомих університетів Європи, США, Австралії. Критики, поети, дослідники творчості Шекспіра були захоплені талантом О. Дудина, який переклав 164 сонети геніального англійця.
На літературні посиденьки також завітали учні 8-Б класу ЗОШ І-ІІІст №1 (кл. кер. О.Марків). Діти вели активну і творчу бесіду з своїм відомим земляком, декламували його твори. Пан Олесь на прохання присутніх читав свою поезію англійською. Усією дружньою бібліотечною родиною пригадали і послухали спомини про минувшину, історичне підґрунтя і витоки життєвих пріоритетів О. Дудина, розповіді про родину, талановитих товаришів по духу – поета Р.Ковалика, художника Б. Готя та ін.
Голова Союзу Українок Ходорова І.Лозинська поділилася спогадами про батьків О. Дудина. Завуч ЗОШ І-ІІІст.№1 Р.Чорний проаналізував збірку поета «Всевишній космос». Подякувала за творчість і побажала нових творчих злетів О.Дудину вчитель ЗОШ І-ІІІст.№1 О.Марків. Приємним сюрпризом для поета став вірш-привітання до дня його народження, написаний Л. Магац за мотивами поезії О.Дудина  «Ходорів квітне, Ходорів сяє».
Щире спілкування з поетом залишиться приємним спогадом для всіх присутніх.
Наступного року, 23 березня, поет Олесь Дудин святкуватиме свій 80 день народження, а творчих планів та натхнення у цього великого чоловіка ще на півстоліття, бо на його  переконання: «Життя – це вічне стремління людини до пізнання себе і світу через пізнання добра і зла, а вже через них – істини і Бога».
Р.Урус


Добровольці – цвіт нескореної нації
Вогонь запеклих не пече
Т. Шевченко
Революція Гідності та початок воєнних дій на Сході нашої держави стали яскравим початком сучасного добровольчого руху в Україні. Тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини - спочатку пішли на головний Майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики, а потім зі зброєю в руках першими протистояли російській навалі. Вони не лишилися осторонь, коли український схід накрив морок - не змогли байдуже дивитися на криваві рани України.
Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора.
Українські добровольці стали гордістю українського народу та водночас головним болем кремлівських посіпак. Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни беруть участь майже 40 добровольчих батальйонів. Їхній подвиг буквально врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт… У числі добровольців – чимало жителів Ходорівщини, серед них - С.Осадчук, Т.Данилів, О.Любінецький, О.Бончинський, Б.Федоришин, О.Чайківський, В.Бобітко, М.Сениця та інші, яким ми завдячуємо мирним небом над головою і спокоєм у своїх домівках.
Цьогоріч, у День українського добровольця, українці вперше офіційно віддали шану їхньому подвигу. Національний банк України ввів в обіг один мільйон пам’ятних монет номіналом 10 гривень “День українського добровольця», виготовлених зі сплаву на основі цинку з покриттям нікелем. Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст і сіл.
З цієї урочистої нагоди у Ходорівській міській публічній бібліотеці відбулася патріотична година «Україна понад усе!». У затишний і просторий читальний зал бібліотеки завітали учні 4-А класу ЗОШ І-ІІІ ст.№3 ім. Героя України Р.Точина (кл.кер. Л.Ошуст). Тематичні доповіді, цікаві факти про добровольців та відеофільм підготували працівники Ходорівських бібліотек для маленьких українців, щоб виховати почуття патріотизму і гордості за свій народ. Школярі з захопленням слухали історії з війни, поезію, які читали І.Уцик, Л.Найдух, М.Петрів, М.Паньків, Л.Магац.
Добровольці своєю самовідданою службою і героїчними вчинками доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя.
Р.Урус


Ми - українці Шевченкового роду
Найвищу творчу відзнаку за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва - Національну премію України імені Тараса Шевченка, Шевченківський комітет цьогоріч присудив Еммі Андієвській, авторці віршів й авангардистських романів, які вражають сюрреалістичністю і містичними підтекстами.
Емму Андієвську називають «жінкою-епохою”, ”українським Далі”, ”епохальним явищем” в історії української та західноєвропейської літератури. Її біографія може позмагатися з сюжетами її книг, котрі, за словами письменниці, з'являються їй уві сні. У шість років вона поклялася, що писатиме тільки українською і слова дотримала (хоч, крім української, досконало володіє чотирма іноземними мовами). У 4 роки склала свій перший вірш, у 6 - зробила першу ілюстрацію до книжки Боккаччо. Три роки пролежала у гіпсовому ліжку хвора на туберкульоз хребта, після цього 8 років ходила у корсеті. В 11 - читала іноземну літературу мовою оригіналу.
Емма Андієвська називає себе візіонером: «У голові маю до 10 зображень майбутніх полотен”. Її картини - неймовірне, фантазійне поєднання барв і форм, її романи вимагають від читача готовності пробратися крізь дивний простір синтаксичних аномалій, її вірші змушують переосмислити слово, поставлене у новий контекст. Її вибір - це вибір “зрячості”, права на самостійне пізнання світу (“Малий монолог Прометея”). Авторка часто повторює: «Провидіння не любить ледачих”. Її власний приклад не залишає сумнівів у справедливості цієї влучної максими. У багатьох творах авторка пропонує своєму читачеві філософію вибору, як наприклад у романі “Про людське призначення”. Україну вона сприймає в метафоричній формі, як українське світобачення.
Школярі НВК №10 ім. братів Олійників с.Піддністряни мали чудову нагоду віртуально познайомитися із цьогорічним шевченківським лауреатом, переглянувши відео “Фантастична біографія Емми Андієвської”. Учні 6 класу (кл. кер. І.Мельник) підготували інсценізацію казки “ Про Яян”, яку нещодавно вивчали на уроках української літератури. Мудрі узагальнення, доречні висновки, бажання не уподібнюватися “Яянам” переконливо свідчили про розуміння й актуальність написаного авторкою. “О боже, яка надзвичайна Україна. Такої як Україна ніде нема. Я дуже щаслива, що можу писати для України”.
Гордимося тим, що когорту лауреатів Шевченківської премії презентують наші земляки: поет, прозаїк Ігор Калинець - за книжку вибраних поезій “Тринадцять алогій” (1992) та виходець з Піддністрян публіцист, радіокоментатор, журналіст, історик, літературознавець Роман Рахманний (Олійник) - за тритомник “Україна атомного віку” (1994р.).
І.Мельник,
вчитель української мови і літератури НВК№10
ім. братів Олійників с. Піддністряни


Здобутки вихованців Ходорівської ДЮСШ
Шахи. 22 березня у шаховому клубі ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 пройшов командний чемпіонат Ходорівської ОТГ серед школярів, про час проведення якого відділ освіти заздалегідь повідомив всіх керівників навчальних установ. У змаганнях взяла участь рекордна кількість шахістів, об’єднаних у 16 команд (навіть у районних змаганнях не було стільки учасників).
Останнім часом зросла кількість прихильників цього виду спорту серед школярів громади. Особливо хочеться виділити учнів Новосільців, Залісок, Ліщина. Цьому певною мірою сприяло відкриття відділення шахів Ходорівської ДЮСШ у Вовчатичах та Отиневичах, згодом - шахового клубу в Отиневичах, участь вихованців ДНЗ «Вишенька» та першокласників ЗОШ І-ІІІ ст. №1 у програмі обласної шахової федерації та департаменту освіти Львівської ОДА «Розвиток шахів на Львівщині», проведення значної кількості змагань у громаді.
Усі команди змагались у двох окремих турнірах: 7 - у турнірі загальноосвітніх шкіл 1-111 ступенів (з поважних причин не приїхали команди Вибранівки та Чорного Острова) і 7 – у турнірі ЗОШ 1-11 ступенів. До кожного турніру було включено по одній команді першокласників ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
Кожен турнір складався з двох півфіналів, переможці яких зустрілись між собою. У півфіналі ЗОШ 1-11ст. команда Вовчатич у складі В.Проціва, В.Саймонова, О.Завади з рахунком 2:1 перемогла команду Отиневич і зайняла перше місце, третє - посіла команда Новосільців, четверте - Залісок, п’яте – Ліщина, шосте – Боринич, сьоме - Городища.
У турнірі ЗОШ І-ІІІ ст. на першому місці команда ЗОШ І-ІІІ ст. №1, на другому - ЗОШ І-ІІІ ст. №2, на третьому - Грусятич. Наступні місця посіли: Бортники, Піддністряни, Дев»ятники, ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя України Р.Точина №3.
Дві команди першокласників у складі М.Тарнавськго, З.Грицьківа, Д.Олеськів (ЗОШ І-ІІст.), А.Павука, О.Морохівського, А.Совтус (ЗОШ 1-111ст.) виступали поза конкурсом. Вони разом набрали 8,5 очка й у своїх півфіналах посіли, відповідно, третє та друге місця.
Юні шахісти В.Проців (Вовчатичі), М.Барнась (Отиневичі), В.Нагірна (Новосільці), В.Терлак, Б.Терлак, А.Бабій (Ходорів) виграли усі зіграні ними партії.
Команди, які зайняли І-ІІІ місця в обох турнірах та члени цих команд, нагороджені грамотами.
О.Гулей

Баскетбол. На початку березня у Львові відбувся чемпіонат з баскетболу серед дівчат 2001-2002р.н, у якому взяли участь 6 команд.
Команда дівчат Ходорівської ДЮСШ зайняла третє місце. Переможцями чемпіонату стали баскетболістки Львова, другими були спортсменки Сокаля.
Команда Ходорівської ДЮСШ брала участь у змаганнях складі: І.Кузик, І.Лотоцької, С.Могили, М.Паздерської, О.Паздерської, С.Крамар, І.Боднар, М.Минурки (Грусятицька ЗОШ), О.Шудлик, О.Драгомирецької, Х.Кужди, А.Чучули, М.Паздерської, Л.Паздерської (Ходорівська ЗОШ №1).
Підготували команду тренери-викладачі Б.Литвин та С.Пшик.

Карате. У перших числах березня у м.Чорноморськ (Одеська обл.) відбувся чемпіонат України з кіокушинкай карате серед дорослих та юніорів. У цих змаганнях взяли участь 200 найкращих спортсменів з 16 регіонів України, які боролися за путівки на чемпіонат Європи у м.Вроцлав (Польща).
У юніорському складі збірної Львівської області від Ходорівської ДЮСШ під керівництвом С.Магарського були заявлені О.Лопотяк (категорія -60 кг) і М.Турчин (категорія 65-70 кг). Посівши треті місця у своїх категоріях, наші хлопці, на жаль, не потрапили у збірну України, оскільки туди попадають спортсмени, які посіли перше-друге місця. Ми задоволені результатом наших каратистів: програвши у другому колі поєдинки за вихід у фінал, наші каратисти, не дивлячись на травми, своїм характером і бажанням перемагати не дали шансів суперникам у боротьбі за 3 місце.
В.Коник, директор Ходорівської ДЮСШ


У світі спорту
Карате
П’ять учасників ГО Спортивний клуб “BUDO” (Шотокан карате) взяли участь у турнірі «Шкільна ліга», який щорічно проводить Львівська федерація карате. Четверо з них отримали нагороди. А.Катола ( -27кг) та Д.Ганич ( -29кг), учні Ходорівських ЗОШ 1-111ст. №1 та №3 ім. Героя України Р.Точина, посіли треті місця у куміте карате.
О.Строцький (-44кг) з Жидачева (куміте карате) і десятирічна Анастасія Яскерська (фантом карате) з Ходорова здобули другі місця. Срібло ходорівської школярки було приємною несподіванкою для всіх, адже дівчинка займається цим видом спорту всього півтора місяця.
Тільки крок до п’єдесталу пошани не подолав учень Ходорівської ЗОШ 1-111ст. №3  ім. Героя України Р.Точина Д.Ганич (-29кг), який був четвертим.
О.Суварян


КОЗАЦЬКЕ ПІДКОРЕННЯ ВЕРШИНИ
11 березня на майданчику із штучним покриттям стадіону «Будівельник» у Ходорові відбувся завершальний етап VII за ліком першості Ходорівщини з міні-футболу «На честь Героїв Майдану», де розігрувалось звання переможця та призерів змагання - «фінал чотирьох команд».
Квартет команд, що вели боротьбу за призові місця, визначився на попередньому етапі зимової першості (4 березня). Першу сходинку турнірної таблиці у передфінальних змаганнях посіли дебютанти турніру - спортсмени ходорівської «Троянди», що не зазнали на цій стадії змагань жодної поразки, випередивши на один заліковий пункт загірочківський «Козак». Останні, у свою чергу, на один бал обійшли бортниківську «Зорю». Замкнули квартет найсильніших ФК «Вовчатичі». Саме ці колективи і розіграли місця на п’єдесталі пошани.
Кількох очок не вистарчило для участі у фінальній стадії турніру юнацькій дружині ФК «Ходорів». Всередині турнірної таблиці фінішували сугрівська «Зоря», кам’янський «Дністер» та «Незламні». ФК «Квітневе», відвертий аутсайдер турніру, здобув єдиний заліковий бал в останньому матчі першості.
Дебютант турніру з патріотичною назвою «Незламні», сформований напередодні першості (керівник команди О.Боянівський), зарекомендував себе боєздатним колективом, який, не дивлячись на невдачі, чинив гідний опір суперникам. Однак поспішність у завершальній стадії атак та відсутність фарту cтали на заваді досягнення ними високого результату. Якщо «Незламні» й надалі збережуть таку спортивну злість та жагу до боротьби, то не загубляться серед кагорти провідних команд Ходорівщини .
Всі матчі фінальної частини пройшли у цікавій та безкомпромісній боротьбі. Команди тримали у напрузі учасників та глядачів до останніх хвилин заключного поєдинку, в якому визначалися переможець та призери турніру. Чемпіонство першості Ходорівщини з міні футболу вперше в історії турніру здобув «Козак» (Загірочко): втримавши переможний результат в ендшпілі матчу із принциповим і географічним сусідом з ФК «Вовчатичі» (3:2), набрав стільки ж очок, як і їх основний конкурент - бортниківсьска «Зоря» (6), але випередив останніх за рахунок перемоги в особистій зустрічі (3:1) і піднявся на найвищу сходинку турнірної таблиці.
Звання віце-чемпіонів першості вибороли футболісти «Зорі» (Бортники). Вони двічі були сильнішими у протистояннях із ФК «Вовчатичі» (6:2) та ходорівською «Трояндою» (3:2), і, незважаючи на поразку у першому матчі від «Козака», стали недосяжними для решти конкурентів.
Третю сходинку турніру посіли футболісти ФК «Троянда», укомплектовані чи не найсильнішими за футбольною майстерністю гравцями: спочатку не втримали комфортну перевагу в рахунку з ФК «Вовочатичі» (3:3), надалі - хоч і перемогли загірочківських «козаків» (1:0), несподівано зазнали поразки від «Зорі» (2:3), що коштувало їм амбітних планів на загальну перемогу в турнірі.

До останнього сподівались здобути один із комплектів нагород вовчатицькі футболісти, та неточність і поспішність у завершальних стадіях атак у протистоянні із «Козаком» (поразка 2:3) в останньому поєдинку, звела нанівець усі старання посісти місце на п’єдесталі пошани.
Після закінчення матчів відбулась урочиста церемонія нагородження команд та гравців. Кращими у номінаціях визнані: воротар та нападник бортниківчан М.Гнатів й А.Борик, захисник ФК «Троянда» Р.Тур. Індивідуальними призами були нагороджені арбітри - ходорівчани Б.Вахула, В.Коник, М.Концевич, І.Маркевич (Жирова). За інформаційне висвітлення міні-футбольної першості в мережі Інтернет відзначено засновника сайту «Футбол на Ходорівщині» В.Ониськіва (c.Піддністряни).
Турнірна таблиця
1 місце - «Козак» (6 очок)
11 місце - «Зоря» (6 очок)
111 місце - ФК «Троянда» (4 очки)
1У місце - ФК «Вовчатичі» (1 очко).
Переможці першості Ходорівщини з міні-футболу минулих років:
2012 р. – «Королівське» (Городище)
2013 р. – «Зоря» (Бортники)
2014 р. – ФК «Ходорів»
2015 р. – ФК «Долиняни»
2016 р. – ФК «Вовчатичі»
2017 р. - Ходорівська філія ЛТК НУ «Львівська політехніка».

 P.S. Футбольна громадскість Ходорівщини висловлює щиру подяку очільникам Ходорівської міської ради за сприяння у проведенні першості Ходорівщини з міні футболу «На честь Героїв Майдану» - допомогу у придбанні атрибутики для нагородження переможців, надання спортивних і супутніх споруд для команд-учасників та роботи оргкомітету.
Р.Піпа, голова федерації футболу Ходорівщини


Дитина народилася
Зареєстровані новонароджені громадяни об’єднаної громади:
27.12.2017р. – Клемко Марія Романівна (Чорний Острів)
21.01.2018р. – Шуляк Тетяна Ігорівна (Чорний Острів)
27.01 – Могильна Олена Ігорівна (Рудківці)
28.01– Якубів Ілона Русланівна (Кам’яне)
29.01- Баглай Олена Ярославівна (Ходорів)
30.01 – Василик Інна Назарівна (Ходорів)
03.02 – Краївський Марко Назарович (Ходорів)
05.02 – Кужда Святослав Ростиславович (Ходорів)
07.02 - Казимірський Олексій Романович (Ходорів)
08.02 – Потопляк Ярема Остапович (Чорний Острів)
09.02 – Пухай Матвій Ігорович (Отиневичі)
10.02 – Горай Олег Романович (Ходорів)
12.02 – Іванів Анна Назарівна (Грусятичі)
12.02 – Мармазюк Василь Володимирович (Жирова)
13.02 – Кравець Артем Олегович (Чорний Острів)
14.02 – Олійник Вікторія Миколаївна (Бориничі)
14.02 – Березовський Олег Ігорович (Ходорів)
16.02 – Гриб Дарина Русланівна (Бортники)
17.02 – Драпак Ігор Романович (Ходорів)
21.02 – Гураль Олександр Назарович (Букавина)
23.02 – Коцовська Діана Ігорівна (Добрівляни)
23.02 – Кучмась Яна Володимирівна (Ходорів)
Щиро вітаємо батьків новонароджених немовлят.

Відійшли у вічність
Пішли з життя громадяни об’єднаної громади:
31.01 – Павлишин Т.М., 1928рн. (Ходорів)
01.02 – Баглай Я.З., 1968рн. (Ходорів)
01.02 – Олійник С.Ю., 1948рн. (Ходорів)
  02.02 – Хімій П.О., 1957рн. (Ходорів)
02.02 – Басараб Й.В., 1938рн. (Грусятичі)
03.02 – Горшані Й.І., 1941рн. (Новосільці)
04.02 – Милимук І.Ф., 1937рн. (Дуліби)
05.02 – Александрів Ю.С., 1934рн. (Бортники)
08.02 – Балук С.М., 1935рн. (Городищенське)
08.02 – Кусьпісь Л.С., 1941рн. (Жирова)
08.02 – Ковальчук Т.Б., 1968рн. (Бориничі)
08.02 – Кіт М.О., 1955рн. (Жирова)
09.02 – Дранько С.М., 1935 рн. (Вовчатичі)
10.02 – Дудич О.І., 1940рн. (Жирова)
11.02 – Закорчемний Т.А., 1954рн. (Ходорів)
11.02 – Герич М.М., 1921рн. (Городище)
12.02 – Борелко В.Г, 1949рн.(Ходорів)
12.02 – Минда М.С., 1958рн.(Городище)
15.02 – Стеців О.М., 1944рн. (Голдовичі)
16.02 – Коринь О.М., 1938рн. (Голдовичі)
17.02 – Кобринович В.П., 1952рн. (Ходорів)
19.02 –Прус С.А., 1940рн. (Букавина)
20.02 – Готра О.Г., 1929рн. (Дев»ятники)
21.02 – Руда Ю.А., 1936рн. (Вербиця)
22.02 – Сохан М.М., 1941рн. (Жирова)
24.02 – Грушка Е.М., 1940рн. (Вовчатичі)
26.02 – Ланик Н.І., 1940рн. (Ходорів)
26.02 – Пшик С.С., 1928рн. (Городищенське)
Щиро співчуваємо сім’ям померлих.

Немає коментарів:

Дописати коментар